Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti véget vetnétek egy kapcsola...

Ti véget vetnétek egy kapcsolatnak csak azért, mert képtelenek vagytok megszeretni a másik családját?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt a párommal, 4 éve együtt is élünk. Mikor megismerkedtünk nem volt felhőtlen a kapcsolata a családjával, főleg az anyjával, ezért ritkán látogattuk őket, ritkán is beszéltek, nem éreztem én sem igényt arra, hogy megismerjem vagy megszeressem őket igazán. (Többszáz kilométerre élnek.)

A rossz kapcsolat odáig fajult, hogy tavaly karácsonykor nagyon csúnyán összevesztek (röviden: anyósjelölt a távollétemben letagadta a létezésemet a tágabb családnak, akik személyesen nem ismernek és azt mondta mindenkinek, hogy a párom egyedülálló, ezen a párom érthetően kiborult). Több hónapnyi terápia, nagy beszélgetések és szembesítések árán ma már szent a béke, tőlem is bocsánatot kért anyós. A jobb kapcsolatuk miatt sűrűbben jönnek látogatni, sűrűbben beszélnek és tőlünk is elvárás h többször menjünk. A sűrűbb találkozások miatt rájöttem, hogy teljesen különbözőek vagyunk a családjával, más az értékrendünk (ők bulizós-piázósak, én inkább otthonülős, családcentrikusabb, csendesebb típus vagyok), a gondolkodásmódunk, más dolgok érdekelnek. Szerintetek, ha amúgy jól megvagyunk ez lehet akadálya a kapcsolatban? Tudom, hogy nem muszáj szeretni őket, de úgy érzem nem tudom elképzelni h saját rokonaimként tekintsek rájuk.


2018. szept. 24. 09:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha szereted a párodat, ne a családja érdekeljen. Nem gondolom, hogy ez számítana. Nem kötelező gyakran, vagy sokat együtt lenni velük. Értsd jól, akkor sem kötelező, ha bárki is ezt várja.


Nem kell soha a saját rokonaidként tekinteni őket, mert soha nem is lesznek azok. Nincsen közös múltatok, sem közös véretek, és ez már így is marad. Nyilván, nem ragaszkodsz úgy hozzájuk, mint a saját családodhoz, akikhez már vagy 30 éve kötődsz.

2018. okt. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Azért nem teljesen jó, ha csak kibírod azt a pár alkalmat (ami egyre több mert jóban lettetek), mert közben rosszul érzed magad. És ettől el is hidegülhetsz a férjedtől, ha azt látod, hogy mostantól ezt kötelezően el kell viselned.

Hiába tudod elviselni, ha az érzéseidet megváltoztatja lassan. Gondolj arra hogy még mindig jobb, mint a tömegközlekedésen szörnyű embereket kifogni rendszeresen, vagy ha elviselhetetlen főnököd lenne. Legjobb ha az életed összes területén szimpatikus emberek vesznek körül, akkor a párod rokonai nem az utolsó cseppek lesznek a pohárban, hanem még nem terhelnek meg túlzottan, még akkor is ha nincs meg alapból a közös hullámhossz.

2019. márc. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!