Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért ilyen szűklátókörűek,...

Miért ilyen szűklátókörűek, régimódiak a nagyszüleim?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, de még gyereknek tekintenek. Nem velük élünk, de napi kapcsolatban vagyunk, mindenről tudnak, hová, kivel, mikor megyek. Nem értenek egyet azzal, hogy fiatalok buliznak, nem is nézik jó szemmel, szerintük, aki egyetemista, az tanuljon, ne bulizzon. Minden vizsgámat leadtam sikeresen, de még most is azon vannak, hogy nem való az nekem, meg mindenki aki odamegy, az egy lusta,öntelt személy. Meséltem nekik arról, hogy a 25 éves kolléganőm egyedül akar nyaralni menni a tengerhez, erre a válsz az volt, hogy "k.rválkodni" megy. Szerintük csak az a példás fiatal, aki tanul, dolgozik, de nem jár el sehová, holott valamikor azt mondják, hogy ne üljek otthon, nem szabad besavanyodni. Néha nem tudok kiigazodni bennük. A nővérem 23 éves, van egy barátja, akit nem tudnak elfogadni, aminek meg is van az oka, nekem sem a szívem csücske, de azért nem szólok bele, az ő dolga. Nem nézik jó szemmel, hogy a pasi jön néha a nővéremhez, mondjuk itt tölt egy péntek délutánt, vagy elmennek moziba. Azért meg le is k...vázták a nővéremet, amiért a húsvétot a barátjánál töltötte, mert szerintük a lánynak nem szabad a fiúhoz mennie.

Egyébként nagyon szeretem őket, szeretek náluk is lenni, de néha a sírás határán vagyok az ilyen véleményeiktől.


2016. jún. 6. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Irigyek,mert az ő fiatalságuk már elment és arra pazarolták,hogy másoknak megfeleljenek..."mit mond a falu"
2016. jún. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
Ha tudod, hogy milyenek miért mesélsz arról, hogy hogy fog nyaralni a 25 éves kolléganőd? Nem kell őket beavatni semmibe.
2016. jún. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Nagyszülőket megváltoztatni nem lehet. Egy kicsit az én mamám is ilyen volt. De anyukám kiállt mellettem . Meg egyébként sem kell 20 évesen mindenről beszámolni. Hova mész kérdésre? A válasz: a dolgomra.
2016. jún. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Röhögd ki őket. Betokosodott vén szipirtyók, akik sosem voltak boldogok, ezért el akarják azt mástól is venni irigységből. Ne menj hozzájuk, kerüld a társaságukat és meg se halld, hogy mit mondanak. Felnőtt ember vagy, azért mert ők eltólták a saját életüket, neked nem kell a tied is tönkretenni.
2016. jún. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges a véleméynükre adni. Csak bológass,helyeselj. Őket nemhinném hogy meg lehet változtatni
2016. jún. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
31%

Nem csoda, hogy gyerekesen kezelnek, ha akként viselkedsz. Beszámolsz mindenről, hogy mit csinálsz, hova mész, netán még engedélyt is kérsz tőlük?


Ha legközelebb belekötnek valamibe, akkor mond meg nekik hogy nem akarsz te is ilyen megkeseredett lenni, mint ők, ezért élsz is egy kicsit...

2016. jún. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!