Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mik ezek a szurkàlódások...

Mik ezek a szurkàlódások anyósom részèről?

Figyelt kérdés

A minap vendègsèg volt anyóséknàl. 120km-re élünk tőlük, havonta làtogatjuk őket a férjemmel(gyeremekünk nincs, de már 8ève házasok vagyunk, előtte 3évet jártunk).

Ezalkalommal ott volt két baràt-család náluk. Amikor ott vagyok, mindig szívesen segítek mindenben, most is így történt. Kimentem a konyhába kàvét főzni, mosogatni meg szendvicseket kèszíteni amig beszèlgettek, aztán amikor kiértem a következőt mondta anyósom: “Engem nem érdekel, hogy itt van a menyem, nyíltan kimondom, hogy nem tudom milyen háziasszony az, aki nem hord kötènyt.”

Nekem marha rosszul esett, mert korábban is tett rà cèlzást, hogy ott a kötèny, de èn nem szeretem. Ès ez csak egy pèlda volt, folyamatosan szúrkàlódik egy-egy ilyen beszólàssal.

A fèrjem nem volt ott, csak a női egylet -a kisfia előtt àltalàban nem szekàl, csak ha ő nem hallja- de csak röhögött amikor mesèltem ès azt mondta h ne foglalkozzak vele.

Lehet, hogy màsnak van nagyobb baja is az anyósával, de szerintetek mièrt szólogat àllandóan be? Illetve hogy kezeljem?


2018. dec. 21. 04:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Vannak emberek, akik egyszerűen nehezen viselik, ha mások másképp élnek, más szokásaik vannak. Az a gyanúm, hogy nem csak téged szurkál, te viszont könnyű támadási pont lehetsz neki, hiszen fiatalabb vagy és úgy vagy családtag, hogy máshol és máshogy nevelkedtél, ez pont elég neki arra, hogy ne tanúsítson feléd kellő (alapvető) tiszteletet.
2018. dec. 21. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%
Ne vedd a szivedre idos es nem olyanok a nezetei. En sem hasznalok kotenyt es senki nem tudna ram eroszakolni. A koteny arra van hogy ne piszkold be a ruhad, neki nem mindegy hogy a ruhad lesz kajas vagy a koteny? Igaz bar engem is felbosszantana de ratudnam hogy az idosek mar csak ilyenek. Az en anyosom is mindenbe bele kot nem vagy ezzel egyedul. Nalunk az anyosom a mi kisbabanknak eldontotte ki legyen a keresztszulo,mi legyen a neve es meg azt is mondta hogy csak fiu lehet. Na normalis? Kinevettuk es kesz nem kell adni a szavara
2018. dec. 21. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Hogyan kezeld? Poénnal. Az ilyen ostoba piszkǎlódást nem lehet másként. Én erre azt mondtam volna, hogy látja mama ezek a generációs különbségek, mert én meg pl nem tudom elképzelni milyen nõ az, aki nem tangát hord:))))))

Ha a piszkálódásai csak ezen a szinten vannak, kár rajta mérgelõdni. Egy volt kolleginám anyósa pl azt nem tudja elviselni, hogy a menye mǔanyag csipeszt használ a teregetéshez. Közös udvart használnak, és mikor a lány kitereget, mamácska mindig kifigyeli és az összes csipeszt lecseréli facsipeszre:)))) Sztem ne vedd fel, legyints h ilyen és tojd le mit mond:)

2018. dec. 21. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Mivel masok elott egetett be en a helyedben biztos visszaszoltam volna, hogy mama olyan haziasszony a koteny nelkuli, hogy az anyos baratainak is foz kavet es keszit finom szendvicst es fel is szolgalja, hogy maga nyugodtan beszelgethessen veluk es fikazhassa a menyet. Es vigyorogtam volna ezerrel.


Persze tul vagy rajta. De minden olyan esetben a jovoben, amikor konkret dolog miatt beszol, akkor mintha ertetlenkednel kerdezz vissza: anyuka ha nincs rajtam koteny, akkor rosszabb kavet fozok? Es akkor lehet eszreveszi magat. Ha nem, akkor kovetkezo alkalommal ne csinald meg azt, ami miatt beszolt. Tehat, ha nem tetszett neki a kotenynelkuli segitseged a konyhaban, akkor legkozelebb ne segits. Ha meg egy ido utan ezert kapnal beszolast, akkor mondd meg, hogy elnezest akkor biztos valamit felreertettem, mert anyuka legutobb amikor segitettem azt mondta milyen haziasszony vagyok koteny nelkul es en ezt ugy vettem hogy rosszaloan mondja mert rossz vagyok es emiatt inkabb nem akarnek alkalmatlankodni es rosszul segiteni, de tessek szolni, ha nem igy van.


Masik opcio, ha szurkalodik mindig allj meg es mosolyogj ra vard meg amig rad figyel es mondd ne tessek haragudni, de hogy mondta? (...

2018. dec. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
A harmadik valaszolo jo peldat mondott.. akkor a te szemedben se legyen haziasszony o.
2018. dec. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
18%

Ez nem szurkálódás.

Lehet véleménye? Igen. Elmondhatja a barátainak? Igen.

Te is ott beszélsz rá a háta mögött, nem???

2018. dec. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
13%
Itt, nem ott. Mindegy.
2018. dec. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%

Azért szurkàl, mert nem kedvel.

Te meg nyugodtan szúrj vissza, mert akkor se fog jobban szeretni, ha lenyeled. De tessék meghúzni a korlátokat!

"Nem veszek kötényt, mert öregasszonyos, és tudok a ruhámra vigyázni."

Ha megsértődik, az az ő baja, nem mondtál semmi rosszat. 😉

2018. dec. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem is ne direkt sértőn, de poénosan szólj ilyenkor vissza. Pl. "Még mindig jobb, aki kötény nélkül tud főzni, mint aki kötényben sem...", vagy "Hát igen, óvodában még én is hordtam, de azóta megtanultam vigyázni a ruhámra."

Az én anyósomnak is vannak ilyen elvei, ő pl. szent meggyőződéssel vallja, hogy a jó háziasszony amíg a főzést be nem fejezi, nem megy ki vécére, inkább visszatartja...

Szerintem amúgy azért is csinálják ezt, főleg mások előtt, mert mutatni akarják, hogy lám, ők olyan kapcsolatban vannak a menyükkel/fiukkal/unokájukkal stb. hogy ezt is megengedhetik maguknak. Szóval igazából szerintem e mögött van egy jó adag bizonytalanság is a szíve mélyén.

2018. dec. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%

Egyértelműen nem kedvel. Ha magamból indulok ki, rosszindulatú gondolatom is csak afelé az ember felé támad, akit nem kedvelek. Ha a barátnőm és egyértelműen rosszul csinál valamit, akkor sem beszélek így róla, vele. Másképp fejezem ki a véleményem. Már ha szóvá tenném. :D


Amúgy visszaszóltam volna, hogy olyan aki tud vigyázni a ruhájára, mellesleg nagyon kedves az a háziasszony, mert kiszolgálja másnak a vendégeit. Mellesleg nem tudod, hogy milyen ember az, aki a másikat szekálja valós ok nélkül. :D

2018. dec. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!