Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan illik köszöni a párom...

Hogyan illik köszöni a párom szüleinek elsőnek? Milyen tanácsot tudtok még adni mellé?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 28. 09:54
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
58%

Tanárok mániája, hogy bunkóság kívánok nélkül. Teljesen normális köszönés a jó napot vagy jó estét vagy jó reggelt.

Szerintem nem kerdés, hogy a napszaknak megfelelően köszönj, semmiképp sem szia,vagy csókolom.

2019. ápr. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
53%

Ha fiú vagy,

akkor az ANYJA elé állsz, és azt mondod: Kezét csókolom, XY vagyok. MEGVÁROD, amíg kezet nyújt és határozottan, nem döglött hal módjára kezet fogsz vele, ha puszit akar adni, akkor megpuszilod.


Az apjának Jó napot KÍVÁNOK-al köszönsz, szintén megvárod, amíg kezet nyújt.

Ha olyan a szituáció (pl ebédre hívtak), akkor átadod az ajándékot (anyjának virágot, apjának bort, vagy hasonló közhelyes dolgot). Nem ülsz le addig, amíg hellyel nem kínálnak.


Ha lány vagy, mindkettőjüknek köszönhetsz előre jó napot KÍVÁNOK-al, az anyjánál megvárod, amíg kezet nyújt, vagy puszit akar adni, apjának előre nyújtod a kezed. Első találkozáskor én nem biztos, hogy az apját megpuszilnám, de embere válogatja.

2019. ápr. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
28%

11-es, "tanárok mániája", ahogy bunkóság kívánok nélkül...


Érdekes, hogy eszedbe sem jut, hogy esetleg TÉNYLEG elég sok ember gondolja azt, hogy bunkóság a napszaknak megfelelő köszönés a "kívánok" hozzátétele nélkül.


Mindenesetre engem még soha nem tartottak bunkónak, mert nem jó napot KÍVÁNOK-kal köszöntem, viszont több alkalommal hallottam embereket megjegyzést tenni arra, hogyha valaki csak egy odavetett jónapot-tal köszönt...


Lehet, hogy pl egy ruhaüzletben megfelelő a jónapot, mert lesza rom, hogy az eladó mit gondol rólam, de én nem kockáztatnám meg, hogy neveletlennek tartson az anyós- és apósjelölt.

2019. ápr. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
69%
"akkor az ANYJA elé állsz, és azt mondod: Kezét csókolom, " - jajj, nem a dédnagymamáról van szó... a napszaknk megfelelő köszönés tökéletes mindkét nemnek. De Kérdező, legtisztább, ha megkérded a párodat, elvégre is ő ismeri a saját szüleit...
2019. ápr. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
84%
Kicsit azért vicces, amiket itt leírtok. Nem azt mondom, hogy rossz, de szerintem a valóság köszönőviszonyban (hehe) sem lesz ezekkel a leírásokkal. Szerintem ennél sokkal lazább lesz a dolog, gyors kézfogás, köszönés akár jónapottal, nemtől függetlenül, majd a szülők felajánlják a tegeződést és kész mindenki boldogan megy a nappaliba beszélgetni. Ez manapság a valóságban így működik ha az ember új emberekkel ismerkedik meg. Ez a "kezétcsókolom nagy megtiszteltetés hogy fogadnak, nagy öröm hogy megismerem Önöket" nagyon jól néz ki leírva, de élőben egy családias környezetben inkább kellemetlen. Előre begyakorolni valamit meg pláne fura szerintem, a végén az lesz a szülők benyomása, hogy milyen merev és rideg ez a fickó, ahelyett hogy mennyire udvarias.
2019. ápr. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
54%

Tényleg kérdezd meg a párodat, hog milyen gondolkodásmódúak a szülei. Van, aki azon sértődik meg, ha kezitcsólomozod, van, aki meg azon, ha nem.

Én sem szoktam kioktatni a gyerekeim barátait a Jónapot! és a "Jó napot kívánok!" közti különbségről, de megjegyzem magamnak, melyikük hogyan köszön. Szóval attól hogy nem mondták valakire, hogy bunkó, amiért nem tud rendesen köszönni, még lehet, hogy gondolták. Jobb esetben nem írják le rögtön az illetőt, mert ettől még tényleg lehet rendes ember. Olyan ez, mint a nyelvtanilag helytelen beszéd. Nem tesz jó benyomást.

2019. ápr. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
60%
És akkor melyik jobb, ha valaki szemkontakt nélkül elmotyog egy jónapotkivánok-ot, vagy ha valaki mosolygósan érthetően mond egy olyant, hogy Jó napot! ? Nem hinném, hogy ezen múlik egy személy megítélése.
2019. ápr. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
66%

Folyton tanul az ember. Én most olvasom itt először és még korábban sehol sem hallottam, hogy a "Jó napot/reggelt/estét" önmagában mondani neveletlenség. Pedig van mikor én is így szoktam üdvözölni ismerőseimet oztán sose tettek megjegyzést vagy grimaszt emiatt. Lehet, hogy rossz körökben mozgok.

Én úgy tudtam a köszönés elmulasztása vagy nem fogadása az ami neveletlen. Ezek szerint hibásan.

De akinek emiatt van rossz napja, hogy lemarad a "kívánok".... erre inkább no comment részemről.

2019. ápr. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
70%
Hulyeseg, hogy a kivanok szo nelkul nem udvarias. Nem kell mindent tulreagalni,az otthon kezzel farhatat marcangolo anyuka es apuka nem fog arra az egy szora figyelni, es levonni a tanulsagot, hogy egy primitiv neveletlen szr vagy. Nem a kiralyi csaladdal talalkozol, miert kell tulkapni mindent, es belekotni?
2019. ápr. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
56%
"akkor az ANYJA elé állsz, és azt mondod: Kezét csókolom, XY vagyok." - a jelenet idején a ded 20, a párja 24, a zasszony 26... a következő fél órában nem jutottunk volna szóhoz, a párom a lefagyástól, én a röhögéstől...
2019. ápr. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!