Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogosan haragudnak rám?

Jogosan haragudnak rám?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok, ha hosszú lesz, de elég bonyolult történet.

Anyósom es apósom több, mint 10 éve elváltak, és azóta nem beszéltek egymással, sőt a férjem se látta az apját, mindaddig míg a gyerekünk megszületése után fel nem vette a kapcsolatot velem facebookon. Kellett pár hónap mire meggyőztem a férjemet, hogy adjon egy esélyt neki, mert én beszélgettem vele, és úgy tűnt megváltozott. Nagyon jó kapcsolat alakult ki, nyáron és karácsonykor is kinn voltunk nála külföldön 1-1 hetet. Amennyire összemelegedtünk apósommal es a feleségével, annyira távolodtunk el anyósoméktól és az egész rokonságától. Most ott tartunk, hogy ki akarunk költözni hozzájuk külföldre, mert a férjem be akar szállni apósom cégébe, és én is sokkal több segítséget fogok kapni tőlük a gyerek körül, mint anyósoméktól.

Most én vagyok számukra a közellenség, mert én összehoztam a fiát "azzal az emberrel" és biztos hogy én vettem arra is rá, hogy költözzünk ki. Legalábbis ők ezt hiszik.


Jogosan haragszanak rám emiatt?


2019. márc. 6. 06:38
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
47%
nem, te ragadtad ki a lényeget. NEked ettől válik jó emberré, aki 10 évig cart a saját fiára? MEg is érdemlitek, hogy pofára essetek.
2019. márc. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta, hogy jó ember, ezt csak te raktad hozzá a fejedben. Én csak annyit írtam, hogy a férjemet rábeszéltem, hogy adjon neki egy esélyt, mert szerintem megváltozott (nem egy alkoholista agresszív ember, mint amilyennek anyósom beállította) és végül igazam volt, mert mióta beszélünk, 2 hetente 1 egész hétvégét itt van velünk, segít mindenben, sosem volt agresszív, sosem láttam még csak inni sem. Nem mondtam, hogy jó ember lenne, ennyi idő alatt ezt nem lehet megállapítan8, csak szimplán nem olyan rossz ember, akit kerülni kéne mint a leprást.
2019. márc. 6. 08:08
 13/39 anonim ***** válasza:
43%
Ha velük együtt fogtok lakni, az is generálhat pár konfliktust elég hamar...
2019. márc. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
Nem velük fogunk lakni. Már ki van bérelve és fizetve egy albérlet 1 évre előre, már csak be kell költöznünk. És igen, mielőtt bárki jön a károgással, mi is és ügyvéd is látta a szerződést. Nem vagyunk hülyék, hogy egy másfél éves gyerekkel a semmire kiköltözünk.
2019. márc. 6. 08:15
 15/39 A kérdező kommentje:

Nem értem, hogy jön a kérdéshez az, hogy mi mire vállalunk gyereket. Netalántán a tőled koldolunk pénzt a gyerek gyógyszerére? Mert szerintem nem. Tökéletesen jól megélünk a férjem fizetéséből, és még mindig nem azért ugrok apósom nyakába, mert hozott egy csomag pelenkát, hanem azért, mert foglalkozik a gyerekkel. Amíg ők eljöttek a gyerek születés napjára, addig anyósom fel sem köszöntötte, míg ő 2 hetente itt van a gyerekkel egy egész hétvégét, addig anyósom hetente 1x jön egy fél órára pedig egy városban lakunk. Míg ő állandóan hivja, keresi a férjemet, addig anyósom fel sem veszi a telefont. És ez nem csak azóta van így mióta apósom a képbe került, és haragszik, sose érdekelte az unokája...


Az, hogy nincs se saját lakásunk se semmink ami ide kötne minket magyarországra, csak azért írtam le, hogy nem a luxusból költözünk a semmire, hanem egy jobb élet reményében költözünk, hogy a férjem is meg énis olyan munkát végezhessünk később amit szeretünk, es amiből jobban el tudjuk tartani a gyereket. Ez nem jelenti azt, hogy most éhezünk.

2019. márc. 6. 08:38
 16/39 anonim ***** válasza:
64%
Ezt most nem értem, miért ez a hatalmas rosszindulat. :-(
2019. márc. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
40%

jobb élet reménye = apóst jobban meg lehet fejni, mint anyóst?

Ha eddig jó volt ez az élet, akkor most hirtelen miért lett minden és mindenki rossz?

2019. márc. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
49%

Mármint azt nem értem Kérdezőt miért kell így támadni... :-(

Segíteni én se igazán tudok érdemben de nem érzem szükségét, hogy bántsam, rosszindulatú legyek.

2019. márc. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:

Szóval szerinted az, hogy a férjem beszáll apósom cégébe és ott fog dolgozni, neki segítve az = azzal, hogy mi fejjük apósomat?


Nagy gondok vannak nálad fejben.

Kaptunk egy lehetőséget amivel a férjem olyan munkát végezne amit szeret és amivel többet keres.

Ennyi erővel akkor minden ember utasítsa vissza az előléptetést, mert miért nem jó nekik az, hogy szarabb pozícióba kevesebbet keresnek? Miért megy ki egy csomó ember külföldre, miért nem jó nekik itthon minimálbért keresni?


Inkább már nem is reagálok a kérdésre, mert úgysem arra válaszoltok amit kérdeztem.

2019. márc. 6. 08:45
 20/39 acelsziv ***** válasza:
51%

20: Mi van veled ember? Ennyire fája z élet, hogy csak acsarkodásra telik? Undorító még látni is, hogy más embernek egy hangyányival jobb lesz mi? Szánalmas alak vagy.

Kérdező: A kérdésedre válaszolva az ember viselkedését a környezete is nagyban befolyásolja. Ha anyósod így viselkedik akkor vastagon benne lehet a mancs abban is, hogy apósod külföldre menekült előle. Abba, hogy 10 évig nem kereste a fiát nem mennék bele adatok nélkül. Láttunk már olyat, hogy az egyik szülő elmarta a gyereket a másiktól a kapcsolattartás akadályozásával, vagy ellene neveléssel.

De anyósod amit most művel azzal jó úton halad arrafelé, hogy ugyanabba a félrerakott vödörbe kerüljön, mint apósod.

2019. márc. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!