Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ebben az esetben hogyan...

Ebben az esetben hogyan reagálnátok?

Figyelt kérdés

Baba éppen csak elkezdett darabos ételeket enni, sokszor öklendezik. Ma a nagyi vigyázott volna rá, mindenképp akarták rendes kajával etetni tápszer mellett és meg akartam mutatni, hogy a baba elsősegély tanfolyamon mit mutattak, hogyan kell kezelni ha esetleg félrenyelne. Illetve megkértem, hogy káposzta főzeléket ne adjon neki (sose kapott még és nem etetem sózott étellel). Ebből kiindulva meg halálosan komolyan letoltak az élettársával egy gigászi ordibálós patáliát, hogy mi milyen okosnak hisszük magunkat, hogy mit akarjuk őket kioktatni akik már felneveltek x gyereket, hogy hülyének nézzük őket, hogy stb stb stb... Hiába próbáltuk elmondani nekik, hogy ez hülyeség, csak fújták a magukét és anyám egy ponton még azt is kijelentette, hogy márpedig ő nem hallgat meg engem. Ekkor mondtam, hogy rendben, akkor ez így ennyi volt, eljöttünk. Aztán még utánam küldtek egy SMS-t, hogy fogadjam el, hogy náluk úgy lesznek a dolgok ahogy ők gondolják, meg milyen rendesek mert ők is elfogadják az én dolgaimat(??).


Azt gondolom, hogy lehet, hogy túlizgulom a dolgokat, de akkor is én vagyok az anyja és nem vagyok köteles elfogadni, hogy ők a maguk feje után menjenek és leszarják a kéréseimet. (Nem vagyunk rászorulva a segítségükre, azért maradt volna nagyival a fiam, mert nagyi így kérte, hetente egy napot.)


2019. jún. 9. 18:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Úgy ahogy te. Semmi keresnivalója nála a gyereknek ha egy apró kérést és 5 perc "oktatást" nem képes kibírni és még balhézik is a tetejébe.
2019. jún. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

Nyugi mostanság nekem is a fiam max akkor van mamiknál ha ott vagyok én is mert csinálnak olyan dolgokst hogy a hajam égnek áll nem merném rájuk bizni...

Felnevelt igen x gyereket ugy ahogy ő akarta...ez a gyerek pedig ugy lesz nevelve ahogy ti akarjátok ennyi

2019. jún. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Pont így. Bármilyen agyamentnek is tartják a kérésed, akkor is a te jogod megmondani mit ehet. Ha komolyan úgy érzik veszélyezteted a gyermeked a kelkáposztafőzelék.megvonással, a gyámhtósághoz kell fordulniuk. Az én gyerekem allergiás volt, én is meg kellett ezt vívjam, a végén rjöttek h csak igy megy a gyerek hozzájuk.
2019. jún. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%

Ha Anyudék veszekedtek, miért az Anyós, após kategóriában van a kérdés?


Egyébként Nekem nincs gyerekem, de káposztát én sem adnék neki. (Én anyámmal lakom, s fel is van háborodva, mert azt mondom, ne főzzön káposztát olyan nap előtt, mielőtt munkába megyek.) Szegény gyereknek aztán bélcsavarodása lesz és sírni fog, mert fáj a pici pocija.


Az én nagyszüleim olyanok voltak, hogy még vesszővel is odaálltak, ha nem akartunk enni. Nem hittem volna, hogy nem is olyan ritka az ilyen zsarnok szülő/nagyszülő.

2019. jún. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Kategória tévesztésért elnézést!
2019. jún. 9. 19:19
 6/19 anonim ***** válasza:
78%

Lehet, hogy nem jól eteted a babát (nem tudom, nincs gyerekem), de ettől függetlenül olyan nincs, hogy fogadd el, hogy az van, amit ő akar. Én megkockáztatnám, hogy akkor nuku láthatás.

F/45

2019. jún. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Hidd el jól etetem, dietetikus vagyok... :”)


Amúgy az a legröhejesebb, hogy igazából nem is a káposztán balhéztak, hanem a baba elsősegély dolgon. Hogy ők márpedig azt nem hajlandók végig se nézni, mert ez nekik milyen sértő, hogy hülyének vannak nézve. Ezt egyszerűen képtelen vagyok felfogni.


Anyám még azt is a fejemhez vágta, hogy szoktam mondani neki, hogy vigyázzon a lépcsőn és ez neki jaj de sértő és semmit se tud jól csinálni és hogy viselkedhetek vele így. Miután az 1 hetes gyerekemmel úgy kezdte a nagymamásdit, hogy majdnem leesett a lépcsőn, a fordulóban a korlát fogta meg!!!!!


Aztán hogy én napirendet írok a gyereknek ha itt van és ő vigyáz rá, de ő ilyet anno sose tett volna. Nem hát, mert mostanáig előszeretettel hangoztatta, hogy 5 éves koromig ki se adott a kezéből. Ma ez a történet úgy változott meg, hogy én nem akartam másnál lenni.


Amúgy így leírva egyértelmű, hogy teljesen lefőtt náluk a kávé de ma egész nap ezeken rágódtam, mégse találtam magamban a hibát, kivételesen... ezért gondoltam, hogy megkérdezlek titeket is.

2019. jún. 9. 19:42
 8/19 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom. Én eleve nem bizmám olyan helyre a gyerekem, amit "oktatással" kell kezdeni, még ha csak 5 perc is.
2019. jún. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%

Ez elég kemény, akkor gondolom régebben sem volt jó kapcsolatod velük?


Nálunk hasonló anyósnál fordul elő.

Bár nekem még nincsen gyerekem, de már félek előre. Mivel láttam, mit művel mindkét unokánál a sógornőket kikészítve.

Volt ebben minden, allergén kaja a tiltás ellenére, pár hónapos korban már rántott hús erőltetése, egy éves gyerek tömése édességgel-ez a mai napig probléma náluk, ezzel jutalmaz, cinkosan csakazéris odaad még egyet a gyereknek, sima vizet nem ad a gyereknek, csak cukrozott üdítőt. Cukor, cukor, cukor.

Közben beszólogat mások túlsúlyára.


Nem lehet, hogy emögött valami régebbi sérelem is van részükről?

2019. jún. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
57%
Mármint a szüleid részéről?
2019. jún. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!