Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós kicsit érdekes, mit...

Anyós kicsit érdekes, mit tehetnénk?

Figyelt kérdés
Párom és én 3 éve vagyunk együtt, anyagilag függetlenek vagyunk stb. Viszont párom anyósa problémás. A párom bátyja prioritást élvez, mert van gyereke (persze nem házasságból) bár ez mind1 is, a baj az hogy bármit csinál az úgy jó, pedig hatalmas anyagi bakloveseket csinált, de úgymond kihuzták belőle.. Ezzel szemben mi soha semmit nem kaptunk, max vasárnapra ebédet... Meg hatalmas ígéreteket, majd ha gyerek lesz, meg majd ez az amaz... A kapcsolatunk nem rossz, de nem is jó. Az én szüleim sokat segítenek pl, kicsit más elvek mentén működnek... A lényeg az hogy kB 2 év múlva egy szép házikót fogunk tudni venni (amire persze az van mondva hogy jaj mikorra lesz az), de addig anyagi szempontok miatt, meg amugy is házasságot kell kötünk. Az esküvőt viszont közösen kéne,szűk családi kör van tervezve. Én részemről 5 fő, de párom anyja meg kitalata hogy az utolsó putris rokonát is hívni kell... Lenne kB 30 fő.. Az én szüleim azt mondták hogy a reszemet álljak, de párom szülei meg azt mondja hogyha kell álljuk, de nem fizet bele.. De a 30 fő kell.. Márpedig én nem fogok megetetni 30 embert puszira saját pénzből, úgy hogy csak sima polgári esküvő van tartva. Nekünk a házra kell a penz... Szóval a közös élet kezdése nehéz, egyre inkább ugyáll az unokat csak fenykeprol fogja latni

2019. febr. 21. 08:43
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
79%
A szertartásra hívhatjátok a rokonságot, barátokat, lehet ott 200 ember is akár. Utána a vacsorán lehettek max 10en is. Voltunk ilyen esküvőn, úgy szólt a a meghívó, hogy xy időpontban tartandó szertartásra, akinek meg enni is hívtak az ki lett egészítve, hogy hivatalos oda is. Amikor kiadjátok a meghívókat akkor úgyis beszélgettek róla. Akinek van minimális intelligenciája nem sértődik meg rajta.
2019. febr. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Kicsit tisztázom a helyzetet, a férj én leszek. És párom szüleiről van szó.. A semleges kapcsolat rá vonatkozott. Az a baj hogy elvárasok vannak, csak tett nincs mögötte, de van egy elég rendes távolság köztem és anyósek közt, tudja hogy 1-2 dolog nem csak az esküvővel kapcsolatban nem jön be. Sokat ugraltatta a lányát, ő meg megtette neki... Mióta együtt élünk azonban elmaradtak ezek az ugraltatasok, mindenki a saját életére koncentrál, de bármilyen kérdés van amibe bele kéne vonni csak a bajvan. A pénzügyekbe rég nem szól bele/nem tud. Talán másfél év alatt 3x járt itt, a szuleimre nem gondolom hogy kíváncsi, bár az enyémek is úgy vannak vele 1x esküvő aztán soha többet visszontlatas.. De szeretnénk esküvőt, még ha kicsi is. De ha nem akkor ez én szüleim biztos jönnének, de a másik családot én és párom nem etetjuk, az biztos.. Ő is ezen a véleményen van. Csak ezzel még nem leszünk közelebb a megoldáshoz.
2019. febr. 21. 10:42
 13/32 anonim ***** válasza:
84%

A mi eskuvonkon mi alltunk mindent, nem vartuk el sem a szuleimtol, sem anyosomektol, hogy fizzesse a maga rokonsaga reszet mindenki. A ti eskuvotok, csinaljatok ugy, ahogy ti akarjatok, de en biztos nem szeretnem, hogy masvalaki fizesse az en eskuvomet.

Kulonben meg a parod anyosa a te edesanyad.

2019. febr. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
74%
Akkor én elmesélem a saját példákat. Idén lesz az esküvőnk. Apám húga a keresztanyám, a férje a keresztapám, nekik van 2 gyerekük, nekik 2 párjuk. Nem lesznek meghívva, mert 25 éve tojnak a fejemre. Soha semmilyen alkalomra nem jöttek el, pedig még lettek hívva. Volt tavaly az egyik lányuknak eljegyzési vacsora, apám meg lett hívva, mi tesómmal nem. Apám éppen aktuális nőjét nem ismerem, mert arra nem vette a fáradtságot, hogy bemutassa a gyerekeinek, vagyis nekünk. Nem lesz ő sem meghívva, a vacsorára SEM. Hisztizek? Hisztizek? Érdekel? Nem.
2019. febr. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
54%
Hisztiznek*
2019. febr. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Én nem ragaszkodom esküvőhöz, de mind a két oldalnak van rá igénye, ha szernék hogy legyen akkor fizessék, ha nem akkor elmegyünk a közjegyzőhöz aztán ásó kapa nagyharang... mert kicsit tele a hócipő... másrészt én csak egy "szokásnak", vagy hagyománynak tekintem, míg megint mások a rongyrázás magasiskolájának több millió forintot elszórva. Csak míg egy ház élethosszig tartó befektetés, addig egy esküvő mulandó, hozzá a lagzi pláne.
2019. febr. 21. 11:18
 17/32 anonim ***** válasza:
53%
De ne legyél már buta. Miért mondasz le róla? Mi sem mondtunk le a vacsoráról pár idióta kedvéért. Az lesz, ahogy mi elterveztük, ha bárkinek nem tetszik, nem jön el.
2019. febr. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
77%

Érdekes felfogàsuk van nèha.

Mi sem hivtunk meg tàvoli rokonokat pedig plusz 30 föt hivhattam volna.

Egyrészt 5-10 éve nem beszéltünk velünk.Messze is laknak.

Màsrészt 2 rokonom is összejött egy növel mindket nönek van gyereke 2-3 mastol

meg még a rokonomtol 1-2 gyerek.

Ök kapasbol 10fö!

Nem érdekelt ki mit gondolt!Szerencsere anyukam is megértette a dolgot

Nem volt reszeröl vita.Elfogadta a döntest!

Anyos csak maganak csinalta a feszkot!

Falusi asszony,hat falun illik visszahivni olyanokat akik meghivtak az esküvöjükre.

Konkretan olyan embereket akart meghivni akik 15 es 8 eve hazasodtak!!!Ott is van màr pàr gyerek!

Mert ö akkor adott naszajandek penzt,ezert meg kell hivni mert igy illik

meg ök is adjak vissza a penzt ugymond

Nem normalis!le lett épitve!

A faluban van egy amator fotos videos pasad

lefogalta,szerzödes minden!

30 ezer forintot kert!Szerintetek??

Milyen minösegben dolgozik?8 CDn megkapt volna az anyagot?🙄

mert sporolni kell mindenen szerinte

Megse kerdezett minket csak intezte.

Aztan mondtuk neki a fotos videos lefoglalva!Ö meg nekünk ugrott h ö lefogalalta màr a falusi Pistàt.Meg mi 350ezerert fogadtunk fotos videost.

Mondtuk neki mondja szepen vissza!!

Elveztem mikor mondta milyen kinos volt visszamondani😂

Ugy kellett neki!😂

Igy jar aki nem kérdez!😂

Ne hagyjatok magatokat!

2019. febr. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
53%

Gratulálok utolsó, hogy sikerült kiállni magadért. Ezt a részét tök jól csináltad!


Viszont azt sajnálom, hogy nem tudtátok úgy megoldani, hogy ne maradjon egy életre szóló tüske a másik emberben.

2019. febr. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
27%

Viszont párom anyósa problémás.


Anyád?

2019. febr. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!