Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit illik adni első találkozás...

Mit illik adni első találkozáskor?

Figyelt kérdés

A párom szeretne bemutatni a szüleinek. Ő a második barátom, az első az édesanyjával élt csak, 16 voltam, mikor bemutatott neki, akkor egy tábla csokit vittem... Így sajnos nincsen nagy tapasztalatom ebben. Ráadásul kicsit ráparázok a dologra, mert az első anyósjelöltem nem is nagyon kedvelt.🤦🏻 Most 21 vagyok, a párom 24, a szülei olyan korúak, mint az én édesanyám (45-48 közöttiek),valamint ugye még ott a nagymamája. Arra gondoltam, sütök egy mutatós, mégis egyszerű süteményt és abból viszek nekik, de nem tudom ez mennyire számít jó ötletnek. Édesanyám azt javasolta vigyek egy jó minőségű bort az apukájának, de kicsit úgy érzem, azzal már túltolnám a dolgot... De mint mondtam, nem tudom mit illik, mi számít túl soknak, vagy kevésnek éppen... Szívesen várom az ötleteket, tanácsokat és az anyós-apósjelöltekkel való első találkozásról szóló sztorikat.😊

(21/l)



2019. márc. 28. 09:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
71%

10!


Illedelmes ember ha látogatóba megy, visz magával valami apróságot ajandekba

2019. márc. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
87%
Így van. Első alkalommal nem illik üres kézzel beállítani, biztos, ők is megkínálnak valamivel. A süti nagyon jó ötlet, de akár egy szép cserepes virág, csoki mindig nyerő. Én örülnék egy jófsjta szörpnek, olajbogyónak, kávénak, teának.
2019. márc. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem sem kéne, én mindig továbbadom az ilyeneket, de ha a Nagy Illik könyvben benn van, akkor muszáj.


Egyébként nem sütögetnék, azt vinném, amit egy pasi vinne. Virág meg persze a nélkülözhetetlen alkohol.

2019. márc. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Szerintem akkor a süti opció lesz. 🤔 Közelebb érzem magamhoz azt a lehetőséget. Őszintén soknak érezném, ha egy számomra elsőre ismeretlen embernek vinnék egy cserép virágot. Nem is tudom, szereti-e a virágokat. Ha megkérdezem a párom, persze ő megmondja, csak ez egyből olyan "veszekvalamitnekiamitszerethogytutibevágódjaknála" érzést kelt bennem. Persze, amúgy az izgalomtól tuti túlgondolom az egészet... 🤣 A sütitől pedig szerintem megmarad az a hétköznapi érzete, kedves gesztus, de nem az a túlgondolt... Köszönöm a segítségeteket!
2019. márc. 28. 15:57
 15/18 anonim ***** válasza:

Magadat vigyed.

Nem kell szerintem sem semmi első alkalomkor. Nem fognak jobban szeretni, sem kevésbé. Legyél kedves velük, de ne túlzottan nyitott.


Nekem nem jók a tapasztalatok a férjem családjánál. Bár nem minden család ilyen piszok mint az övé velem. Az exem családja szeretett engem, pedig nem vittem semmit. Főztem ott ha úgy volt. Őrültek neki. A férjem családja úgy kezelt első alkalommal, hogy meg sem fordult a fejükben, hogy "megmaradok". Amikor meg később vittem nekik pogácsát meg egy két cuccot, hozzá sem nyúltak. Egy szemet nem ettek a süteményemből. Később amíg náluk laktunk egy ideig és főztem, abból sem ettek tüntetőleg. Az enyém csak szar lehet. Azóta esznek amióta külön lakunk es ha meghívjuk őket, bunkóság nem enni.

2019. márc. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Hát azért ez elég durva, rosszul eshet neked. Mondjuk ez elég erős a részükről... 🤔 Nem tudom, kicsit félek attól, hogy nem leszek szimpi, bár nem mondanám, hogy olyan vagyok, akit ne lehetne kedvelni, de elsőre mindig van bennem egy fenntartás, ami miatt hamar leírnak az emberek, én így vettem észre. Aztán a párom is azt mondta, felesleges, és ezzel azért kicsit megnyugtatott, hogy ne kerítsek nagy feneket a dolognak. :) De egyébként szeretek kedveskedni, meg az anyukája is szokott nekem küldeni sütit, szóval... Az belefér bőven úgy gondolom.
2019. márc. 29. 10:13
 17/18 anonim ***** válasza:
A csokitorta jó ötlet, egyebet ne vigyél. Főleg ne vásárolt holmit. Esetleg ferde szemmel néznek, ha feltételezik, hogy a szüleid pénzéén nagyvonalúskodsz.
2019. márc. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Dolgozom.
2019. márc. 30. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!