Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan tudnám a páromat...

Hogyan tudnám a páromat meggyőzni arról, hogy költözzünk külön az anyjától?

Figyelt kérdés

Röviden: az anyja külön van a férjétől, ketten laknak egy albérletben a párommal amit pillanatnyilag az anyja fizet. Én még nem teljesen élek velük, de gyakran itt vagyok. Lenne rá pénzünk, hogy kivegyünk magunknak egy lakást, azonban a párom nem akarja, mert meg szeretné spórolni azt a pénzt, amit nem kell albérletre költeni.

Én már nagyon kivagyok a helyzettől, az anyját egyre nehezebben viselem el, állandóak a veszekedések és a rossz hangulat. Hogy tudnám meggyőzni a páromat, hogy többet érne a kettőnk boldog kapcsolata mint ez a spórolás?

(Az én szüleimhez nem tudunk menni, tehát vagy itt vagy kettesben)


2018. dec. 17. 22:04
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
82%
mivel elege lett a férjéből. Tipikus elvált nő, azok másznak a gyerekeik életére igy. Hagyd a fenébe az a nő sose engedi el,max akkor kidobja ha utba lesz egy pasinak..
2018. dec. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
69%
Nem értem. Tehát lakott egyedül valahol (kié a ház? Ha most nem fizet akkor gondolom nem albi) és az anyukája oda költözött?
2018. dec. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
87%
A 7-es a lehető legjobban fogalmazta meg.
2018. dec. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
48%
Mióta pazarolsz az életedből rá egy napot is? Én vagy hamar szakítottam volna vele, vagy csak dugni tartottam volna meg.
2018. dec. 18. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
90%
Ha győzködni kell, az régen rossz.
2018. dec. 18. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:
12-es egyedül lakott albérletben a párom, ahova beköltözött az elvált anyja és most ő fizeti a lakást.
2018. dec. 18. 06:14
 17/39 anonim ***** válasza:
85%

"Neki nem a spórolt pénz ér annyit, hogy anyuval lakjon, hanem neki TE nem érsz annyit, hogy miattad változtasson."

Tökéletesen igaza van ennek a válaszolónak. Hiába bizonygatod, hogy egyedül élt és az anyja költözött be hozzá. Neked azt kellene megérteded, hogy NEKI EZ IGY JÓ. Neked nem. Ő jól elvan, szerinted nem vagytok így boldogok. Ő nem akar változtatni a kedvedért, mert NEKI EZ ÍGY JÓ, ergo csak téged zavar a dolog, a te boldogságod nem ok. Innentől kezdve nincs kérdés, mert nem ugyanazt akarjátok.

2018. dec. 18. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
Értem. Szóval vagy eltűröm, hogy hárman lakunk vagy keresek mást.
2018. dec. 18. 07:20
 19/39 anonim ***** válasza:
43%
Szegény csávó már mindenféle csecsszopó, ödipusz szindrómás anyuci pici fiacskájának lett elhordva. Az anyja pedig egy megkeseredett elvált szipirtyónak lett elkönyvelve. Holott nem sokat tudunk a háttérsztoriról, mert a kérdező nem sokat árult el. Sőt, semmit se tudunk a kérdező párkapcsolatáról és azt se, hogy a párja anyjával miért kap össze minden nap. De ti a kérdezőn keresztül ítélitek meg a helyzetet.
2018. dec. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

Utolsó: például azon, hogy minden házimunkát elvégez a párom helyett, tehát egy csomó dologról fogalma sincs a barátomnak, hogy hogyan kell csinálni.

Mikor főzök, néha meg szoktam kérni hogy segítsen elmosogatni vagy esetleg szeletelni, panírozni, de az a válasz, hogy ha nincs kedvem egyedül, akkor majd az anyja megcsinálja...

Olyan családban nőtt fel, ahol az anyja háztartásbeli volt, tehát nem dolgozott hanem otthon mindenkit kiszolgált, az apja pedig kenyérkereső, akinek otthon már nem volt dolga. Szóval neki az a természetes, hogy a nő otthon végzi a dolgát, a férfi meg hazaviszi a pénzt. Én viszont azt tartom normálisnak, ha mindketten dolgozunk és megosztjuk a házimunkát.

Valamint az is zavar, hogy kérdés nélkül hozzányúl a cuccaimhoz az anyja, úgy elpakolja a dolgaimat, hogy hetekig meg se találom. Ha veszek valami nasit magamnak, kérdezés nélkül megeszi, kopogás nélkül bejön a szobába, meg állandóan babusgatja a fiát és azt mondja, hogy ennyi idősen nem kell nekünk még együtt élni (huszonévesek vagyunk, dolgozunk). Plusz a szexuális életünket is lekorlátozza, csöndben kell lenni mindig, nehogy halljon valamit, a párom még puszit sem ad az anyja előtt. Meg egyébként az anyja nagyon vallásos, mindenhol biblia vagy valami szentírás a lakásban, meg nekem is beszél istenről mikor tudja, hogy én nem hiszek ebben.

Még hosszan sorolhatnám, hogy mi miatt van konfliktus. Nyilván én is hibás vagyok időnként, mert nem vagyok elèg kedves vele. Úgy gondolom, jobb lenne a viszonyunk, ha alkalmanként kellene látni egymást, és nem állandóan együtt.

A párom azt mondta, hogy számára nagyon fontos az anyja boldogsága, ami valahol érthető, viszont ezek szerint az enyém kevésbé.

2018. dec. 18. 09:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!