Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan illik köszöni a párom...

Hogyan illik köszöni a párom szüleinek elsőnek? Milyen tanácsot tudtok még adni mellé?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 28. 09:54
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
11%

"Tanárok mániája"

Nem csak ők gondolják így, hanem sokan mások is, de ők azok, akik feladatuknak érzik, hogy fel is világosítsák azokat, akik otthonról nem hozzák az ilyesmit.


"semmiképp sem ... csókolom"

Pedig vannak hölgyek, akik teljes bunkóságnak tartják, ha nem úgy köszön nekik egy fiatal ember (akár férfi/fiú, akár nő/lány), hogy csókolom, hanem úgy, hogy jó napot (akár kívánokkal, akár anélkül). A kérdező nem tudhatja, hogy a párja édesanyja nem pont ebbe a kategóriába tartozik-e.

2019. ápr. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
16%

""akkor az ANYJA elé állsz, és azt mondod: Kezét csókolom, XY vagyok." - a jelenet idején a ded 20, a párja 24, a zasszony 26"

A 20 éves dednek 26 éves az ANYJA?

2019. ápr. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
36%
1-es:Tedd már hozzá, hogy KÍVÁNOK!
2019. ápr. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
31%

Mi mint szülők nemrég estünk át 3-szor is ilyesmin, 3 gyerekünkkel.

Nálunk úgy történt, hogy a 2 vejünk nekem csókolomot mondott, férjemnek jó estét kívánokot./este jöttek/

A menyünk mindkettőnknek azt mondta, hogy jó napot.

A fiatalok lehet hogy kívánok nélkül használják, de nekünk "idősebbeknek"a kívánok szó fontos, enélkül kissé neveletlennek tűnik az illető.

Az én 88 éves anyukámnak ha egy fiatal azt mondja, hogy jó napot, csókolom helyett, főleg hogy a kívánok nélkül, hát meg is lesz a véleménye róla.

Változik a világ, a generációknak változnak a szokásaik.Ezért nem mindig értik meg egymást.

2019. ápr. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
#22, bizony, manapság alig csekély 50% az esélye annak, hogy a látogatás alkalmával nem a két vér szerinti szülővel futsz össze... na ezért is célszerű (sőt megkockázom, egyedül üdvözítő) ha ebben a kérdésben az ember a párját kérdezi, és rá hallgat, mégiscsak ő ismeri a saját családját... az említett esetben nyilván a "sziasztok" volt a helyes megoldás.
2019. ápr. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 tozser ***** válasza:
31%

Mindenki elfelejtett valamit.

Azt hogy milyen "társadalmi körben és miből él" a házigazda és"neje",magyarán mondva KICSODÁK!


Egészen más ha -példáúl- azok (a szűlők) diplomás, tanult emberek vagy pedig "a nép fia", és nézni kell azok ÉLETKORÁT IS..többek között...

2019. máj. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

"magyarán mondva KICSODÁK!" - minden valószínűség szerint Homo Sapiensek...:)))

Nehogy már kasztrendszert játsszunk...

2019. máj. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
0%
Ha azt a köszönési módot vàlasztja bàrki, hogy: Jó reggelt/ napot/ estét/ éjt, a KÎVÀNOK! elhagyàsa mindenképpen nevelési hiànyossàgra utal! De pótolható!!!!!
2019. máj. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
100%
Nem tudom talalkotatok-e mar, de szerintem, 50-55ig ne koszonj a csokolom formaival, szerintem odivatu. Oszinten szolva 50-55ig nekem a kivanok is tulzas.. Ha nem idosek ugyis mindjart fel fogjak ajanlani a tegezodest.. Bor, virag szerintem nem rossz ötlet.
2019. máj. 9. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!