Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Lehet kezelni hosszútávon,...

Lena_bp kérdése:

Lehet kezelni hosszútávon, hogy nem akarok beszélni az anyósommal?

Figyelt kérdés
5,5 éve vagyok a párommal. Eddig jónak hittem a kapcsolatomat az anyósommal. Igaz elég erős karakter, a fia (vőlegényem) nem nagyon mer ellentmondani neki bármiben. Mára anyósom állandóan panaszkodik, mkivel összeveszik, párom testvéreivel is megromlott a kapcsolata. Egy szóval kezd elsárkányosodni. Eddig még jól kezelt engem. DE! Megkóstolt. Láttam a fején az élveztet, ahogy belémkötött. Ilyeneket mondott: hogy beszélek a fiával (mintha bmi köze lenne hozzá), nem hívom fel hetente őt (és Ő megérdemelné, ha beszámolnék neki az életünkről - külföndön élünk - fia sokat dolgozik, tőlem várja a beszámolot, hogy hogyan nőnek a virágok!), és hát a legfőbb topik hogy a párom vallásos - református. Én katolikus vagyok, de nem hívő. Szeretnénk házasodni - én nem akarok templomi esküvőt, de abba belementem a páromnak, hogy legyen pap templom nélkül. Elvesztettük amúgy a kisbabánkat 1,5 honapja - erre anyósom beszólt, hogy jobban tenném ha imátkoznék hogy legyen gyerek! Na hát itt elpattant a húr! Folyamatosan próbál, téríteni! Hogy mit árt az nekem ha templomba esküdök, attól csak jobb leszek stb. Meg ő nem tisztel, mert én Ateista vagyok. Én annyit mondtam, hogy fogadjanak már el hogy nem hiszek és kész. Habzott a szája ezzel kapcsolatban! Teljesen beteges! Odáig fajult a dolog, hogy 3 órát bőgtem az "alázása" után. És eldöntöttem, hogy nem akarok vele többé beszélni. Egy negatív személy, és mkibe belemar, élvezettel a fején! Nem fogja fel hogy nem tud megváltoztatni a vallásomat illetően! És mostmár eldöntöttem hogy már csak azértsem esküdök pappal. Szóval elég kellemetlen most a helyzet. Mert mégis milyen jövőt várhatok, ha nem beszélek az anyósommal? És ha lesz gyerekünk? Úgy érzem az egész beszélgetés tönkretette az életemet! A párom meg közénk ékelődött és őt is sajnálom! Nyilván próbálja simitani a helyzetet, de azután sem higgadtam le hogy már eltelt a vita óta 3-4 nap. Egyszerűen nem fogadom el hogy bki ilyen stílusban beszéljen velem, és alázzon meg azért hogy nem vagy hívő. Mi a véleményetek, ti mit lépnétek a helyemben az anyóssal szemben?

2018. aug. 29. 12:59
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
49%
Kedves Lena_bp! Én olyan zenei (énekesi) és munkahelyi (előléptetés, munkahelyi kocsi, munkahelyi telefon, külföldi utak, stb) karriert adtam fel a barátnőm miatt, ami nem lesz még egy az életemben és kevés ember életében van ilyen. Mégsem hangoztatom ezt neki, mert én döntöttem úgy, hogy azt hagyom, mert fontosabb nekem a párom! Szóval ez a te döntésed, ne a párodat okoljad emiatt! Ha ő megtehet érted valamit, akkor te is megtehetsz érte valamit, hogy mindkettőtök számára legyen valamo kompromisszum. Abban egyet értek, hogy a férjed kiállhatna érted egy ilyen anyóssal szemben. Soha senkinek a párjával nem szabad úgy beszélni, mint egy cseléddel! A helyedben kerülném teljesen. Nem mennék hozzájuk, nem mennék nyaralójukba. Van olyan rokonom, aki ugyanabban a városban lakik, mint mi, mégsem láttam már évek óta. Sőt, olyannal sem tartom a kapcsolatot, aki az utca egyik végén él, mi meg a másikon. Egyszerűen nem tudok róluk semmit és ez nekem így megnyugtató. Ha a helyedben lennék, már nem is hallana rólam, de még csak a nevemet sem mondaná neki senki sem! Ennyire kerülném a leendő anyósodat!
2018. aug. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
92%
A válaszaid alapján szerintem nem vagy szerelmes a vőlegényedbe. És ha most úgy érzed, hogy feladtál érte mindent, akkor ha összeházasodtok állandóan ezzel fogsz vagdalkozni, ha szerinted ő nem hoz érted áldozatot. Meg ez, hogy jaj szakítanék mert hülye az anyós, de most csak úgy dobjak el 5,5 évet kijelentésed is arról árulkodik, hogy ez nem szerelem. Nem attól lesz egy kapcsolatnak értéke mert hosszú ideje tart már, hanem attól ha mindkét fél boldog. Nekem is rengeteg problémám van anyósommal, de emiatt eszembe nem jutna elválni a férjemtől/vagy anno szakítani/, egyszerűen nem tudjuk elképzelni egymás nélkül az életünket. Ha elkezdeném sorolni mennyi "áldozatot" hoztam érte ki se férne ide, ahogyan ő is értem...ilyen egy igazi kapcsolat, kompromisszumok nélkül nem megy. Viszont én soha nem vágnék egyet sem a fejéhez, hiszen az én döntésem volt minden alkalommal és én boldog vagyok így. Ha te nem vagy igy boldog, akkor változtass.
2018. szept. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!