Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tartsam a kapcsolatot anyosekk...

Tartsam a kapcsolatot anyosekkal, és ha igen akkor milyen szinten?

Figyelt kérdés

Végre költözünk. 2eve a férjem a szüleivel vett közösen házat 50-50%ban. Rá fél évre ismerkedtünk és hamar de jött a gyerek, így odakoltoztem. Emeletes ház, felső szint a miénk, csak a konyha közös meg az udvar. Sajnos anyós pajtás már korán kezdte a balhekat. Osszehazasodtunk majd megszuletett a gyerek, de már előtte is voltak viták... utána meg egyre durvább lett minden. Az elején turtem és szépen kértem, sőt a férjem is, de csak az örökös bantas volt. Egy ideje elegem lett és ha kezdik a cirkuszt tisztelettel de én is megmondom a magam véleményét. Végül úgy látta a férjem, hogy ez tarthatatlan így közösen vettünk egy házat. Persze emiatt is kaptunk. A komplett család gyűlöl, úgy h nem is ismernek, csak anyósom amit mond. Már a valason is erősen elgondolkoztam.

Na de a lényeg. 2honap és itt a karácsony, előtte pedig a lányunk születésnapja. Nagyon nem szeretném a férjem rokonságat meghivni. A húga lenez és állandóan serteget, anyósom állandóan a kisfiát félti tőlem, apósom pedig állandóan zsidókrol és a politikáról beszél. És ha elkezdi akkor nem lehet leallitani. Nem akarom őket meghivni a szülinapra, viszont most emiatt ne ünnepeljük meg a lányunk szülinapját? Én a szüleimet szeretném meghivni, meg a keresztszuloket és az én nagyszüleim. Tanácstalan vagyok. A férjemmel megegyeztünk, hogy ő annyit jár hozzájuk amennyit akar, de engem nem kenyszerithet és a gyereket sem viszi ha én nem akarom. De ezt a szülinapot nem tudom. Tudom illik meghivni őket, de minden porcikam tiltakozik ellene. A férjem se tudja, hogy hogy legyen, mert tudja, hogy milyenek a szülei de nem akarja őket megbantani. Ti mit tennétek?


2018. okt. 24. 13:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
67%

"úgymond ezért ők nem járnak rosszul, hisz az unokat akkor is látják"


Fogd fel fordítva: a lányodnak is jár, hogy legyenek nagyszülei, legyenek ők bármilyenek is. :) Nem ők nyernek ellened, ha látják az unokát, hanem a lányod nyer. Ha nem jól bánnak vele, akkor a férjed se akarja majd vinni nyilván, idősebb korában pedig a gyerek maga is dönthet.


A lepontozót meg csókoltatom.

2018. okt. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
45%
Mi az hogy nem viheti a gyereket ha TE nem akarod?
2018. okt. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
59%
Azért arra kíváncsi lennék miket mond rád az anyós, mert ezt nem említetted, lehet, hogy lényeges szempont ez is. Van az a mondás, hallgattassék meg a másik fél is.
2018. okt. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
43%
számomra sokat elmond rólad, hogy ezért válnál.
2018. okt. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
35%

Tehát, 1,5 éve összejöttél egy férfival, akivel először felcsináltattad magad (persze "véletlenül"), elvetetted magad feleségül, beköltöztél egy idegen család házába és ott meresztetted a p.csádat, és csodálkozol, hogy utál téged mindenki, meg lenéznek és sértegetnek?


Meg mi az, hogy nem akarod a gyereket elengedni? Akkor esnél jól pofára, ha a papucs férjed kivágna végre, és akkor láthatási időben mindig nélküled vinné el a gyereket. Ja, és hiába írod idézőjellel a nagyi szót, akkor is a nagyszülei. De nyilván pár éven belül átmosod az agyát, és teljesen a mamáék ellen fogod fordítani.

2018. okt. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Látom estére megjöttek az utalkozok. Ez a felcsinaltattam magam... Ja persze, mert a gyerekcsinalashoz csak a nő kell ugye? Hibáztunk, de nem szaladtunk mindjárt elvetetni, mert normális kapcsolatunk van/volt. Ne mondd már h te maradnal úgy h állandóan össze vagy zárva olyan emberekkel akik mindenbe belekotnek és az életedbe turkalnak. És ez nem a csipkelodes kategória. Mind1 ilyen embereknek nem is magyarázkodom, felesleges, mert ti csak szemetkedni jöttök ide. A normális válaszokat köszönöm.
2018. okt. 24. 23:37
 17/17 anonim ***** válasza:
57%
Nem kell őket meghívni tök egyszerű,meg se említsétek a szülinapját,majd ha kérdezik mi van a szülinappal akkor meg kell mondani hogy családként ünnepelnétek meg,úgy hogy csavarogtok kicsit,ennyi nem kell túlspilázni 😃
2018. okt. 29. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!