Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan illik köszöni a párom...

Hogyan illik köszöni a párom szüleinek elsőnek? Milyen tanácsot tudtok még adni mellé?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 28. 09:54
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
76%
Jó napot!(vagy épp napszaknak megfelelően) Ennyi, aztán viselkedj természetesen
2019. ápr. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
44%

Ha udvarias akarsz lenni, akkor Jó napot/reggelt/estét KIVÁNOK. Ha az édesanyja 50 körüli, és te férfi vagy, valószínűleg a kezitcsókolomon sem sértődik meg, sőt. Én pl. arra gondolnék, hogy igazán jól nevelt, udvarias fiatalember vagy, volt gyerekszobád. Ha vendégként hívnak meg, vigyél egy csokor virágot az anyukának (ha férfi vagy).

De ha csak azt nyögöd ki, hogy "jó napot", meglehetős erőfeszítést kellene tennem, hogy belássam, nem tehetsz róla, változnak a normák, ez az angol hatása, a Good morning tükörfordítása miatt hiszitek, hogy ezt így kell mondani. Bár ott meg hozzáteszik, hogy Good morning Mrs Smith...

2019. ápr. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
15%

""jó napot" ... ez az angol hatása, a Good morning tükörfordítása miatt hiszitek, hogy ezt így kell mondani"

És akkor még örülhetünk, ha délelőtt 11-kor jó napotot mondanak, nem jó reggeltet... ;-)

2019. ápr. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
32%
A "Jó napot", így, ebben a formában, a kívánok szó nélkül minden, csak nem köszönés. Nekem egy nagyfokú nyegleség jön le belőle.
2019. ápr. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
68%

+ bemutatkozás, kézfogás (puszi-puszi)

még ha a párod kimondja a neved akkor is te is mutatkozz be..

2019. ápr. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
55%

(Valóban, Magyarorszagon a Jó napot kimondottan bunkó köszönésnek számít. Hollandiában élek, itt a Goede middag a megfelelő koszones napközben, de rendkívül udvariasnak számít a "Dag"- is, főleg az idősek körében, ami konkrétan csak annyi, mint magyarul a "Napot". )


Napszaknak megfelelő köszönés tökéletes. Emellett szimplán csak legyél udvarias. Engem anno a szüleim úgy tanítottak, ha vendégségbe megy valaki, minimum egy csokor virágot visz a ház asszonyának, mindegy, hogy ő maga milyen nemű.

2019. ápr. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
72%

A Jó napot! bunkó köszönés? Hát ez új. Én még senkit nem láttam ezen megsértődni, pedig naponta tízszer biztos hallom illetve használom én is. A Jó reggelt!-tel együtt.


Persze az első alkalom más, akkor meg lehet adni a módját a dolognak. "Jó napot/reggelt kívánok, XY vagyok, örülök hogy megismerem."

2019. ápr. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
2%
Sehogy.Nincs univerzálisan alkalmazható tanács,ahány ház annyi szokás.Mondjuk az sem mindegy hogy milyen nemű vagy.Ha nő akkor alapból alárendelt vagy,ez esetben hallgass a neved.ha férfi akkor pedig te vagy a főnök, örüljenek hogy a lányuk után érdeklődést mutat valaki.Tényleg nem értem hogy ezt miért nem tartottad fontosnak megemlíteni.
2019. ápr. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
46%
#7 nem arról van,hogy bunkóság vagy sértés, egyszerűen nem helyes abban a formátúban. A Jó napot KÍVÁNOK, a helyes (napszakaszna megfelelően persze), de ezt már sokan nem tudják.
2019. ápr. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
53%
Az előttem szólók szerint bunkó meg nyegle, arra reagáltam. Számomra ha valaki rendes hangnemben köszön akárhogy, az már nem nevezhető bunkóságnak. Szia, jó reggelt, csá, szasz, a kapcsolattól függően.
2019. ápr. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!