Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi a megoldás erre a helyzetre?

Mi a megoldás erre a helyzetre?

Figyelt kérdés

Novemberben született kisfiunk, azóta párom családja egyszerűen kikészít!

- Már a szülés másnapján toporogtak a kórházban, holott elég érthetően elmondtam (mivel voltak komplikációk és nem voltam a toppon), hogy nem szeretném ha páromon kívül más meglátogatna, majd ha már otthon leszünk kényelmes környezetbe,akkor jöjjenek, de ők jönnek, picit náthásan, de hagy fogják meg, meg puszi stb


- ha jönnek a gyereket megnézni, soha nem szólnak előre hogy jönnek, csak úgy beállítanak amikor nekik tetszik


- mindenféle fotót készítenek a gyerekről meg posztolják netre stb. anélkül hogy megkérdeznének róla


- ha kérem hogy adják vissza a gyereket, mert mondjuk sír akkor se adják csak ha már odamegyek érte erélyesebben, plusz helytelenül tartják,ha rájuk szólok hogy legyen szíves úgy fogni ahogy mutattam, akkor meg megy a sértődés


-akkor pl, anyósom beállított hozzánk hogy ő jött segíteni (úgy hogy ugye nem szólt) és itt maradt a 1,5 szobás albérletünkbe 9 napig, mert ő ezt otthon papával megbeszélte, úgy hogy azt se tudtam hol szállásoljam el, csak lábatlankodott és az volt a "segítség" hogy olyan kajákat főzött amiket én nem ehetek a szoptatás miatt, vagy amire allergiás vagyok. Amikor meg kedvesen megkértem, ha segít főzni, akkor olyat ugye amit ehetek, az volt a válasz hogy hát ő a fiának főz, nem nekem..


Bármikor ha felhívnak, csak az unoka felől érdeklődnek, az hogy velem mi van, meg se kérdezik, pedig nem tudom, felénk az a szokás ha hívunk valakit akkor "Szia, hogy vagy és az unokával mizu" a sorrend. Anyós éjjel nappal hívogat meg kora reggel, ha meg nem veszem fel, sírva hívja a párom hogy mekkora bunkó vagyok, hogy reggel 6kor nem veszem fel neki



És akkor most kezdtem gondolkozni, hogy akkor mi van, vagy miért lehet ez, mert én eddig nagyon türelmes voltam, kedvesen beszéltem mindenkivel, de ma a f..om is kivan,


Holnap szülinapra lennénk hivatalosak párom nővéréhez, és akkor kb utasításként, reggel felkelünk átmegyünk és legyünk ott egész nap, este ráérünk hazajönni, meg akkor majd vigyek pelenkát hogy mama átpelenkázza, meg majd ha éhes majd segít szoptatni (??!)

Főznek nekünk finom káposztát meg babgulyást (ezeket szoptatás miatt nem ehetem), és ez kb milliószor el lett mondva, mert ugye nem ez az első eset, hogy főznek nekem..


Páromnak meg panaszkodom, mert úgy érzem ezzel kb semmibe vesznek, mint embert és mint anyát is, de nem érzem hogy kiállna értem, nem beszélt erről a családjával, mert mind kivétel nélkül ilyen, így viselkednek velem.. egyszerűen elegem van ebből és miattuk már a páromra is kezdek ideges lenni..


Lehet hogy én vagyok túl érzékeny, meg hormonok stb de tényleg a kezükbe se akarom adni már a gyereket, mert úgy vagyok vele, aki velem ekkora paraszt, már bocsánat, akkor az gyerekemmel ne foglalkozzon..


És az a bajom pluszba, hogy én erről már próbáltam beszélni anyóssal stb. de meg se hallják amit mondok.. :(



2019. febr. 15. 18:18
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
99%
Hú, így tényleg nagyon rossz lehet :( Én azt tanácsolom, hogy állj a sarkára, menj oda és mondj el neki mindent, ami bánt, máshogy nem fog javulni. A te gyereked, a te családod, a te életed és nem jöhet, vagy kereshet akkor, amikor csak szeretne. Ha rosszkor jön, mond meg, hogy most éppen nem jó és küld el, nem baj ha megsértődik, legalább tanul belőle. Utálom amikor már egy meglévő családot kívülről akarnak irányítani. Nehogy már úgy legyen, ahogyan azt ő kénye-kedve alapján elgondolja..
2019. febr. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
98%

"nem érzem hogy kiállna értem, nem beszélt erről a családjával"

Ez az igazi baj, hogy tutyimutyi...

2019. febr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
88%

" de ők jönnek, picit náthásan, de hagy fogják meg, meg puszi stb"


Ezt nem értem, hogy lehet.

Én amikor voltam újszülöttosztályon, nem lehetett a babához menni, csak üvegen át lehetett nézni.

Amikor én születtem, akkor is így volt.

Ez a kórházi rend.


A többi az ajtó kulcsra zárásával oldható meg.

Nálam nincs olyan hangos csengő, ami felzavarna, nálatok is így lehetne megoldani.

Majd megunják a toporgást az ajtó előtt és elmennek.

2019. febr. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
95%

Amit tudok mondani ha te telenyomod a facet tőlük se várd el hogy ne tegyenek ki. Ha meg nem teszel te se mondd h nem véletlen ők se tegyék ha nem ér a szó jelentsd a képeket.

Én simán megcsináltam volna h nem engedem be őket...álljanak csak az ajtóba ha úgy jöttek.

Vigyél magadnak kaját vagy rendelj és mondd h azért mert anyuka mindig olyat főz amit nem ehetsz...nekik lesz ciki nem neked

Állj a sarkadra ez később csak rosszabb lesz.

Nekem anyós 40 évig dajka néni volt azt hitte ő az atyaúristen megmondtuk neki hogy majd mi tudjuk mit hogy szeretnénk...ha elrontjuk a gyereket a mi hibánk legyen ne másé.

2019. febr. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
95%

"az volt a válasz hogy hát ő a fiának főz, nem nekem.."

Akkor költözzön össze a fiával, de ne velem!

És kitárnám az ajtót szélesre, amíg ki nem megy rajt.

2019. febr. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
81%

No, a teljes kórkép:

Anyós incesztuózus viszonyban van a fiával, aki sokkal jobb pasi számára az apósodnál, ezért pótpartnerként használja.

Most megbeszélték papával, hogy ők annyira nem bírják egymás fejét, megpróbál nálatok csövezni inkább.

Anyós fiúvisszazserzési akcióba lépett.

Fiúnak fontosabb nő az anyja az életében, mint a felesége.

Te vagy a fölösleges harmadik. Az egész nem rólad szól, nem is osztott neked senki lapot a történetben. Semmi nem miattad van. Egyszerűen nem nézted meg jól magadnak ezt a népséget előre.

2019. febr. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
88%
Igen állj a sarkadra mond meg hogy így legyen és kész! Főzzenek úgy hogy Neked is jó legyen, vagy pedig ti nem mentek! Ők hívnak meg akkor kötelesek a kedvetekben járni! Nagyon vigyázz ezzel ami még csak most kezd kialakulni ami közted és a fiaddal való köteléket jelenti. Könnyen el lehet veszíteni ha nem lépsz fel határozottan ha kell erőszakossan mert ez a Te érdeked és a fiad hozzád való kötődése! Olyan gyorsan megy az idő és neked most csak babázni kell,ez az idő mulandó nem tudod vissza hozni!Az én anyósom élt ilyen életet csak ott rosszabb volt a helyzet mert velük élt az anyósa, rengeteget szenvedett a saját két gyerekét nem engedte hogy megfürdesse, etesse,hosszú lenne leírni min ment keresztül. A lényeg magában örlödött soha nem szólt csak sírt. Aminek az lett a következménye hogy nagyon korán elment gyomorfekélyből lett gyomorrák. A két fia soha nem kötődött, ragaszkodott hozzá. De azt is ki hangsúlyoznám NEM szabad a nagyszülőktől eltiltani az unokát mert akkor is nagyon sérül a kis lelke. A közép utat kell megtalálnod!
2019. febr. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
94%

Először a férjeddel kellene beszélned. Elképzelhető, hogy mivel ő köztük nőtt fel, nem érzi ezt akkora problémának. Gondolom hozzászokott a mama stílusához, hiszen azon szocializálódott.

Nyugodtan borítsd ki a bilit. Mondd el neki ezt így, ahogy ide leírtad.

A saját szüleit neki kell helyre tenni. Vagy ha ehhez ő tutyimutyi, akkor készítsd fel arra, hogy személyesen a mamának mondod el a problémáidat. Mert el kell, hogy mondd. Ha nem teszed, megmérgezi a férjeddel való kapcsolatodat és te is belebetegedhetsz.

Bocs, hogy ezt mondom, de anyósod egy mérgező, hülye picha.

A gyerek a tied, te döntesz, ő meg örüljön, ha láthatja az unokáját, ha te megengeded.

Betegen unokázni? Meg puszilgatni egy csecsemőt? Nem csak irányításmániás, hanem idióta is.

2019. febr. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
45%
Állj a sarkadra ,ne itt picsogj...!
2019. febr. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
93%
Férjeddel kéne alaposan elbeszelgetni hogy kinek az oldalán áll. Az új családja (te és a gyereketek), vagy drága anyuci oldalán. Ha nem tudja eldonteni, akkor én a gyerekkel együtt lelépnék saját szüleimhez egy időre, és megmondanam drága férjemnek, majd keressen ha sikerült eldontenie a dolgot! A tutyimutyi férfiakat nem fogod sajnos szép szóval és kérleléssel helyre tenni, ide radikálisabb eszköz kell. Másik meg olyan nincs hogy valaki váratlanul beallit és 9 napig ott van. Elég erélyesen kitessekeltem volna a mamát már a megjelenésekor. Tedd helyre a férjedet, aztán majd ő tegye helyre a mamát. Aztán fog csak rendeződni ez a dolog. Te hiába harcolsz anyós ellen, tudom, mert én is harcoltam vele sokáig mire beláttam hogy felesleges hisz én mindig is a csitri leszek aki elvette a fiát tőle, mondhatok bármit. Mindenki a saját szüleit rakja helyre ha kell.
2019. febr. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!