Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szokásos anyóssal, sógornővel...

Szokásos anyóssal, sógornővel problémák, bővebben kifejtve lentebb. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval úgy kb.dióhéjban:

Anyós úgy gondolta, hogy neki szültem a gyereket, és gyakorlatilag úgy viselkedik, mint egy félőrült. Lehetne sorolni a hülyeségeit, de próbálok lényegretörően fogalmazni:

-vagy kritizál, vagy épp nem is vesz rólam tudomást

-megkérdezésem nélkül dönt a gyerek felett

-sokszor kiakarja szó szerint tépni a kezemből a gyereket(de emiatt már rászólok)

De ténylegesen a legnagyobb gondom vele, hogy semmilyen együttműködési szándékot vagy tiszteletet nem mutat irántam. Igyekeztem többször is, de már inkább elfordultam az egész családtól. Sógornő meg "versenyzik" velem, állandóan sérteget, meg hallgatni kell, hogy miképp nevelem rosszul a gyereket. Nem találkozunk sokszor, de napi a kapcsolat videócseten keresztül. Férjem elismeri, hogy igazam van, de nem tesz semmit, magamra vagyok utalva. Mit tegyek? Hagyjam, hogy ha valamit mondanak, az akaratom ellenére is úgy legyen? Mégiscsak az én gyerekemről van szó.....


2019. máj. 15. 13:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Aki ugat azzal nem csetelek napiszinten. A palidnak KELL intézni ezt!
2019. máj. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Sógornővel beszélgessen a férjed. Ha te beszélsz vele, elkezdi a hülyeségeit, akkor szavába vágysz: ne haragudj, erre nem vagyok kíváncsi, és megszakítás a vonalat.

Anyós miért van annyit nálatok? Vagy együtt laktok?

2019. máj. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

1. Anyós, sógornö akkor jön a lakásba, ha meghívod.

2. Ha nem tudnak viselkedni, akkor a párod leálítja öket.

3. Amennyiben erre nem képes, akkor te rakod ki öket, és elbeszelgetsz a pároddal.

4. Felkészülsz, hogy a kapcsolatotok nem sokáig fog tartani, ha ennyire nem áll melletted.

2019. máj. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Lehet, én is próbálkoztam sokáig rendezni a viszonyt, mert nem célom, hogy haragban legyünk. Nyitott is voltam minden megoldásra, de sajnos a másik oldalon nem történt változás, ezt a férjem is elismerte. Nekem rosszul esik ez az egész, mert én örülnék a legjobban, hogy ha jóban lennénk mind. A távolság miatt van a skype, hogy nézhessék a gyereket minden nap, amúgy a saját fiukat is tojják le....nem akarom, hogy haragban legyenek egymással, de sajnos a természetemmel megy szembe az a dolog, hogy nekem valaki parancsolgatni akar, utasítgatni (pl. Add ide a gyereket és menjél dolgodra!) Én meg csak pislogok, hogy de hát az én gyerekem... :o
2019. máj. 15. 14:08
 5/18 anonim ***** válasza:
94%
Nézd, ha te megtettél mindent és csak falakba ötközöl akkor a legjobb megoldás hagyni őket a francba és többet hozzájuk sem szólni, telefont nem felvenni, közösségi oldalról letiltani mindkettőt. Ha a gyereket látni akarnák, akkor azt intézze a kedves férjed külön, ez a minimum, ha már nem áll ki melletted.. Ha meg még így sem tudnak viselkedni, akkor ne is lássák a gyereket és kész. Nem a te felelősséged, hogy a férjed jóban legyen ezzel a bagázzsal.
2019. máj. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem lakunk együtt, sőt, évente csak pár alkalommal találkozunk személyesen, de emellett megy a hülyeség napi szinten a videótelefonálás alatt. Volt, hogy megkérdezte, vonalon keresztül, hogy ugyan miért nem találtam magamnak semmi programot, hogy elmenjek otthonról....férjem érti a problémáim, de nem akarja megsérteni őket. Ok, tudom nem találkozunk sokszor, de idegesítenek a hülyeségekkel.
2019. máj. 15. 14:12
 7/18 anonim ***** válasza:
95%
Hát akkor szépen lehet a videó csetelések számát is redukalni. Nem kell napi szinten látniuk te vagy a bolond hogy eddig ezt hagytad és csináltad. Az én szüleimmel nagyon jóban vagyunk, de távol laknak, két hetente látják a gyereket, és nem videó csetelek napi szinten velük... Kb 2-3 naponta beszélünk telefonon és ennyi. Nem is értem minek kell videocsetelni napi szinten. Úgy meg pláne nem értem hogy az is csak arról szól hogy téged fikáznak. Szépen csökkentsd a számát, ha meg tovább folytatódik, akkor meg tovább csökkentsd, ha tovább vergodnek akkor még egyáltalán nem kell videocsetelni és látják az unokát akkor amikor eloben elmennek látogatóba és kész. Nem kötelező neked videocsetelgetned napi szinten.... A lathatas nincs akadalyoztatva, ez csak egy nem kötelező plusz a részedről, így is kedves voltál.. Túl kedves..
2019. máj. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%

Hetente többször is lehet olvasni ugyanezt a sztorit.

Én már nagyon unom, tuti nem írom le még egyszer a szokásosat.


*ásít*

2019. máj. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%
KOrlátozd heti 1 alkalomra a videótelefonálást!
2019. máj. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
NE videotelefonozz velük.
2019. máj. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!