Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós kicsit érdekes, mit...

Anyós kicsit érdekes, mit tehetnénk?

Figyelt kérdés
Párom és én 3 éve vagyunk együtt, anyagilag függetlenek vagyunk stb. Viszont párom anyósa problémás. A párom bátyja prioritást élvez, mert van gyereke (persze nem házasságból) bár ez mind1 is, a baj az hogy bármit csinál az úgy jó, pedig hatalmas anyagi bakloveseket csinált, de úgymond kihuzták belőle.. Ezzel szemben mi soha semmit nem kaptunk, max vasárnapra ebédet... Meg hatalmas ígéreteket, majd ha gyerek lesz, meg majd ez az amaz... A kapcsolatunk nem rossz, de nem is jó. Az én szüleim sokat segítenek pl, kicsit más elvek mentén működnek... A lényeg az hogy kB 2 év múlva egy szép házikót fogunk tudni venni (amire persze az van mondva hogy jaj mikorra lesz az), de addig anyagi szempontok miatt, meg amugy is házasságot kell kötünk. Az esküvőt viszont közösen kéne,szűk családi kör van tervezve. Én részemről 5 fő, de párom anyja meg kitalata hogy az utolsó putris rokonát is hívni kell... Lenne kB 30 fő.. Az én szüleim azt mondták hogy a reszemet álljak, de párom szülei meg azt mondja hogyha kell álljuk, de nem fizet bele.. De a 30 fő kell.. Márpedig én nem fogok megetetni 30 embert puszira saját pénzből, úgy hogy csak sima polgári esküvő van tartva. Nekünk a házra kell a penz... Szóval a közös élet kezdése nehéz, egyre inkább ugyáll az unokat csak fenykeprol fogja latni

2019. febr. 21. 08:43
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
47%

az utolsó putris rokonát is hívni kell.


A párod helyében nagyon meggondolnám, akarok.-e közös életet azzal, aki így beszél a családomról, csak mert az anyósát utálja.

2019. febr. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
52%

jajj utolso!!!🙄

Nem az anyost kell szeretni basszus!

Nem azt kell lesni miaz ö sohaja panasza!

Ö csak egy mellekszereplö!

En is utalom az anyosom!

Tiszteletet megadom de nem ugralok ugy ahogy ö fütyül

Nem vagyok 5 eves gyerek,föleg nem az öve!

Szüleimtöl megkapom a tiszteletet,felnöttkent neznek ram

sohasem szolnak bele semmibe...

Meg jo h nem az anyosom kivansagait fogom lesni!

Mondom tisztelet megkapja 1 evben 2-3 szor ha talalkozok vele

de tölem senki ne vàrja el h jopofizzak!!!

Ferjem sem szereti a hugomat,es akkor?

Toszteletben tartom h nem szereti a stilusat modorat

nem eröltetem a kapcsolatot közöttük

ez az ö dolguk!

2019. febr. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
74%

"Én nem ragaszkodom esküvőhöz, de mind a két oldalnak van rá igénye, ha szernék hogy legyen akkor fizessék, ha nem akkor elmegyünk a közjegyzőhöz aztán ásó kapa nagyharang... mert kicsit tele a hócipő... másrészt én csak egy "szokásnak", vagy hagyománynak tekintem, míg megint mások a rongyrázás magasiskolájának több millió forintot elszórva. Csak míg egy ház élethosszig tartó befektetés, addig egy esküvő mulandó, hozzá a lagzi pláne."


A jegyesed is ezen a véleményen van, vagy ő a két oldalhoz tartozik, akinek van rá igénye?

2019. febr. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
80%

"Mondom tisztelet megkapja 1 evben 2-3 szor ha talalkozok vele"


Gyerekkoromban mindig döbbenten néztem a Hollywoody filmekben, hogy a családon belüli kapcsolattartás évi néhány alkalommal számolható, relatíve jól funkcionáló családoknál is. A gyereknevelés az életnek mondjuk az 1/4-t teszi ki, az unokákkal a nagyszülők csak távoli ismerős szinten találkoznak. A szülő-gyerek kapcsolat nem egy bensőséges kapcsolat, hanem inkább egy haveri viszonyra emlékeztet és elvárjuk mindkét féltől, hogy maradjon ki a másik életéből.


Úgy látom, hogy már mi is átvettük ezt a verziót.

2019. febr. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
50%

Mivel külföldön elünk egy evi 2-3 alkalommal latom szerencsere

par napra.Tiszteletet megadom,eltüröm atnezek a beszolasain.

Atnezek azon h szerinte mit csinalok rosszul

Egyik fülemen be a masikon ki!

Nem allok le vele veszekedni sem vitazni

sem kezdem el ocsarolni.mert nem egy minta anyuka.

Igy megkapja a tisztelet mert a ferjem anyja.

de ezen felül en nem fogok jopofizni neki...

2019. febr. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
89%
te, 22, a szövegértés látom, nem megy.
2019. febr. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

# 21


Lehet sok dolgot belemagyarázni, mi szeretjük egymást. Nem a párom szüleivel/rokonságával házasodok. Ha leírom egy munkanélkülire, fél alkoholistára azt hogy "putris" az lehet nem szép de helytálló... nem látnám szívesen, de párom sem hiába a rokon.

2019. febr. 21. 13:34
 28/32 anonim ***** válasza:
46%
Sose ertettem, ki milyen jogon szol bele mas eletebe... Ha ti nem akartok sok embert hivni, ne anyos dontse el, hogy az o rokonait hivjatok meg. Ahogy a szulesnel is azt hiszi par rokon, hogy o a legfontosabb, na a hazassagkotesre is pint ez igaz. Ne hagyjatok magatokat. En se hagytam, szulesnel is megmondtam senki nem jon x ideig, volt hiszti, de elfogadtak. A ti eletetek, ti boldogsagotok, ne hagyd magad!!!!
2019. febr. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

# 25


A másik meg ez, mi sem hallgatunk rá. De mindig mond valami ízléstelent... pl fateromra(hogy 70-hez közeledve még dolgozhatna), infarktus+stroke, nyugdíj után még 6 évet dolgozott Ausztriában. De még mindig fürgébben mászik létrára mint anyós 48 évesen... persze mert gyerekkel héderelni otthon 20 évet azért kényelmes volt. Nálunk azért elvi/életvitelszerű különbségek vannak a két család közt. Mi (Párom+én) megvehetjük a megyei jogú városban 30 millás házat, ők soha nem tehették mert felélték/1 keresős család volt. Maradt a falu, meg a cigány szomszéd. Nekem nincs bajom ezzel, mert mindennek van értelme, mindenkinek joga a saját életét élni... (mondjuk kaptunk már "spúr" jelzőt is stb, a hitelhalmozás szerintük jobb), de ezt már elengedtem, mert nem fog változni.... a

2019. febr. 21. 13:45
 30/32 anonim ***** válasza:
38%
Egyszerű, ti esküvötök, kap meghívót és kész. Ne szervezkedjen. Nem kell szólni előre mikor lesz, csak előtte a meghívót odaadni.
2019. febr. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!