Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi van akkor, ha nekem nincsen...

Mi van akkor, ha nekem nincsenek céljaim, vágyaim, nem köt le hosszútávon semmi, nem akarok gyereket szülni, stb?

Figyelt kérdés

27 éves leszek és úgy érzem értéktelen céltalan ember vagyok. Ha megkérdezik mi hajt engem előre, mit akarok elérni az életben, nem tudok rá válaszolni. Nincsenek céljaim, sose voltak és azt érzem, hogy ez nagy baj, valami probléma van a fejemben. Engem nem izgat, hogy jogsim legyen, nem izgat az előrejutás, és nem akarok gyereket se szülni, holott 3 éve lassan együtt élek valakivel, menyasszony vagyok, de nem akarok felelősséget vállalni egy gyerekért. Az egész életem egy tagadás. Párom szerint szembe megyek a rendszerrel.

Nincs hobbim, egyszerűen nem kelti fel az érdeklődésemet semmi. Sportolni, tornázni néha fellángolásból elkezdek, de abba is marad. Depressziósnak érzem magam és nagy problémának tartom, hogy nincs semmi ami motiváljon. Akkor minek élek? Érdemes lenne szerintem pszichologushoz fordulnom.

A párom szeretne már lassan gyereket, én viszont tragédiának élném meg szerintem ha kiderülne, hogy terhes vagyok. Mások is vannak így? Régen se izgatott semmi. Eljártam dolgozni, a fizetésemet, elbuliztam, elköltöttem ruhákra, de ennek vége, ebből már rég kinőttem. Az agyamat nem tudom kikapcsolni se, nem tudok lazitani. Mindig feszült vagyok és rágódok. Régen nem zavart ez a céltalanság, azt gondoltam ráérek mindenre. Már nem igy gondolom. Ilyen kis hülyeségek, hogy kössél, horgolj, rajzolj, mittudomén, nem kötnek le. Mi lesz velem, ha ilyen céltalan vagyok?


2016. ápr. 1. 10:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés. Én 42 éves vagyok, de ugyanígy érzek, mint te, igaz én nem nő vagyok, de én sem szeretnék gyereket.

Ez valószínűleg nálad is depresszió lehet, elképzelhető, hogy egy pszichológus segítene rajtad, de nem biztos. Lehet, hogy olyan gyógyszereket írna fel neked, amik segítenének rajtad, de ez sem biztos. Több olyan emberrel találkoztam már, akiknek nem segítettek ezek a dolgok, igaz olyanokkal is, akiknek viszont igen. Szóval kétesélyes a dolog, nem lehet tudni előre, hogy nálad hogy működne ez a dolog.

Bár így, hogy van párod, így nem igazán értem, hogy miért vagy depressziós, hiszen sokan pont azért vagyunk depressziósak, mert nincs párunk.

Bár persze minden ember más, nem vagyunk egyformák.

De ha a párod már nagyon szeretne gyereket, és te nem, akkor ebből előbb-utóbb viták lesznek, szóval szerintem lehet, hogy jobban járnál, ha olyan férfit keresnél inkább, aki nem szeretne gyereket.

De amúgy valami csak érdekel téged, arra kéne kicsit jobban rámenned, hogy legalább kicsit jobban érezd magad.

2016. ápr. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

"Mindig feszült vagyok és rágódok."


Nekem ebből az jön le hogy igen is vannak céljaid és vágyaid, de frusztrál hogy nem tudod őket elérni. Magaddal kell megbeszélni hogy mik ezek.

2016. ápr. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Nem értem miért kéne mindenkinek mindent előre megtervezni. Jó esetben inkább az ember csak teszi amit szeretne... mindig. Ennyi. Ami jön az jön. Ha egyszer lesz kedved gyereket szülni majd belekezdesz abba a projektbe, ha nem lesz kedved hát ne szülj. Nem kötelező a sablonélet senkinek. Élj úgy ahogy te akarsz és ne idegeskedj azon hogy te nem úgy élsz/gondolkodsz mint mások. Mert nem is kell.
2016. ápr. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Azert vagyok frusztralt, mert celtalanul elek, es azt erzem, hogy ez sehova nem vezet, max elobb utobb a pszichiatriara. Viccen kivul :(

nem akarok kulonc lenni.

Viszont akaratgyenge, eretlen embernek tartom magam, aki gyerekesszel maradt felnott letere es fosik a felelossegektol. Ez vagyok en. Es nem erzem jol magam igy.

2016. ápr. 1. 10:38
 5/22 anonim ***** válasza:
A dolgokat először tedd rendbe, deríts rá fényt, h mi az, ami miatt így érzel. Egyhangú az életed? Munkád van? Örömöd leled benne v nem? A gyerekdolog ne aggasszon, ráérsz még. Ma úgyis egyre jobban kitolódik. Várd meg, amíg felkészülsz rá, hiszen ez egy nagy változás.
2016. ápr. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
A gyogyszerekben meg nem hiszek. Panikbetegsegre egyszer elkezdtem szedni egyet, de 3 honap utan letettem mert azt ereztem, hogy amellett, hogy ez kabitoszer, csak epp legalis, nem ez fogja megoldani a problemamat es boldog nem leszek. Tisztaba vagyok ezekkel, en is sokat olvastam errol a neten, beszelgettem emberekkel, kutakodtam forumokba es en is azt lattam, hogy a legtobb embernek nem hasznal. Ugyanugy szarul vannak. Nem akarok en drogos lenni, mert ez kb az. En azt gondolom, hogy egy nagy önismereti turara van szuksegem, hogy rajojjek ki vagyok, mi vagyok, miert elek, mi tesz majd boldogga. Mik azok a fajdalmak amiket elnyomok es hogy tudnek tisztaban lenni magammal. Vagy ha nem, akkor en igy celtalanul, besavanyodva szerintem nem fogom a 40 eves kort megelni
2016. ápr. 1. 10:44
 7/22 anonim ***** válasza:
Igen, neked a beszélgetős terápia kell. :)
2016. ápr. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Idén én is 27 leszek, én 23 éves koromtól éreztem ezt, amit te. Semmiben nem éreztem magam tehetségesnek, míg másnak elindult az élete, nekem akkor omlott össze. A romok között kapirgáltam, hogy ki is vagyok valójában, és arra jutottam, hogy senki. Se munkám nem volt, se egy stabil kapcsolatom, ami volt, az is csak rúgott belém, és tovább erősített, hogy semmirekellő vagyok.


1 éve kezdtem felállni, mikor összejöttem a jelenlegi párommal. Addig a szabadidőmet a piálás tette ki, hogy túléljem a nap azon részét, mikor nem dolgozom, a munkában meg azt vártam, hogy egyedül lehessek. Vagdostam magam, közben tudtam, hogy így gyorsan tönkre fogok menni. Voltam két pszichológusnál és egy pszichiáternél is, egyik sem segített, a gyógyszerektől nem lettem jobban.


A piát akkor tettem le, mikor összejöttem párommal, de akkor egyik napról a másikra. Célokat akkor találtam, mikor kitörtem a komfortzónámból, és elköltöztem 180 km-re álmaim munkája miatt. Jelenleg az ingázás készít ki hétvégente, de ennek is vége szakad előbb-utóbb egy saját házzal.


Mára már nagyon sok célom van karrier és pénz terén. Hajó, lakókocsi, ház, Svájci munka, doktori, és még sorolhatnám. Gyerek nem szerepel közte, szerencsére párom is utálja a gyerekeket. Kutya viszont annál több.

De nem is ez a lényeg.


Talán próbálj meg kiszakadni a komfortzónádból. Nekem sincs hobbim, szabadidőmben filmet nézek, vagy kockulok. Szeretem a munkám, élvezem, és nagyon szívesen túlórázom is. De plusz munkákra nem bírom rászánni magam, ami nem a fő munkámból ered, hanem kintről jön.


Szerintem neked még nem volt meg az a törés az életedben, aki ráébresztett, hogy ki is vagy valójában.

2016. ápr. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Én nem utálom a gyerekeket, csak nem érzek rá késztetést, hogy szüljek... viszint a babaruhákat mindig előszeretettel bámulgatom a teszkóba pl, hogy milyen aranyosak. De en pl a felelősségvállalástól félek, meghogy nem lesz hozzá türelmem és szar anya leszek, netán bántani fogom, ha kihoz a sodromból akár verbálisan, akár fizikálisan. Azt meg végképp nem akarom, hogy lelki nyomoronc legyen a gyerekem azért, mert én szar anyja vagyok. Én így nőttem fel sajnos.
2016. ápr. 1. 11:52
 10/22 anonim ***** válasza:
egyértelműen depresszió/pszichológia probléma. én is ebben vagyok, pont ilyen vagyok.
2016. ápr. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!