Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van egy ilyen helyzetre megoldás?

Van egy ilyen helyzetre megoldás?

Figyelt kérdés
Én már 4. éve kolis vagyok így nem nagyon laktam itthon. Sajnos most haza költöztem de olyan rossz ami itthon van. Öcsém (10 éves) borzasztó kocka. Sajnos a gép az én szobámban van és ő egész nap ott ül, ha suli van akkor az ez első dolga és ottvan estig. Hiába kértem megoldást az volt a válasz hogy ott nincs megfelelően nagy asztal meg nem elég a vezeték így nem visszük át. El kell viselnem hogy csak akkor lehetek a szobámban ha ő nincs itthon. Amíg anya nem ér haza addig legalább a nappaliban lehetek utána meg öcsém szobájában. Mindíg mindenkihez alkalmazkodnom kell de ők semmit nem tesznek. Multkor 12 óra munka után hazajöttem és kb egy órát kellett várnom h aludni mehessek. Hiába teszem szóvá annyi a válasz hogy nem tud mit tenni. Emellett rám semmiben nincsenek tekintettel és mindenért én vagyok lecseszve és öcsémet kb tökéletesnek tekinti. Volt amikor olyankor is bejött ha fiúval voltam ésanyum nem értih miért akarok ennyire saját szobát hiszen szerinte van. Elköltöznék de nem tudok. Kezdek megkattanni. Mit tegyek? 21/L
2016. máj. 25. 18:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudtok esetleg szobát cserélni? Talán ez lenne a kisebbik rossz ebben a helyzetben, amíg nem tudsz elköltözni.
2016. máj. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé furcsa felfogása van az anyudnak, mintha azt éreztetné veled,hogy már nincs helyed ebben a lakásban.Valóban cseréljetek szobát,ahogyan az elõzõ irta.
2016. máj. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Senkinek, pláne egy 10 évesnek nem tesz jót ennyi gépezés. Pláne hogy ilyenkor a monitorra fókuszál, és sokkal kevesebbet pislog mint kéne.


Próbálkozz anyudnál ezzel az érvvel, hogy naponta csak egy keveset játszhat, utána foglalja el magát valami mással.


Ezenkívül, nem tudsz asztalt cserélni? Ha neked megfelel az ő asztala, pakoljátok át, vezetéket olcsón lehet venni (ő gépe, ha játszani akar vegyen zsebpénzből) és szevasz.

2016. máj. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Vagy szoba csere vagy vigyétek át a gépet.


Az hogy nincs elég káber elég nagy f***ság, már bocsánat.

Konnektor van?

Akkor "legrosszabb" esetben egy wifi-s routerrel és egy vevővel meg van oldva.

Le fogja venni a kapcsolat sebességét ez tény, de így simán megoldható a dolog falfúrás és minden nélkül is. (Sőt a legtöbb szolgáltató alapból wifi-s eszközt ad, szóval lehet csak egy vevő is elég lenne a géphez.)

2016. máj. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nekem egy nagy beépített asztal van az ágyam alatt. (Igen nagyon gáz pasit felhozni is de nincs pénz új ágyra így emeletes ágyam van már vagy 10 éve) öcsém szobájában meg egy pici. Próbáltam a szoba cserét de ő fél az emeletes ágyon és nála meg még pici gyerek ágy van.
2016. máj. 25. 18:45
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, hogy x időt gépezhet, utána takarodás, neked is szükséged van egyedüllétre.


Ha nem tetszik, nyomd ki a gépet.

2016. máj. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Akkor neked kellene egy új ágyat venni és átköltöznöd az ő szobájába
2016. máj. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Rejtsd el az egyik vezetéket a géptől.pl amelyik a gépet és akonnektort összeköti
2016. máj. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Sajnos diákként egy forintom sincs. Most úgy néz ki átviszik a gépet ami azt jelenti hogy eddig este 9-10 után volt gépem így mostantól nem lesz. (6 éve könyörgök a saját gépért is) Így lesz szobám csak gépem nem de már ez is félsiker (:
2016. máj. 25. 18:55
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hasonló problémát így oldottunk meg:


17 éves voltam amikor új gépet kaptunk, hogy legyen itthon internet. Ekkor tesóm érettségizett és kb befoglalta úgy ahogy van. Nem is engedett oda még egy órára sem.

Aztán kb 19-20 lehettem, amikor kaptunk laptopot. Mivel akkor az is új volt, így azt is befoglalta, de legalább én a másikhoz jutottam.

Most már 24-26 évesek vagyunk, eddig nem volt a gép használattal probléma.


A nagygép elromlott és nem lehetett használni, de meg lett csináltatva és úgy működik mint új korában.


Most én(kisebbik vagyok) főiskolára járok és az összes iskolai anyagom a laptopon van. Tegnap szerettem volna tanulni, de tesóm nem akarta odaadni. Én lekevertem neki egy nagy pofont, amitől észhez tért. Ennek előzménye még, hogy ugyan dolgozik(én is dolgozom iskola mellett), de van, hogy itthon van egész napokat és nem csinál semmit. Én meg nem leszek senki cselédje. Ezért is kapta a pofont. Egyszerűen nem bírtam már elviselni, hogy semmit nem csinál és még hátráltat is mellette.


Lehet az öcsédnek sem ártana.

2016. máj. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!