Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Anyós, após

A kérdés

Családi nyaralásból rémálom?

Sógornőm meghívott minket a céges nyaralóba a hétvégére. Nagyon örültünk neki. Hozza a párját mi meg végre a kislányunkkal ki tudunk kapcsolódni. Most lett bölcsődés a lányom így mindennél többre értékelem, hogy együtt a család. Megtudta anyósom, hogy elutazunk és kihisztizte a lányánál, hogy ő is jönni akar. Tegnap már nem volt időm reagálni rá, azt hittem csak úgy mondja, hogy ő lehetne a bébiszitter hétvégén. Magyarul rajtunk, pontosabban rajtam és a lányomon akar lógni 3 napig. A párom nem bírja elviselni az anyja hülyeségeit, így ő mindig lelép. Ki volt akadva mikor megtudta, hogy jön. Ti beszélnétek ilyen esetben anyósotokkal telefonon, hogy ne jöjjön?

2018. szept. 12. 01:53  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3 4
Hehe, azt hitted bebiszittert kapsz de te lettel az anyosszitter :)

A válasz 41%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 21/38Időpont 2018. szept. 12. 10:39 Privát üzenet

Tudod ki hagyná azt is h lelépjen a férjem/párom és rám hagyja az anyját...ha ő rühelli küldje el nekem nem kötelességem az anyjával lenni ha ő sincs vele.

Amugy meg ha ennyire zavar akkor inkább ne menjetek el ha a fia annyira nyuszi h nem meri helyretenni az anyját.

A válasz 98%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 22/38Időpont 2018. szept. 12. 10:40 Privát üzenet
Legkozelebb lepj le te (elobb), aztan intezze az anyjat a fia.

A válasz 80%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 23/38Időpont 2018. szept. 12. 10:43 Privát üzenet

"Ti beszélnétek ilyen esetben anyósotokkal telefonon, hogy ne jöjjön?"

Drága, mi közöd neked ahhoz, hogy a lánya meghívta a saját anyját?

"mindennél többre értékelem, hogy együtt a család"

Nem úgy néz ki :D

A válasz 47%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 24/38Időpont 2018. szept. 12. 10:45 Privát üzenet
Én nem mennék a helyedben. Mármint inkább menjetek el hármasban valahova, még ha csak egynapos, akkor is.

A válasz 80%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 25/38Időpont 2018. szept. 12. 10:49 Privát üzenet

A fröcsögő válaszolók nem éltek együtt még borzalmas anyóssal. Ők csak azt látják, amit látni akarnak, jelen esetben a kérdezőt szemét embernek.

Nálunk is volt ilyen probléma, megesett, hogy veszekedés lett a közös hétvége eredménye. Amúgy nálunk sem tartozott bele az anyós a családba, mivel ez férj, feleség, gyerekek. Ez egy család. Az anyós már a tágabb családba tartozik.

Kérdező: ne menj. Szervezz más programot. Valami miatt a férjed menekül az anyja elől, és ezen az oldalon azért lehet olvasni borzalmas anyákról, szóval nem is értem miért hiszi azt a sok köpködő, hogy egy rendkívül csodás ember lehet kizárólag a kérdező anyósa. Ha már a saját fia nem bírja, annak azért oka van és vannak emberek, akikkel nem lehet megbeszélni semmit, mert azonnal jön a lelki terror.

A válasz 73%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 26/38Időpont 2018. szept. 12. 11:00 Privát üzenet

Nálunk is hasonló a két anyós. Így soha fel sem merült semmilyen közös program.

Én a helyedben nem mennék. A férjed egy mamlasz, ha egy ilyen szituban lelép rendszeresen.

Esetleg ki kellene találni valami anyóst lerázó indokot, de ezt a nagyokos hisztivel befolyásolható sógórnődnek és a sunnyogó férjednek kell megoldani.

A válasz 96%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 27/38Időpont 2018. szept. 12. 11:49 Privát üzenet
Tulajdonképpen ha rémálom lenne számotokra, akkor ne menjetek el, csináljatok hármasban más hétvégi programot.

A válasz 97%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 28/38Időpont 2018. szept. 12. 12:48 Privát üzenet
Sok közöd nincs hozzá, hogy kit hívott el a sógornőd. De ha nem tetszik, fizess magatoknak külön nyaralást. Erre nem kell elmennetek, csak azért, mert ingyen lenne.

A válasz 27%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 29/38Időpont 2018. szept. 12. 12:55 Privát üzenet

Ne engedj. Ha a sógornőd már elhívta, akkor ott lesz. De ha ti reggel felkerekedtek és kirándulni/bevásárolni/sétálni indultok, akkor határozottan induljatok is el. Ha megállít vagy reggeli közben kérdezi, mi a tervetek, elmondjátok, hogy ti ide, oda mentek. Ha rávágja, hogy szívesen elkísér, akkor finoman lehet közölni, hogy meglesztek hármasban is, de köszönitek és neki is legyen szép napja. Ha azzal jön, hogy ő igazából csak az unokája miatt van ott, ne vedd el a lehetőséget, akkor is tárgyilagosan kell elmondani, hogy értitek, de nem kértétek és most pont erre nincs szükségetek. Lehet bűntudatot kelteni a részéről, hogy nincs mit csinálnia egyedül, de akkor még mindig ajánlhatsz neki valami konkrét programot a környéken és felálltok, elmentek.

Hasonló helyzetbe futottam bele én is. Én terveztem vízparti sétát, kavics gyűjtést, és elmondtam reggel. Anyámnál voltunk családi ebéden. A lányom már nagy, ritkán babakocsizunk és én is gyalog indultam volna. Anyám csatlakozni akart, belementem. Rögtön kérte a babakocsit és elindult. A vízpart felé útba eső játszótérre akart inkább menni, de szóltam, hogy most nem, másnap is lehet. De, de, jobban tudja, mennyire élvezi majd a kicsi és már duruzsolta is neki. Tolta ütemesen a gyereket és szépen lehagyott. Gyakorlatilag a játszótérre is úgy ment be, mintha ott sem lennék. Akkor megelégeltem és ráhagytam a kicsi miatt, nem rendeztem jelenetet otthon sem. De másnap a reggeli terveimet már nem engedtem és többet nem is hagyom magam. Erőltetheti, hogy az unokája, így szereti, úgy akar jót, de ha az ellentétes a te elképzeléseddel, akkor el kell fogadnia, hogy ő csak másodrendű döntés szempontjából hozzád képest. Szarul hangzik, de másképp nem lesz nyugtod.

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 30/38Időpont 2018. szept. 12. 13:26 Privát üzenet
1 2 3 4

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Jogosan esik rosszul, hogy anyósjelölt kizárt engem a családi nyaralásból?
Együttélés anyósékkal? Nálatok inkább álom vagy rémálom?
Ti szoktatok nyaralásból "ajándékot/emléket" hozni felnőtt családtagaitoknak?
Ti a párotok kedvéért laknátok időszakosan az anyóséknál, úgy, hogy közben az nektek egy rémálom?
Anyukám és a párom anyukája rendmániás, és emiatt minden családi összejövetel kész rémálom. Ez már mindig így marad?
Mit csináljak? Az anyósom egy kész rémálom. Bele betegszik az egészségmániájába.

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések az Anyós, após rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!