Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogosan haragudnak rám?

Jogosan haragudnak rám?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok, ha hosszú lesz, de elég bonyolult történet.

Anyósom es apósom több, mint 10 éve elváltak, és azóta nem beszéltek egymással, sőt a férjem se látta az apját, mindaddig míg a gyerekünk megszületése után fel nem vette a kapcsolatot velem facebookon. Kellett pár hónap mire meggyőztem a férjemet, hogy adjon egy esélyt neki, mert én beszélgettem vele, és úgy tűnt megváltozott. Nagyon jó kapcsolat alakult ki, nyáron és karácsonykor is kinn voltunk nála külföldön 1-1 hetet. Amennyire összemelegedtünk apósommal es a feleségével, annyira távolodtunk el anyósoméktól és az egész rokonságától. Most ott tartunk, hogy ki akarunk költözni hozzájuk külföldre, mert a férjem be akar szállni apósom cégébe, és én is sokkal több segítséget fogok kapni tőlük a gyerek körül, mint anyósoméktól.

Most én vagyok számukra a közellenség, mert én összehoztam a fiát "azzal az emberrel" és biztos hogy én vettem arra is rá, hogy költözzünk ki. Legalábbis ők ezt hiszik.


Jogosan haragszanak rám emiatt?


2019. márc. 6. 06:38
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
91%

Nem, nem jogosan.


Azért én elgondolkodnek rajta, hogy mennyire valodineh a kapcsolat, amin10 évig nem létezett apa és fia között....

2019. márc. 6. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
95%
Azért csak óvatosan a "nagy lehetőségekkel". Aki egy évtizedre felszívódik, majd hirtelen feltűnik csodás lehetőségeket kínálva, az szinte biztos, hogy nem szívjóságból teszi. Külső szemlélőként azt látom, hogy készültök feladni a biztos otthont, a biztos családot egy megbízhatatlan, kvázi idegen ember ígéreteire alapozva. Nem tűnik túl okos döntésnek.
2019. márc. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
89%
Szívetek joga jóban lenni velük, de hogy ezért miért kellett elfelejteni azokat, akik az elmúlt 10 évben is ott voltak, nem értem.
2019. márc. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Nem felejtettük el őket. Nem akarnak jönni, ha mi akarunk menni, ők nem lesznek otthon, szóval kvázi haragszanak rám és emiatt egyre kevesebbet tartjuk a kapcsolatot.
2019. márc. 6. 07:29
 5/39 Salx Narval ***** válasza:
97%
Engem is ez a 10-év hallgatás aggaszt a kérdés kapcsán. Emberek a párjuktól szoktak elválni nem a gyereküktől. Szóval én a helyetekben nagyon megfontolnám ezt a költözést és persze a férjed helyében az anyámmal is tisztáznám a döntésemet és nem hagynám, hogy a feleségem vigye el helyettem a "balhét". Mindenképp hagyjatok magatoknak lehetőséget az esetleges visszatérésre és sértődötten a mamát se hagyjátok itt, tessék leülni és közösen megbeszélni vele mindent.
2019. márc. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
És egyébként nem arrol van szó, hogy felbukkant csodás lehetőségeket kínálva. Az elején csak rám írt, beszélgetni. Ennek már majdnem másfél éve. Jött mindig a gyerekhez segíteni, hozott nekünk mindig pelenkát, meg a gyereknek minden szart. A férjem döntött úgy, így hogy már 2x is kinn voltunk hogy ő ki akar menni segíteni az apjának. Az apja fel se hozta a témát, az elején nem is akarta, hogy menjünk, de mostmár ő is akarja.
2019. márc. 6. 07:35
 7/39 A kérdező kommentje:
A 10 éves eltünés mellett pedig rengeteg kerdőjel van. Az anyósom is mást mond, és az apósom is mást mond. Valószínűleg ezt már sosem fogjuk meg tudni, hogy mi állt az eltünés mögött.
2019. márc. 6. 07:37
 8/39 anonim ***** válasza:
54%

Téged tényleg nem izgat, hogy gyakorlatilag 10 évig le..szta a fiát, a GYEREKÉT, és most hirtelen minden nagyon jó, közös biznisz stb annyira, hog yti már csomagolnátok? Annyira kerülöd erre a választ...

Szerinted ez normális? Normális, hogy 10 év nihil, meg két találkozás után teljesen kiszolgáltatnátok magatokat nekik külföldön? Olyan embernek, aki a gyerekét gyakorlatilag 10 évig ignorálta? Nem is ismerik egymást, mondhatni idegenek! Nyilván mi nem ismerjük a részleteket, de itt nem anyósék morgása a legnagyobb probléma...Nézd már meg kívülről a kérdést,és egy kicsit gondold végig reálisan! A férjed most nyilván boldog , lett apja, kedves vele, tervez vele, dolce vita, de mi történt azalatt a 10 év alatt? Én biztos nem számolnám fel a teljes itthoni életemet, és tenném magam kiszolgálatott helyzetbe egy vadidegennek, csak mert kétszer találkoztam egy-egy hétre velük, meg levelezgettem, és jófej bagázsnak tűnnek, de ez én vagyok. Lehet, anyósék is emiatt félnek, csak rosszul fejezik ki az aggodalmaikat.

2019. márc. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
64%
Kis naiv. Lesz még itt sírás.
2019. márc. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Azért megyünk, mert nem nagyon van veszíteni valónk. Se saját lakásunk, se kocsink, semmink nincs itt. Egyedül a férjemnek van munkája amit utál és ennyi. Van b tervünk arra, ha esetleg még se jönne össze a dolog, a szüleim teljes mértékig támogatnak, és bármikor szívesen látnak minket amíg nem talál a férjem újra állást.
2019. márc. 6. 07:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!