Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Pár hónapos pici mellett nagy...

Pár hónapos pici mellett nagy karácsonyi lakoma?

Figyelt kérdés

Bevallom az én hibám is, mert eddig minden évben sütöttem, főztem. Többféle sütemény és főfogas is volt az asztalon karácsonykor.

Azért egy kicsit mégis rosszul esik, hogy már anyósom most ilyeneket mond, hogy én majd ilyen meg olyan finom nemtommit fogok karácsonykor főzni. Oktoberben születik kisbabám. 2 hónapos kicsi mellett nem tudom mit és hogy fogok győzni, de úgy látszik ő elvárja ugyan úgy a lakomát. Én mondtam is, hogy még nem tudom mi lesz.


2019. máj. 5. 20:18
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat. Beszélni fogok a férjemmel, hogy értesse meg vele a dolgot. Ha meg nagyon akar lakomázni majd ő csinál.
2019. máj. 5. 21:09
 12/20 anonim ***** válasza:
92%

Egyetértek a #4-essel.

Csak az időjárás hiszi azt, hogy ősz van, amúgy messze még a karácsony.

2019. máj. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Még csak most végeztünk az ugyanilyen, húsvétos kérdésekkel!

Keress rájuk, ugyanaz az eljárás, csak a szót helyettesítsd be karácsonnyal!

2019. máj. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
93%
Két hónapos babával örülsz majd ha élsz...próbáltok összeszokni szopiztatni stb...én szerintem még máshoz se mennék nagylakomázni nem hogy még én készitgessek és lássak vendégül mindenkit. Rendezze párod az anyját.
2019. máj. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
80%
Már bocsi,de nemem a féltékenység jutott erről eszembe. Még a pici mellett is elvárná ugyanazt a bánásmódot. Én megpróbálnám vele megértetni,hogy karácsonykor a baba lesz a kozeppontban. Elvégre ez lesz az első karácsonya. És nem szeretnél semmi összejövetelt.
2019. máj. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
23%
Nem kell főznöd. Egyébként szerintem ha meg tudod oldani, akkor összerakhatsz 1-2 pizzát, én asszem, hogy az gyorsan megvan . Csak érdeklődj körbe a családban, hogy ki milyen feltétet szeret; egyébként szerintem azt még a párod is meg tudhatja csinálni. Sonkás-sajtos is elég. Tojást ne rakjatok rá , mert az nem a pizzára való, anyám egyszer csinált olyat, meg a borsó sem illik rá. Minden más mehet, amit találsz, bár cipőtalpat azért nem kell ráreszelni. :) Ha van mélyhűtőtök, akkor oda is be lehet pakolni még esetleg hozzá egy kis hagymát, kukoricát, paprikát, meg olyan paradicsomot, ami meg majd nem szósz lesz, hanem karikák rajta, ha valaki szereti. Akár még mehet rá gomba is. Meg egyébként tejfölös alappal is lehet, egy paradicsomosat nem tudom, mennyi idő elkészíteni, de szerintem simán mehet tejföllel is:) Meg esetleg még rá valami fűszernövény, ezekhez nem értek , de az oregánó meg a bazsalikom jutottak eszembe. Szóval azt meg lehet gyúrni, aztán rá a cuccok, aztán várni amíg megsül, és kivenni, és ezt pl mondjuk ha apuka veletek lakik, akkor ő is meg tudja csinálni, és szerintem minden személyre jusson pl legalább 4 szelet; de lehet inkább 5, ha még vacsorára is maradnak. Meg pl nemtom, esetleg piacon árulnak-e felétek, vagy sütiházban, vagy valamiben ilyen kis mézespuszedliket, akár csokis-lekvárosat, akár azt a mézeskalács-jellegű világosbarna alapon fehér cukormázas fajtát. Meg még kirakhattok pl szaloncukrot, marcipános, kókuszos, almás-fahéjas, karamellás, mogyorós, milkás; stb. Ja és asszem ne az "ízű " fajtából vegyetek, tehát pl ne pl Xízű, hanem X-os. Ja meg asszem még pl a pralinés is jó, meg egyszer mintha ettem volna diósat.
2019. máj. 6. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
70%
Sz én második gyerekem november elején született, tehát nem volt fél éves az első Karácsonyán. A szüleim és a tesómék nálunk voltak szenteste. A férjem főzött, a bejglit cukrászdából hoztuk (egyenként én szoktam sütni). Mindenki remekül érezte magát. Az a lényeg, hogy együtt legyünk.
2019. máj. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
90%

Felnőtt ember vagy, aki családot alapít, és nem tudod azt mondani anyósnak, hogy NEM, MAMA, IDÉN NEM FOGOK SEMMIT FŐZNI A BABA MELLETT. MAJD TALÁN JÖVŐRE.

Én ezeken mindig ledöbbenek. Mit gondoltok, mi történik ha egyszer kimondjátok valakinek, hogy nem?

2019. máj. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
91%

Megmondod, hogy NEM.

Megsértődik? Sértődjön. Aztán akkor mi van?

2019. máj. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
85%

Szia! Szerintem pici baba mellett nehéz lesz megoldanod, persze nem lehetetlen, de nekem akkor is a babám lenne első. Mivel nagyon pici lesz még a te babád, én biztos nem fogadnék vendégeket lakomákval, esetleg süti (cukrászdából) és üdítő, de főzni külön nekik biztosan nem tenném. Ráadásul, ha ti mentek vendégségbe, akkor távoztok, amikor akartok. Viszont ha ti fogadtok vendégeket, egyáltalán nem biztos, hogy észreveszik magukat, mikor jön el az "ideje indulni". Akár órákig ott lehetnek, a baba nyűgös a hangzavartól, álmos, éhes stb ne tett ki felesleges stressznek.

Anyós is ember, nem történik semmi rossz, ha kiállsz magadért és a babádért! Nem ő a fontos, hanem a pici baba.

2019. máj. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!