Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Túlreagáltam vagy jogos volt?...

Túlreagáltam vagy jogos volt? /macska probléma/

Figyelt kérdés

20N vagyok. Barátom 19F aki még otthon lakik az édesapjával /48F/. A szülők elváltak.

Van barátoméknak egy macskájuk aki bent lakik a házban. Leszögezném hogy imádom a macskákat, nekünk kettő is van de a barátomék macskáját nem értem és egyre kevésbé szeretem mert ok nélkül harap.

Vagyis gondolom megvan ennek az oka. Egy szobában van szegény elég sokat /van hogy fél vagy egy egész napokat is/, biztos nagy a mozgás igénye amit nem tud kiélni. És sokszor ok nélkül megharap bárkit. Talán barátom apját kevésbé, de barátomat, engem, barátom mostohaanyját is.

Most karácsonykor náluk voltunk. A macska minden előjel nélkül az ölembe ugrott és nyakon harapott. A karma a szemem közelében volt.

Megijedtem, dühös lettem, és mindent barátom apjára zúdítottam hogy nem így kell házi állatot tartani, és hogy nem csoda hogy be van kattanva a macska ha állandóan bezárják és hogy addig nem jövök újra hozzájuk amíg nem csinálnak valamit a macskával.

Barátom mellettem áll, majd jön ő hozzánk ha én nem megyek hozzájuk. De az apja szerint túlreagáltam és ne osztogassak tanácsokat az ő házában. Félek hogy tiltani is fogja tőlem a barátomat...

Szóval mit gondoltok?


2018. dec. 27. 12:31
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
15%
Teljesen jogos volt. Ha engem megharapna valaki macskája, sírva kellene bocsánatot kérniük tőlem, hogy ne jelentsem fel őket, nem hogy még ők pofázzanak.
2018. dec. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
87%
És milyen jogon is jelentenéd fel? Erre kíváncsi vagyok.
2018. dec. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
79%

11. Engem is érdekelne, mi jogon jelentenél fel bárkit is egy macskaharapás miatt :D Elhiheted, ha bemásznál a rendőrségre ezzel, hogy fel akarod jelenteni az XY-t, mert a maszkája beléd harapott, sírva röhögnének rajtad.

Amúgy a mi egyik macskánk is harapdál néha játékból, pedig ők az udvaron laknak sajnos (vagyis ilyenkor télen leköltöztetjük őket a pincébe, az udvarra csak akkor mennek ki, ha nagyon muszáj), és nem bántjuk őket, mégis az egyikük ilyen kis harapdálós...Úgyhogy megnyugodhatsz, nem azért ilyen az "apósjelölted" macskája, mert kínozzák :D Egyik barátnőméknek 2 cicájuk van, akik bent vannak a lakásban és mindketten tök nyugodt cicák, pedig ők is a napjuk 99%-át egy szobában töltik..

20l

2018. dec. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
24%
egy macska nem a mozgásigény miatt ilyen. Egyrészt lehet ő játszani akart, másrészt lehet egész nap ba..gatják szegényt és ettől fel van nap végére húzva. Az is lehet alapból ilyen természetű (ilyen a sziámi, a vörös cicák, a kandúrok többsége vagy csak ha játékos típus). Ha engem a saját házamban leszólna egy kis takony felőlem mehet akkor ki a cicussal a kertbe :P
2018. dec. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
67%

11# ha az utcán támad meg ok. De ha az illető otthonában, akkor milyen jogon jelented fel? Nem kell odamenni.

Kérdező, szerintem is illetlen voltál és nem is biztos, hogy igazad volt. Szerintem egy bocsánat kérés illene.

2018. dec. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
35%

Szobacicám van. Összesen van egy szobánk. A macska nem harap. Személyiség kérdése.

A hisztid meg nem jogos. A macskát zavard el, megtanulja, hogy téged kerüljön. Apukától meg bazi gyorsan kérj bocsánatot.

2018. dec. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
67%

Azért durva, hogy mindenki zakkant. A kérdezőnek majdnem kikaparja a szemét az idegbeteg macska, és még ő a hisztis. Nem láttátok Hadházynak a Mirtil cicás jelenetét? Javaslom.

Kérdező. Attól függetlenül, azt gondolom beszélj apóssal, mond meg, hogy szori, tényleg túlreagáltad, mert tényleg furán veszi ki magát, ha leordítod a fejét. Az tuti hogy a macska elég furán van "nevelve" de ha eddig így csinálta, nem fog rajta változtatni. Azt csinálhatod, hogy vagy nem mész oda, vagy felkészülsz. Tudod milyen a macska, tartsd szemmel. Ha gyanús, hogy támad, legyél résen és ha rád ugrik b**** be a sarokba. Harmadszorra már nem fogja megpróbálni. Ha após számonkér, mondd meg, hogy önvédelem volt :-)

A macskának meg egyébként baromira nincs mozgásigénye, ha van macskád, tudod. Napi 20-22 órát alszanak. Így látatlanban csak nagyon el van kapatva, azt csinál amit akar. A macska is nevelhető, csak az itt kimaradt.

2018. dec. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
41%
A kérdezőnek van igaza.Egy macska nem élhet egész életében egy szobában.Semmi új inger nem éri,nem foglalkoznak vele,be van kattanva ! Nekünk volt sziámi macskánk mikor kisebb voltam.Megtámadott rajtunk kívül mindenkit,aki bejött,így mindig elzártuk ha jött valaki.Tehát apósnak is kellene annyi eszének lenni,hogy ha konyhában ülnek,becsukják addig az ajtót.hogy a macska ne bántson senkit.Hát én is megijednék ha rámugrana így egy macska,mondanék pár cifrát,azt hazamennék.Belekaphatott volna a szemébe is.
2018. dec. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
10%
#12, 13 Úgy, mint bárki mást. Besétálok a rendőrségre, és feljelentem gondatlan veszélyeztetésért.
2018. dec. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:

Már egy éve ez megy. Egy éve ugrik nekem random időkben a macska és harap meg teljes erejéből mindenhol kézen, lábon, karon, vállon, de ez a nyak/szem dolog tényleg veszélyes volt ezért is akadtam ki ezen. Az én macskáim is harapnak játék közben de az finom, gyengéd és tudják mikor kell leállni. Ez amit barátomék macskája csinál hogy teljes erőből harap hogy utána négy kis lyuk tátong a húsodon ehy hétig? Ilyet az enyémek nem csinálnak.

A mi macskáink kinti/benti macskák. Kint alszanak (ha csak nincs vihar vagy tűzijáték), kint végzik a dolgukat de a nap nagy részében bent vanak. Nagyon szeretjük őket úgyh nem arról van szó hogy mi kib@sszuk őket az udvarra és kész. De ennek a macskának is ki kellene mennie hogy fára mászhasson játszhasson. Két éves keverék kandúr amúgy. Szerintem igényelné a szaladgálást. Ehhez képest egy nap legalább 12-15 órát és van hogy 24-30 órát is be van zárva egy kamrába. Bár félek tőle gyakran én kér/t/em barátomékat hogy engedjék ki mert sajnáltam hogy be van zárva és nyávog. A kertbe nem engedik mert félnek hogy eltűnik/elütik/szomszéd kutya megöli és ivartalanítani nem akarják pedig lehet az is nyugisabbá tenné. Ja és nem ordibáltam barátom apjával. Határozottan de normális hangnemben mondtam el neki mit gondolok nem emeltem fel a hangom.

2018. dec. 27. 19:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!