Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyosomék nagyon régimódiak,...

Anyosomék nagyon régimódiak, és mindig beszólogatnak hogy bezzeg a mi időnek. Más is jár ilyen cipőben? Hogy lehet ezt elviselni?

Figyelt kérdés

Az apró beszólásokkal nem dühitett fel annyita (pl apósom mondta: minek mosógép a házba régen az asszonyok patakban mostak kővel, az volt az igazi...vagy: ez az egyetem is hulyeseg,hogy minden marha egyetemre megy régen a szakma volt a jo nem ami most van) vagy (van hogy megkérdezik mit főztem, és ha valami különlegeset akkor gúnyosan mondják hogy nekünk jo a zsíros kenyér is nem kell ennyire divatozni) de a mikor feljött a téma az esküvőről és mondtam hogy igényel a dolog fél év- vagy akar egy év szervezést (meghívók, zenészek, étel) kinevetett és olyan gúnyosan beszélt velem hogy bezzeg régen nem kellett szervezni csak a mai fiatalok vannak ugy elszállva, régen a nők sütötték a süteményt, a vacsorát és a család zenélt. Mondtam neki hogy mivel nagy a családunk legalabb 2-3 napi folyamatos vásárlás és sütögetés lenne, az esküvőre mindenki faradt lenne. Plusz nincs a családban zenész.

Egy kicsit kiakadtam rá amit kesobb a páromnak is mondtam aki nem állt mellem csak annyit mondott: igen régen ugy volt, majd lehet mi is ilyenek leszunk a mi gyerekünkel.

ALIG 40 felettiek a szülei nem értem mi ez a hülye hozzáállás. Ilyenkor mit tegyek??


22/N


2018. szept. 25. 09:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
78%

"Alig 40 felettiek, és nincs mosógépük?



Én 60 vagyok, és már az én kisgyerek koromban is volt mosógép a házban. Hol éltek anyósodék?" Pont ez jutott eszembe, néha úgy érzem ezek a gyakran kiírt kérdések csak kamuk.

2018. szept. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
61%

Hát ez nagyon vicces. :D Anyósomék dettó ugyanilyenek, de ők 70 felett vannak, mi vagyunk 40 körül az urammal. :)

Nem kell felvenni. Oké, nem volt mosógép? Nekünk van, és nekünk így jó. Nem kell magyarázkodni.

2018. szept. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
43%
Bocs, 11-es vagyok. Az utolsó mondatot nem én írtam. Kutya legyek, ha tudom, hogy került oda.
2018. szept. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
72%
Ne viseld el. Válaszolj rá, állítsd le őket valami frappáns válasszal mindig, különben egész életédben ezt fogják nyomni.
2018. szept. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
64%

Játszma. Amihez két ember kell.


"Köszönöm, úgy fogok tenni, ahogy jónak látom."

Ha erre még gúnyosabb megjegyzés a válasz, akkor felálltok szépen, udvariasan, és kedvesen elköszöntök. Nem ragáltok a "de hát miért kell megsértődni"-re, hanem elmenek.


A tizedik ilyen alkalomnál abba fogják hagyni. Ha nincs közönség, akkor műsor sincs.

2018. szept. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
43%

Ez itt nem arról szól, hogy mi volt régen és most. Nyilvánvalóan föléd próbálnak kerekedni, erre utal a gúnyos hangnem.

Én 38 éves vagyok, mostanában fogok szárítógépet, és robot porszívót beszerezni, és az én nagyimnak is volt mosógépe.

Én a magam korával és önbizalmával csak annyit mondanék, magasról le.. teszek rá, hogy mi volt régen. Most ez van.

Persze 22 évesen még én is meg akartam felelni, engem is zavarba tudtak volna hozni a hülyeségeikkel.

Amúgy biztos férjhez akarsz menni 22 évesen?

2018. szept. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
81%
En azt mondanam, hogy az elso ember kb 8 millio evvel ezelott jelent meg, azota pedig igen sokat valtoztak a szokasok minden teren. Tovabba jelenleg 7.5 milliard ember el a Foldon. Igen sekelyes, ostoba es onzo latasmod azt gondolni, hogy egyedul az a normalis ami az o 40 evuk alatt, az o csaladjuk koreben szokas.
2018. szept. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
72%
Volt csajom akinek ugyanezt szajkózták az ősei. Ilyeneket mondtam hogy " régen azt hitték levegőnél nehezebb tárgy nem repülhet..hogy régen egy fakarikával meg egy bottal eljászottak egész nap? Kicsit más az ingerküszöb már csókolom, tetszik tudni ez a XXI.század! Aha vágom akkoriban a BEATLES volt a botrányos, hát kinőttük már azt is! Tessék elképzelni NEM LAPOS A FÖLD! Csak jobb hogy nem kell elmenni petróleumért hogy este legyen világosság nem? Tessék kidobni a tv-t és hallgatni a Szabó családot mint a többi rendes parasztember! Tetszik tudni HALADÁS van!"
2018. szept. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!