Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Màsnak is van kéregetös anyósa?

Màsnak is van kéregetös anyósa?

Figyelt kérdés

Anyòsom àllandoan mindent akar...

Lecseréltük a kertu bútort az neki kell...(nem adtam oda eladtuk)

Van a kellerben 3 szönyegem mar,mar nem passzol a szinvilaga

ezért van lennt.Pàr év mulva veszünk egy hàzat és szerintem jol fog jönni egy ideig ha lesz mit lerakni es nem kell venni mindenhova.

Mindig eszrevesz mindent...

Renovaltak a lakasunkat,a nappaliba uj butorokat veszünk.

Tegnap is azzal jött ha a virag polc nem kell

ö igenyt tart rà...

Nem is tudja hova rakni de allandoan kunyermal

es nem ocska butorokrol van szo.

Mar olyan mérges vagyok rá.

Màsnak is van ilyen anyòsa?hogy birja?🙂


2019. márc. 11. 09:13
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
70%

20!


Ugyan olvasd már el újra a válaszokat és próbáld meg értelmezni őket. Általános iskola második osztályos elvárás a szövegértes. Senki nem mondta, higy oda kell adnia anyósnak

2019. márc. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:

Neharagudjatok csak mar en is felhuztam magam

Csak olyan szinten üzi a keregetest h szinte kenyelmetlenül erzem magam...

Multkor a sminklemosom kerte el mert ez milyen jo,majd en veszek masikat

Vettem egy uj vàzàt az kell neki,kaptam egy viragot az kell neki mert öve az elpusztult

1 éve kb meg szo nelkül elvitte a 25 ezer forintos epilatoromat

Ferjemtöl kaptam karacsonyra merges is voltam ra h ilyen draga volt

de volt rajta kis lampa több fej es vizben is lehetett hasznalni

Az anyos matatott szokasa szerint pedig többször kertem ra ne turkaljon a holmink között

megtalalta,mondtam neki nem igazan hasznalom(sajnos kipattogtam töle,fajt, es szörtüszögyulladasom volt töle több helyen,csunya volt a labam)

Aztan egyszer eszembe jutott,gondoltam egye fene neki ugrott megegyszer majd hozzaszokik a labam

Nem talaltam,ferjem mondja elvitte az anyja

mert en nem hasznalom biztos nem kell...

Vagy a pontokon vasarolt tuti palacsinta sütöm amit jo arert vettem igy

es szorgosan gyüjtöttem a pontokat hogy olcsobbert megtudjam venni

Meglatta hat adjam neki mert milyen jo...

Szoval pofatlan sztem,ezert irtam ki a kerdest h masnak is van olyan anyosa aki igy kereget?

es hogy birja?mert nekem néha sok h mindent akar minden kell neki

csak azert mert megtetszik neki...

2019. márc. 11. 11:21
 23/43 anonim ***** válasza:
80%
Hát ne add oda neki az ég áldjon meg, ez nem olyan bonyolult.
2019. márc. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
72%

Szegény 20-as is le lett százalékolva pedig tökre igaza van. :)

Kit érdekel hogy a kérdezőnek mennyi pénze van, vagy hogy mennyiért vesz új bútorokat és milyen okból. De komolyan, ezek titeket miért érdekelnek? Kukacoskodni akartok folyton? Nincs kivel veszekedjetek? Megakarjátok bántani azt aki ha teheti újat vesz színharmónia szempontból? Ugyan, csak gyerekesen féltékenykedtek, vagy ha nem is, akkor magyarosan dühít titeket minden apró részlet. ;)

Egyetértek a kérdezővel. Ha új bútort akarok venni, akkor a régit eladom jó pénzért, és beleforgatom. Nem pedig oda adom ennek annak, akár rokon akár nem, ingyen. Főleg úgy nem hogy odajön a házamba, és megkérdi hogy hallod, azt az állványt nem akarod lecserélni, mert ez a régi nekem kellene. :) Meg a nagy büdös lóf****.

És nem kell itt azzal jönni, hogy "jajj nálunk mindent ingyen odaadunk a családtagoknak, mert szeretet van és ez így működik". Nem ezen múlik hogy szereted e a családodat vagy sem. Az én anyám arcáról is lesülne a bőr ha ingyen kérne tőlem csak úgy egy egész konyhabútort. Nem is teszi, fizet érte ha szeretné. És ettől nem szeretjük kevésbé egymást, akármennyire is az arcomba fogtok ugrani és vicsorítani. :) De ő is tudja hogyha valamit lecserélek, akkor az új valószínűleg drága lesz, és minden forint jól jöhet hozzá, akármilyen jól is keresünk. Mert nem mindegy hogy 250-ért újítom fel a szoba bútorokat vagy 150-ért, a maradékot pedig nyaralásra vagy a gyerekre költhetem. :)

Plusz a kérdező gyereket vár és új lakást is szeretnének. Nem, nem jogos hogy anyós mindent ingyen elvár.

(És még mialatt azzal jönnétek, nem, nem számít be hogy ő bezzeg ingyen nevelt fel, mert nem azért szülök gyereket, hogy aztán mindent begomboljak rajta később.)

2019. márc. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

Nem is adom,csak már fràszt kapok töle!

Megbántani sem akarom ezert nehéz megmondani mindig h nem adom.

Mert ö is azt hiszi h a ferjem a gyereke akkor ennyivel tartozik neki,tartozunk neki.

Neha hihetetlen fárasztò tud lenni🙂

2019. márc. 11. 11:35
 26/43 anonim ***** válasza:
34%

Akkor megfordítom a panaszáradatod: mit szólnál hozzá, hogy a menyed állandóan másik bútort, ágyat, fotelt, konyhabútort cserélget, anyósának meg ajánlgatja, hogy kell-e, mert akkor kidobja, vagy odaadja családon belül másnak. Ez is fárasztó tud ám lenni, mindig nemet mondani, ráadásul még az anyós érzi hülyén magát, ha visszautasítja. De legalább más jól jár a rokonságban, akinek tényleg szüksége van rá. Eladni nem ad el semmit.

Az ilyen csip-csup arclemosót, vázát, meg apróságot mondjuk én sem értem.

2019. márc. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
90%

"egbántani sem akarom ezert nehéz megmondani mindig h nem adom.


Mert ö is azt hiszi h a ferjem a gyereke akkor ennyivel tartozik neki,tartozunk neki."


Vannak dolgok, amiket nem lehet megbántás nélkül elintézni. Ez ilyen. Egyszer a sarkadra kell állnod, mert úgy tűnik, közel lakik, sűrűn van nálatok, és eléggé otthon érzi magát.

Le kell vele tisztázni, hogy a gyereke felnőtt, külön háztartásban él, egy másik emberrel, egyáltalán nem TARTOZIK semmivel neki. Most már a szívesség szintjén mennek a dolgok, oda-vissza. Senki nincs senki alá-fölé rendelve. Mindenkinek megvan a szabad döntési joga.


Illetve te is menj át néha, hozd el pl a tusfürdőjét, hogy ez milyen jó illatú, majd vesz másikat. Vagy hasonló. Akkor talán észbe kap.


Mást nem tudok tanácsolni. Ezt már nem lehet konfliktus nélkül intézni.

Meg még az jutott eszembe, hogy nem lehet ez valami kényszerbetegség anyósodnál?

2019. márc. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
70%

"Ugyan olvasd már el újra a válaszokat és próbáld meg értelmezni őket. Általános iskola második osztályos elvárás a szövegértes. Senki nem mondta, higy oda kell adnia anyósnak"


Akkor miért azt írjátok neki, hogy ő a szemét, mert más családokban bezzeg odaadják egymásnak ingyen.

A "rongyrázásához" pedig semmi közötök, az ő dolguk, mit hogyan alakítanak.

Tehát a szövegértésben inkább te merülj el, nem kicsit, nagyon.

2019. márc. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:

Ez valami mània nàla!

Nagyon durvan tele van a lakasa a padlasa is

nem is tudnà hova tenni de minden kell neki

ezért van az h idövel elosztogatja

eleinte volt par kisebb butor amit odaadtunk,es merges voltam ra

mert elöadta h jujj igy kell ugy kell

egyreszröl nekem is van csaladom,masreszröl tenyleg nem kell neki

ezert odaadja masnak.

ezert irtam nem vagyok segelyszolgalat...raadasul hegyi viskoba adogatja

marmint volt egy cipösszekreny 4 eve

1 honapig nala volt ,elöadta h nincs hely a cipöinwk

oke persze akkor viheti

aztan fennt kötött ki a hegyen a joska pista hegyi hazaban

ha bejön a szölöböl legyen hova tenni a saros cipöjet!

Szivesen adom ha tudom h hasznaljak

de az h minden kell neki holott nem is tudja hova rakni nekem sok...

Az utobbi evekben megvan mondva neki h nem

de egyszerüen meg mindig nem latja h hiaba keri nincs odaadva!

De mindig beprobalkozik

egyebkent 2 havonta szokott jönni.

De mindig mindent eszrevesz,meg azt is h uj kiskanalat vettem🙄

es egyböl kerdi hol a regi?ha megvan akkor kell!

Faraszto🙄

2019. márc. 11. 12:33
 30/43 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező, azért volt hülyeség ide feltenned a kérdést, mert itt a 99%-nak az b....sza a csőrét, hogy eleve kicseréled a berendezést, alakítasz, variálsz. Tehát eleve a kérdés fő csapásvonala nem is érdekel senkit, és mert nem a templom egere vagy, ezért már eleve csak te lehetsz az utálatos a gyk-s többség szemében.

Itt mindenki az utolsó bugyiját is odaadja a rokonnak, tök ingyen, mert az úgy helyes.

2019. márc. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!