Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Lehet kezelni hosszútávon,...

Lena_bp kérdése:

Lehet kezelni hosszútávon, hogy nem akarok beszélni az anyósommal?

Figyelt kérdés
5,5 éve vagyok a párommal. Eddig jónak hittem a kapcsolatomat az anyósommal. Igaz elég erős karakter, a fia (vőlegényem) nem nagyon mer ellentmondani neki bármiben. Mára anyósom állandóan panaszkodik, mkivel összeveszik, párom testvéreivel is megromlott a kapcsolata. Egy szóval kezd elsárkányosodni. Eddig még jól kezelt engem. DE! Megkóstolt. Láttam a fején az élveztet, ahogy belémkötött. Ilyeneket mondott: hogy beszélek a fiával (mintha bmi köze lenne hozzá), nem hívom fel hetente őt (és Ő megérdemelné, ha beszámolnék neki az életünkről - külföndön élünk - fia sokat dolgozik, tőlem várja a beszámolot, hogy hogyan nőnek a virágok!), és hát a legfőbb topik hogy a párom vallásos - református. Én katolikus vagyok, de nem hívő. Szeretnénk házasodni - én nem akarok templomi esküvőt, de abba belementem a páromnak, hogy legyen pap templom nélkül. Elvesztettük amúgy a kisbabánkat 1,5 honapja - erre anyósom beszólt, hogy jobban tenném ha imátkoznék hogy legyen gyerek! Na hát itt elpattant a húr! Folyamatosan próbál, téríteni! Hogy mit árt az nekem ha templomba esküdök, attól csak jobb leszek stb. Meg ő nem tisztel, mert én Ateista vagyok. Én annyit mondtam, hogy fogadjanak már el hogy nem hiszek és kész. Habzott a szája ezzel kapcsolatban! Teljesen beteges! Odáig fajult a dolog, hogy 3 órát bőgtem az "alázása" után. És eldöntöttem, hogy nem akarok vele többé beszélni. Egy negatív személy, és mkibe belemar, élvezettel a fején! Nem fogja fel hogy nem tud megváltoztatni a vallásomat illetően! És mostmár eldöntöttem hogy már csak azértsem esküdök pappal. Szóval elég kellemetlen most a helyzet. Mert mégis milyen jövőt várhatok, ha nem beszélek az anyósommal? És ha lesz gyerekünk? Úgy érzem az egész beszélgetés tönkretette az életemet! A párom meg közénk ékelődött és őt is sajnálom! Nyilván próbálja simitani a helyzetet, de azután sem higgadtam le hogy már eltelt a vita óta 3-4 nap. Egyszerűen nem fogadom el hogy bki ilyen stílusban beszéljen velem, és alázzon meg azért hogy nem vagy hívő. Mi a véleményetek, ti mit lépnétek a helyemben az anyóssal szemben?

2018. aug. 29. 12:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
85%
Mekkora álszent família :D a vőlegényednek meg az anyósodnak az nem probléma, hogy csak úgy együtt éltek, sőt még gyereket is csináltatok (volna) házasság nélkül, deeee a templom az akkor is kell :D Undorító képmutató emberek.
2018. aug. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
91%
Ameddig a vőlegényed anyuci elvárásai szerint él jelen lesz ez a probléma.
2018. aug. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
55%
Hogy lehet így írni? Én szivesen adok tanácsot, de ezt elolvasni nem bírom. Mki, vki, bki, bhol, bkor....
2018. aug. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
73%

VAn olyan gondod, amit meg tudsz oldani magad?

Sírtál azon, elhagyd-e a párod, ha nem kéri meg a kezed. utána menj-e külföldre, maradj-e vele külföldön... Nőjj már fel így 30 felett...

2018. aug. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, most végigolvastam a korábbi kérdéseidet, először azon rinyáltál, nem a szülinapodon kéri meg a kezed, aztán meg azon, miért karácsonykor, az olyan snassz... mert a szülinap nem az lett volna???
2018. aug. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
14%

Lehet nem válasz a kérdésedre, de hátha segít a nezopontodon. Ateistanak neveltek, nem vagyok hívő. A novérem kesobb megkeresztelkedett, és mikor gyermeke lett, felkert keresztanyanak. Én nem vagyok hívő, de elvallaltam, mert neki fontos volt. Egyebkent nem tudom, hogy van most, de nálunk érettségi tétel volt a Biblia. Ateista szülők gyermekeként kb halvany fogalmam sem volt a vallásról. Szerintem könnyebb gyerekként játszva megtanulni, ma már ez az alapmuveltseg része.

Nagyon sajnálom, ami veled történt, es részvétem a babátok miatt. Nagyon szivtelen dolog volt, amit anyósod mondott.

2018. aug. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
90%

Most itt csak erre a kérdésedre reagálnék, és a véleményemtől is megkíméllek a többiről.


Igen, kivitelezhető, hogy ne kelljen beszélned vele. Miért kéne? Ha látogatás van, te ne menj, ha ő megy, menj ki a konyhába sütni, vagy akármi. Tudni fogja, miért, de rád nem erőltetheti magát. Emiatt én biztos nem hagynám el a párom, ha amúgy minden rendben lenne köztünk.

2018. aug. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
56%
Hű de szép család lesz.. a gyerek majd azt látja, hogy anyu nem beszél a nagymamával, a nagymama meg hárpiázik anyura.. Apu meg egyik mellé sem áll. TÉNYLEG hiányzik ez neked kérdező?
2018. aug. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
71%
Mond meg neki, hogy már csak azért sem vagy hajlandó istenben hinni, mert ő a legjobb példa arra, hogy milyen összeférhetetlen, gonosz emberek a hívők. És te nem szeretnéd, ha bárki velük azonosítana.
2018. aug. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
39%

Ne hazudj magadnak, neked már a párodra sincs szükséged, ha ilyen piti ügy miatt szakítanál.

Anyóst/apóst el lehet kerülni, az emberek jó része utálja a sajátját, így hát nem is találkoznak és beszélnek vele.

Nálad nem innen fúj a szél, úgy tűnik, a barátoddal gondjaid vannak. Neheztelsz rá, mert úgy érzed, feladtad önmagad az ő álmaiért. Bár az, hogy nem véd meg téged, elég beszédes, sokat elmond róla...

Nem kell erőltetnetek, ami nem megy.

2018. aug. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!