Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha ennyire zavarja a kutya...

Ha ennyire zavarja a kutya oket, miert nem lehet mashol talalkozni?

Figyelt kérdés

Lett egy kutyank, standard uszkar. Anyosek nem csipazzak, a sogornom meg konkretan fel tole.


Nem sokkal az elkoltozes utan vettuk a kutyat, egy nagyobb lakasba koltoztunk. Anyosek mar vartak, hogy majd tobbszor atjonnek, en sem bantam volna ugy isten igazabol. Aztan amikor megtudtak, hogy van kutya, a lelkesedesuk letort, ok oda biza nem jonnek. Jo, rendben. Viszont, mi menjunk at hetvegen. En kijelentettem, hogy a kutya nelkul nem, mert egesz hetkoznap sokat van egyedul, nem is akkora nagy variacio a kozeli parkban a jatek es seta,, a hetvege pedig csak kutyas programokrol szol, ami nalunk azt jelenti, hogy akarhova megyunk jon velunk az eb. Eddig minden baratunkhoz is atvihettuk, minden hetvegenk flottul es boldogan telt.


Aztan mostansag ami nalam kiverte a biztositekot, az volt hogy egyik vasarnap beallit a csalad minden szo nelkul ebedelni. Mi elotte ertunk haza a piacozasbol szerencsejuk, hogy pont otthon voltunk. Na de, a kutyat zarjuk be a szobaba. En erre hat nem buszken de magambol kikelve elmondtam, hogy az eb csaladtag, ez az o othona, ha nem tetszik lehet menni.


Azota nincs parbeszed, a felesegem az en prtomat fogta termeszetesen, de nem bannam ha lehetne belkulni



2019. ápr. 16. 19:55
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
83%
Ha szerinted az anyósék nem állatbarátok, és ezért nem látják szívesen a kutyát, akkor ezért ne vidd oda. Hiába magyarázod, hogy hipoallergén, meg nem hullik a szőre, fogadd el, hogy valaki nem szereti. Komolyan, olyan vagy, mintha azon háborognál, hogy egy vegetáriánus miért nem akarja megenni a sült húst, mert az olyan jó, meg finom és különben is te csináltad. Fogadd el, hogy ilyen, és kész! Legyél egy kicsit toleránsabb! Főként, ha az anyóséktól pedig pont ezt várod el - a saját lakásodban egyébként jogosan. A váratlanul beállítás és követelőzés, hogy mit hogyan csináljatok a saját lakásotokban, az az ő részükről volt pofátlanság, megmondani nekik viszont, hogy márpedig ti viszitek az ő lakásukba a kutyát, az a ti részetekről pofátlanság. Úgyhogy egyelőre kvittek vagytok, javaslom, a családi béke érdekében találjatok valami kompromisszumot!
2019. ápr. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
68%
A saját lakásotokban azt csináltok a kutyával amit akartok. Viszont ne próbáljátok meg másra ráerőltetni az értékrendeteket. Szüleimnek 25 éve van saját háza és 25 éve nincs bent állat. Kutya van az udvaron nem bent, az udvaron. Én ha benti állatom lenne kutya/macska/görény akkor megsem próbálnám rákényszeríteni a szüleimre az én értékeimet. "Há de ez benti állat be kell vinni hozzátok is ha akarjátok ha nem"
2019. ápr. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
69%
Még sose hallottam olyat, hogy kutyával menni vendégségbe. Szívbajt is kapnék, ha valaki beállítana bármilyen állattal! De udvarias vagyok, ezért megpróbálnám leplezni a megdöbbenésemet, és kedvesen, de határozottan megmondanám, hogy ne haragudjon, de mi nem engedünk állatot a lakásba.
2019. ápr. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
63%
A munkahelyeden érdekes módon be tudod tartani a házirendet, nem hőbörögsz miatta, másnál miért olyan meglepő, hogy eltérő a házirend a tiétektől? Hozzánk sem jöhet senki kutyával, mert van egy nekünk is, simán szétszedné a területvédés miatt.
2019. ápr. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
31%
Mikor 11-12 éves voltam, volt egy barátnőm, volt két számomra félelmetes kutyája, és ha felhívott magához, a kutyusokat mindig elzárta a nappaliba.
2019. ápr. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
28%
Nem az a baj hogy elmondtad a kutya családtag. Az rendben is can. De miért kell kikelni ehhez magadból? Virágnyelven is el lehet küldeni bárkit a qrva anyjába.
2019. ápr. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
62%

Az, hogy eddig minden barátotokhoz átvihettétek, az egy dolog, és szerencse.

De ha ők a saját lakásukba nem akarják beengedni, hadd legyen már joguk hozzá, ugyanúgy, ahogy Te megmondod, hogy mit lehet és mit nem a Te saját lakásodban.

Ha nem akarják, nem szeretik, nem engedik, azt tiszteletben kell tartani.

Le kell ülni nyugodtan és megbeszélni.

Ha ők nem engedik, amikor hozzájuk mentek, nem viszitek a kutyát. Ha ők jönnek, akor viszont az a kutya otthona is, el kell fogadniuk, hogy nem zárjátok be. Esetleg találkozhattok parkban, fagyizó, kávézó teraszán, ami kutyabarát hely, ti is vihetitek a kutyát, nekik sem kell beengedni a lakásba.


Nálam ugyanez van, a kölyök tacskómat apám nem akarja beengedni a lakásba. szóval csak egy-két órára megyünk, pedig 120 k-re lakik, és a teraszon üldögélünk. Visszük a kutya ágyát,ott lefekhet, ha akar, mi meg nem megyünk be.

Amikor ő jön hozzánk, bár nem tetszik neki, kénytelen elfogadni, hogy mi bent tartjuk a kutyát. Ennyi. Nem veszekszünk, én tiszteletben tartom az ő hozzáállását, ő meg az enyémet.

2019. ápr. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim válasza:
75%

Kérdező!

Ha jól veszem észre, te felháborodsz, ha a saját lakásodban nem tisztelik a szabályokat (kutya családtag, nem zárjuk be sehova). Viszont! Te ugyanezt teszed, amikor a kutyádat oda akarod vinni, ahol nem örülnek neki.

Nekem is van kutyám és a legtöbb helyre magammal is viszem, miután megkérdeztem, hogy nem gond-e.

2019. ápr. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
76%

Nekem is bent tartott uszkárom van, aki családtag, és imádom.

Mindazonáltal eszem ágában nem lenne vele együtt menni látogatóba másokhoz, azért a pofátlanságnak is van határa.... :DDD

Néha a p0fám leszakad, egyes állattartók mit gondolnak magukról. :D


Abban viszont igazad van, hogy NÁLATOK meg ti vagytok a főnökök, ha nálatok a kutya az egész lakásban lakik, akkor én se zárnám be... akinek nem tetszik, nem jön oda aztán kész.

2019. ápr. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
45%
Az én lakásokban se engedek be kutyát és kész... Ha látni akarnálak titeket elmennék hozzátok. Engem az nem zavar, hogy nálatok bent van, de hozzám nem hoznátok az tuti. Mivel egyikőtök sem enged, vagy taliztok a parkban, vagy nem taliztok többet. Ennyi...
2019. ápr. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!