Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Voltatok már úgy hogy 2...

Voltatok már úgy hogy 2 testvér közül te voltál az talpraesettebb, de pont a ezért a tesódat segítették szüleid?

Figyelt kérdés
Párom szülei csináljak ezt mindig. Egy anyagi katasztrófa párom bátyja. Megél, meg éhen nem fog halni, de ugye hitelek, meg már após is ment neki kezesnek stb. Jól keres mégsincs sosem egyben 100e forintja. Anyós meg Após azt szajkózza, hogy neki van gyerek, meg mindig valami fontos dologban van... És hát jaj szegény, de nehéz neki. Ha kicsit morgolódok, akkor azt mondják én egyke vagyok nem tudom milyen. Csak én következetesen azt mondom hogy fele-fele, de ehhez soha nem tartják magukat. Inkább offolják a témát, párom meg néha elég nehezen tűri, inkább csak magában morfondirozik. :(, őt meg kihagyjak mindig, mert áá neki mindig van pénze, meg én is jól keresek. Na mind1, elég bosszantó

2019. ápr. 13. 06:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Volt nehany eset.

Pl tesom elkoltozott de munkat nem talalt, a baratja pedig nem keresett sokat. Anyamek kuldtek nekik penzt hogy megtudjanak elni. En meg sokat dolgoztam es anyam tolem kert kolcson mert valami nagyobb dolgot akart venni a hazba. Erre a penzt tesomnak adta, azt a bizonyos dolgot meg megvette hitelre.

Engem nem segitettek szinte semmivel. En gyujtottem ossze mindenre a penzt.

Most tesomnak nincs anyagi gondja mert a mostani baratja jol keres, sajat lakasa van es van kozos gyerek, igy tesom nem is dolgozik. Anyamek meg az unokanak vesznek dolgokat.

Kivancsi leszek hogy ha nekunk lesz gyerekunk akkor a szuleim segitenek e.


Tortent meg mas is pl tesom iskolajat fizettek, stb

Nekem nem kellett semmi sulit fizetni, munkat is mindig talaltam.

2019. ápr. 14. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Gyanítom, hogy számos szülőben munkálkodik valamiféle a gyerekek előrejutását segítő ösztön vagy mi a csoda. A gyerekek nem azonos mértékben örökölnek vagy alakítható ki bennük ész, önérdekérvényesítés és ambíció. Az ösztön következtében mindkét gyereket azonos szintre igyekeznek eljuttatni, ami sokszor azzal jár, hogy a figyelemben, pénzben, időben mérhető erőforrásokat nem fele-fele alapon osztják meg a gyerekeik között.

A másik lehetőség, hogy ezek a szülők kivétel nélkül kevés pénzt figyelmet kaptak ÉS úgy viselkedtek, sbptb. mint a töketlenebbik gyerek. Ezt a rossz sorsukat akarják kvázi felülírni, csak közben mást bántanak meg vele.

Vélemény?

2019. ápr. 14. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Igazából két iskola van.


Az egyik, hogy egyenlően támogatod a gyerekeket, a másik, hogy igyekszel egyenlő végeredményt kieszközölni. Ha van egy okos meg egy buta gyereked, akkor a butának 2x kell elmagyaráznod ugyanazt, mire megérti, így persze kevesebb idő jut az okosra. De míg az okos magától is meg tudja tanulni, a buta (ha nem magyarázták el neki kétszer), nem fogja tudni megtanulni egyedül és sokkal nagyobb hátrányban lesz emiatt, mint amennyit az okos nyert azzal az idővel, amit nem a testvérére fordítottak.


Szerintem ezt egyénileg kell elbírálni. Ha van egy normális és egy zseni gyereked, mindkettő családos, a zseni nettó havi megtakarítása ötszöröse a testvéréének (csak hogy ne legyen kérdés, hogy a költségek is nagyobbak). Te pedig szülőként tudsz adni havi 20-20 ezer forintot támogatásként (lehetne ezt időben is kifejezni, mindegy).


Akkor adsz 20 ezret a zseninek, akinél ez csepp a tengerben és nincs rá szüksége, vagy adsz 40-et a másiknak, aki így pl. nem kell másodállást vállaljon vagy fél év után bölcsibe adni a gyereket?


Nekem van idősebb testvérem, akkoriban felső középosztály volt a szint, fizettek neki drága külföldi egyetemet. Mire én jutottam abba a korba, nem volt pénz, magyar egyetemet végeztem állami támogatással és ösztöndíjakkal, mesterképzést végeztem külföldön ösztöndíjjal és munkával. Támogattak engem is anyagilag, de mondjuk két nullával kevesebbel a végén.


Nem sírok miatta, mindkettőnknek jó munkája van, jó színvonalon élünk külföldön több éve, noha én fiatalabb vagyok és valószínűleg többet fogok keresni összességében (más vonalon helyezkedtünk el, az enyémet jobban fizetik). Természetesen ha megkülönböztetés van a dologban (jobban szeretik az egyik gyereket), az megint más tészta, de azért nem fekete fehér a dolog.

2019. ápr. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Egyik exemnél volt ez a divat. Bátyja, nővére otthon lakott anyuka szoknyája alatt, persze dolgozni büdös volt, minden főnök hülye volt. Exem addig piszkáltam, hogy elment melózni, nyilván dolgoztam én is, fenn tudtuk tartani magunkat, és a centire beosztott pénzzel még spórolni is tudtunk apró lépésekben. Anyuka meg jött állandóan kunyerálni, hogy a nagyoknak kell ez, kell az, meg tönkrement ez, tönkrement az. Többnyire az egyik nagyobb azt hitte, ért valamihez, tönkrevágott egy nagy háztartási gépet, aztán jöttek hozzánk kunyerálni. Mondanom se kell, nem volt hosszú életű a kapcsolat.
2019. ápr. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Két iskola jó meglátás... Csak ugye egy szintre hozni a tesókat bizonyos korig érdemes. Mert ha pl 17-21 éves sok baj pl van az egyikkel a másikkal nem akkor oké a problémásabbal kell foglalkozni. De 30hoz közeledve, hibát hibára halmozó tesónal már huznek egy vonalat. Mert élete végéig de legkésőbb a szülő haláláig lehet segíteni... De ekkora már predesztinalhato hogy a szülő nélkül hidalá kerül. Értelmes szülő nem megérti a bajokat, hanem a probléma gyökerét keresi, nem pumpálja meg pénzzel a hülye donteseibol fakadoan... Sok szülő ezt nem fogja fel... De nevezhetjuk kivetelezesnek is. Mert ezzel marhára nem csinál semmit, pusztán a problémás tesót belebetonozza a helyzetébe, a nagy megértéssel. A másik testvért meg kiuldözi a családból, úgy hogy akár évekig nem látja... De sok szülőnek ez nem jelent problémát ahogy észrevettem. Inkább bealdozza az egyik gyereket
2019. ápr. 18. 11:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!