Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Elhagynátok a párotokat, ha a...

Elhagynátok a párotokat, ha a családja nem fogad el?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nagyon nagy dilemmában vagyok. Sajnos a kezdetektől nem fogad el a párom családja. Unokatestvérei se(2 lány). Azt vettem észre, hogy a párom volt a kis kedvenc, mert ő a legfiatalabb. Mindenki őt imádta, és mióta képbe kerültem, gyűlöl mindenki, mert hogy én el veszem tőlük. A testvére az első héten tudtomra adta, hogy takarodjak a képből. Sajnos ő egy semmire kellő, alkoholista, az anyjáékkal él még 35 évesen. A párommal 4 éve vagyok együtt, már együtt élünk, de érzem a passzív agressziv dolgot. Az anyós jelölt, persze mindenbe beleszól, eddig 1x volt nálunk, mert a szememre hányta hogy ő neki nem tetszik a lakás, ahogy élünk benne, és ő a szekrényt 1 cm-errel odébb akarná tolni... stb. pénzügyi dolgokkal is lehúzza a párom (nagyon sok hitelt felvetett vele) és sorolhatnám. Már pszichésen nem bírom! És rengeteget stresszelek, és már konkrét bajaim is lettek miatta.

Ünnepekkor persze itt voltak az unokatestvérei és a párjaik. Egy közös képen sem szereplek, mindig akkor készültek a közös képek mikor épp kimentem konyhába, vagy a fürdőbe, és az orrom alá dörgölik, hogy nem vagyok rajta. Párom védi őket, soha nem állt mellettem, mindig a családját védi, amit valamilyen szinten megértek, de nem én vagyok már lassan a családja?!... és nem veszi észre ezeket a dolgokat, ő azt hiszi minden rendben van.. ha beszélni próbálok vele erről, terel, hogy nincs így és beképzelem.. Az anyja már hazugnak is beállított a párom előtt, és letagadott mindent amit nekem mondott, mivel nagyon sokszor nekem esett már a párom szeme láttára, mert azt várta tőlem, hogy egész nap a nagy fenekét szolgáljam ki. Igazából egész éjjel tudnék írni... Lényeg, kezdem feladni a harcot a páromért, mert közben én tönkre megyek és úgy érzem nem akarok ehhez a családhoz tartozni, nem akarom úgy leélni az életem hogy mindig stresszelek és már fizikálisan is megjelentek a tünetek. Ti mit tennétek?


2019. jan. 11. 02:06
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%
Csak osztom az előttem szólók válaszát. Valahol vár Rád aki megbecsül.
2019. jan. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
100%
Ennek a családnak, bármit csinálhatsz akkor sem fogsz megfelelni. Ezt látod te is. Ha már 4évig szélel szemben pisiltél, legalább annyit tegyél meg magadért hogy a sárga hóból nem eszel...azt nem értem viszont hogy mi köt egy olyan emberhez aki alap dolgokban sem áll ki melletted??
2019. jan. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
100%

Te irtad: “ Párom védi őket, soha nem állt mellettem, mindig a családját védi, amit valamilyen szinten megértek, de nem én vagyok már lassan a családja?!... és nem veszi észre ezeket a dolgokat...”

Ezek utan se egyertelmu???

2019. jan. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%

"a kezdetektől nem fogad el a párom családja"

A kezdetektől fogva kellett volna gondolkodnod azon (is), hogy milyen élet lesz az, ha a családja nem fogad be...

2019. jan. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
13%

"ő a szekrényt 1 cm-errel odébb akarná tolni"

:D

Nem hiszem el.

Viszont ha te annyira sem vagy kompromisszumkész, hogy ilyen "1 cm-es" ügyekben engedj, akkor...

2019. jan. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
69%

Vannak kompromisszumok, pl ha beteg az anyós, akkor elviszed kórházba, de az, hogy egy centivel odébb told a szekrényt. Kinek mi köze van hozzá? hát én az ellenkező irányba toltam volna fél métert, az én életterembe ne szóljon bele senki, nem neki kell ott lenni, hanem nekem, ez nem kompromisszum, hanem kotnyelesség és szőrszálhasogatás.

Vagy állj végre ki magadért, és beszéld meg a pároddal, hogy ez így nem működik, vagy hagyd el.

Nekem nem kellene egy mérgező kapcsolat, mindenesetre, én nőként is kiállnék a párom mellett. Persze nyilván nem azt mondanám, hogy vagy a család, vagy én, szerintem az túl drasztikus, de ha benned valóban nincs hiba (és ezt csak te tudhatod) akkor tényleg fel kellene állítani egy fontossági sorrendet, mert ez így láthatóan nem működik.

2019. jan. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
88%

#15

Ha ilyen embereknek enged 1 cm-t, holnap már 10 cm, holnapután 20 cm lesz.


Engem sem fogadott be a Férjem családja. A Férjem kiállt mellettem. Évekig tartó vita után, mivel szerintük agymosást végeztem a fiúkon, megszakadt Velük a kapcsolat.

Azóta gyerekünk is van és boldogan, nyugodtan élünk az agymosott férjemmel. Immár 10 éve.

2019. jan. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
0%

a mérgező viselkedésüknek itt a kulcsa: " A testvére az első héten tudtomra adta, hogy takarodjak a képből. Sajnos ő egy semmire kellő, alkoholista, az anyjáékkal él még 35 évesen. A párommal 4 éve vagyok együtt, már együtt élünk, de érzem a passzív agressziv dolgot. "


Tehát együtt élnek egy romlott állapotban a társas testvérével- és ezt nem tudják megoldani (nem is fogják már) és a feszültséget rajtatok verik le.


Ha szeretitek egymást- NE MENJETEK SZÉT!!!

Nem éltek a családdal együtt, azt a néhány alkalmat ki kell bírni. Nem fogjátok tudni megváltoztatni őket, nem olyan a helyzet.

Hagyd rá, mindent hagyj rá!!! - "igen a szekrény sokkal jobb úgy igaza van néni." És ha elmegy ott a szekrény, ahol te jónak látod.

2019. jan. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonymousreview60 ***** válasza:
73%
A család elutasít. A párod vagy már nem áll ki melleted vagy már nem is fog soha. Fizikai tünetek. Nem is kérdéses, higy érdemes felszámolni ezt a kapcsolatot.
2019. jan. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
85%

"Párom védi őket, soha nem állt mellettem" - ezután nincs is kérdés.


Mert a cím alapján azt mondtam magamnak kapásból, hogy attól függ, a párom kiáll-e értem. Mert ha igen, le van sz*rva, hogy a többiek szeretnek-e. Ha nem, akkor meg nem számít, MIBEN és MIÉRT nem áll ki a párom értem (extrém eseteket leszámítva, amikor épp oltári h*lyeséget készülnék csinálni, mert akkor persze, tartson vissza), akkor egyértelmű, hogy lépek.


Szóval én már sokkal hamarabb leléptem volna!

2019. jan. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!