Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért csinálja ezt az anyósom?

Miért csinálja ezt az anyósom?

Figyelt kérdés
A férjem èdesanyja minden nap felhívja őt telefonon. Nem mond semmit, ott soha nem törtènik semmi, de mindig azt vàrja h mi mondjunk valamit. Éljük az átlagemberek mindennapjait, a fèrjem se tud sokszor mit mondani. Ilyenkor engem kér a telefonhoz, ès van, hogy hátha én többet mondok neki mint a “kisfia”. Az a baj, hogy az elejèn mindig azt mondtàk, hogy majd azért hívjuk őket. Így is történt. 2-3 naponta telefonàltunk. De nem volt elég, szemrehànyást tett, ahànyszor ott voltunk náluk, mondvàn, hogy ritkán hívjuk őket. Aztàn megunta, és napi szinten hívogat minket. Alig érünk haza a munkából, de már csörőg a férjem telefonja. A problèma kb azóta àll fenn, mióta anyós nyugdíjas. Mindenről mindig tudni akar, de minket ez nagyon idegesít. Meghallgatjuk őket-tiszteletből-bólogatunk, de mindent a sajàt döntèseink alapjàn csinálunk. Tényleg nem akarom “elmarni” a férjemet a családjától, ezért nagyon sok mindent lenyeltem az elmúlt években. De nem tudom màr mit csinàlnak ahhoz, hogy megèrtsèk, hogx mi mát külön család vagyunk, ès ezt tartsák tiszteletben.
2018. okt. 22. 04:12
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
47%

de jó, hogy én olyan családban élek, ahol normális, hogy akár naponta egymásra csörgünk, ahol az idős, egyedül élő szülővel is törődünk, akkor is, ha épp nincs mit mondanunk neki :( Hogy nem vesszük tehernek a az anyós kíváncsiságát, hogy a testvérem akkor is a testvérem, ha a párja nem a kedvencem...

A gyk-ról kb senkit nem szeretnék a családomban, ennyi önző ember, hihetetlen :(

2018. okt. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
32%

Hát, pedig kerek perec meg kell neki mondani, hogy ne keressen benneteket, majd ti keresitek őt. És hívja fel a férjed egy héten kétszer. Meg fog sértődni, de ha az a ti nyugalmatok ára, akkor sértődjön. Nem uralhat benneteket. Majd megszokja.

Előttem lévő: Ez jól hangzik, csakhogy ti szeretitek az illető rokont, ezért szívesen beszéltek vele, a kérdező meg nem szereti az anyósát, ezért zavarja, ha egy korábban idegennek naponta be kell számolnia az életéről.

2018. okt. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
40%
nem, én sem szeretek minden rokont. de akit nem szeretek, az is számíthat rám bármiben, bármikor, mert a családom része.
2018. okt. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
60%

#11 Mi is hívjuk egymást, főleg ha valaki beteg, vizsgálatra megy stb.

Még a nagyszülők/dédszülők is élnek és ők nem telefonálnak annyit, mint az anyós (aki fiatal, házas, dolgozik és 2 gyereke van).

Nem attól lesz szoros a családi kötelék, hogy minden apróságról tudunk.

Amikor hazajön mindenki a munkából, oviból stb. akkor mi egymással beszélgetünk, játszunk, foglalkozunk. Mindenki más (ha nincs speciális körülmény) másodlagos.

2018. okt. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
82%
A kérdezőre is számíthat, de az nem kell, hogy együtt járjon a napi szintű zavaró zaklatással. Egy kapcsolat két oldalból áll, és ha valami az egyik oldalnak nem elfogadható, és nem súlyos egészségi állapotról van szó, akkor azt úgy nem kell működtetni. Nem kényszerítheti rá egyik ember az akaratát a másikra.
2018. okt. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
36%
tahók gyülekezete... de bízom benne, hogy egyszer a ti menyetek fog itt kérdezni és majd arra biztatják, sz.jon a fejetekre, csak unatkoztok... ennyit érdemeltek, többet nem.
2018. okt. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
86%
Az normális, ha a vér miatt eltűrsz mindent? Mert én meg olyan családba nem akarok tartozni, ahol engem lehúzó embereket kell segíteni, mert család.
2018. okt. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
90%

#11: elég kellemetlen tud lenni, amikor egy meeting közepén folyamatosan rezeg a telefon. Halálra aggódod magad, mi lehet a baj, utána visszahívás a szülőt, és kiderül, csak azért hívott, hogy megkérdezze, nem tudod-e, hova tehette a papucsát? (120 km-ről)


Ha valaki dolgozik, háztartást vezet, esetleg gyereket nevel, tanul mellette, igenis zavaró, ha óránként telefonál a szülő, konkrétan a semmiről, csak mert unatkozik!

2018. okt. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem èl egyedül, ott van vele a férjem testvére(40èves) ès édesapja is. Nap közben lefoglalja magàt a hàzi-hàz körüli munkàkkal, úgyhogy nem unatkozik otthon. Sőt, néz sorozatokat is, ès pletykàl a baràtnőivel.

Az a legnagyobb baj, hogy ahogy azt az egyik válaszadó írta, sokszor perceken keresztül csak hallgat a telefonba. Sosincs mondanivalója, de nekünk mindenről be kellene neki számolnunk.

Tiszteljük, szeretjük, se sajnos nem nagyon akarja belàtni, hogy mi mâr külön családnak számítunk. Ha olyan döntèseket hozunk (itt csak aprósàgokra gondoljatok, pl.: mit csinàlunk a szabadnapunkon) amivel nem ért egyet, akkor 100x visszkérdez, ès csak hümmög egyet. Kérdeztük h mi a baj, azt mondja h semmi. De fèl óra múlva újra megkèrdezi, de akkor is ugyanaz a válasz.

2018. okt. 22. 10:55
 20/25 anonim ***** válasza:
90%

#18 5 nem fogadott hívásom volt. Már mindenre gondoltam.

A hívás fontossága... "Küldtem nektek e-mailt, majd olvassátok el!"

2018. okt. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!