Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kikezdett velem az apósom,...

Kikezdett velem az apósom, hogy legyek túl rajta?

Figyelt kérdés

Már több mint fél éve történt, hogy az alkoholista apósom kikezdett velem. Akkor több, mint 5 éve együtt laktunk, és az eset után kb 2 hétig tudtam titkolni párom elől (muszaj volt, mert nem lett volna hova mennünk). Mikor kiderult apósomnak állt feljebb, összeverekedett a saját fiával és egy égő újságot dobott az ágyunkra, hogy ránk gyulladjon a ház. Plussz természetesen tagadott mindent...

Sikerült elköltöznünk 30 km-el arrébb, azóta sem láttam. Most a páromon azt látom, hogy békülne vele, valamilyen szinten megértem, mert az apja, de én ahogy rágondolok iszonyatos undor és utálat kap el. Embert nem gyűlöltem ennyire soha.

Hogyan tudnék túl jutni ezen a traumán? Forduljak szakemberhez? Ha igen, milyenhez?

Párommal nem nagyon tudok/akarok erről beszélni.


2019. jún. 11. 14:02
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Erről nem tudtok beszélni?? Akkor nálatok nagyon nagy bajok vannak! Első körben a felszínes kapcsolatot kéne rendbehozni.

Sajnos az alkoholisták sokszor nem emlékeznek semmire, mit mondtak, vagy tettek. Mit takar az, hogy kikezdett veled? Fogdosott? Vagy csak célzásokat tett? A párodnak azért azt sem szabad elfelejteni, ha ilyen az apja, 5-6 év múlva akár a saját unokáját is zaklathatja piásan! Te ismered az apóst, neked kell tudni mérlegelni, mikor viccel, mikor gondolja komolyan, amit mond. Nálunk egy alkoholista a saját lányát rontotta meg részegen.

2019. jún. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod, de a kapcsolatommal semmi probléma. Azért nem beszélek róla, mert nem tudok!

"Csak" szóban kezdett ki velem, de ez is bőven elég volt.

(Az unokás téma nekem is megfordult a fejemben, hogyha lesz majd gyerekünk őt sem engedném közel hozzá, de vajon megtehetem? Lehetek ennyire "önző"?

2019. jún. 11. 14:23
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Ez nem önzőség hanem a kötelességed!
2019. jún. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Én megmondanám a páromnak kerek-perec, hogy látni sem akarom a roha.dékot, a zaklatás és a gyújtogatás épp elég lett volna ahhoz is hogy feljelentsd szóval örüljön hogy nem tettem. Ennyi. Ha nem érti meg akkor ez van, menjen és találkozzon vele egyedül, én és a gyerekek nem. Itt nem is a kikezdés a legdurvább, hanem hogy rátok akarta gyújtani a házat! Konkrétan ki akart nyírni! Emiatt nem is ertem hogy a párod mit akar még tőle?!
2019. jún. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Ne haragudj, apa kikezd veled,hazudozik, ratok akarja gyujtani a hazat(!!!!!!!) es a parod ezek utan bekulni akar?? Nagyobb problemak vannak itt szerintem, mint amennyit te latsz... "megiscsak az apja" oke, akkor viselkedjen is úgy. Ez igy ebben a formaban nem egy egeszseges apagfia kapcsolat, ha en lennek a ferjed, akkor nem is lenne az soha tobbe.
2019. jún. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Ha a férjed békülni akar, mondd azt neki, hogy találkozhat az apjával, de ne a Ti házatokban.
2019. jún. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

Aki akármilyen veszekedés közben égő akármit dob az ágyamra, azzal nem békülök. Pont. A piálás max jó magyarázat, de nem mentség az elfogadhatatlan viselkedésre. Ha a gyerek szól neki majd be valamit, akkor majd arra is rágyújtja a szobát? Szerintem a szülő kötelessége megvédeni a gyereket az olyan helyzetektől, amikben a gyerek esélytelen megvédeni magát - például az alkoholista rokonoktól. A fia csináljon, amit akar, ha olyan hülye - de én nem mennék a közelébe, az biztos. Mondom ezt úgy, hogy apámat egy hasonló szituban láttam utoljára, 16 évesen. Most, 2 gyerekkel és 10 évvel később is azt gondolom, hogy jó döntés volt. Életem egyik legjobb döntése.


Ami a traumán való túljutásodat illeti, ha egyedül nem megy, pszichológus tud segíteni. Nem ajánlom az állami ellátást, magánban viszont remek szakemberrekkel lehet találkozni, nem annyira drágán is.

2019. jún. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
41%
Egyetértek az egyik előttem szólóval. Ha párod békülni akar vele csak tessék neked nem kötelességed oda járni hozzájuk vagy az otthonodban fogadni. Ha jó a kapcsolatotok párod megértheti ő pedig mehet látogatni.
2019. jún. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én biztos nem akarnék vele találkozni, beszélni soha többet az életben.

Azt se nagyon fogadnám el ha a párom még ezek után foglalkozna vele. Rosszul esne, mintha neki nem számított volna semmit hogy ránk gyújtotta a házat és kikezdett velem. Választás elé állítanám.


Ha nem akarsz ilyen szélsőséges megoldást, akkor mondd neki hogy ő találkozhat vele úgy ahogy akar, csak ne nálatok...és ne akarja, hogy te is menj.


Ha lenne gyerek, az biztos hogy nem engedném a közelébe. Ki tudja mit csinálna vele nagy részegségében. Lehet nem figyelne oda és balesete lenne a gyereknek/ideges lenne és megütné/hasonlók.


Amúgy van egy alkesz a munkahelyemen, rá hagyták az unokáját. Elmentek biciklivel a kocsmába, és miután leitta magát, elfelejtette hogy a gyerekkel ment.

Kint hagyta a kicsit a biciklin a kocsma előtt, ő meg haza ment. Pár órát ott volt, majd eszébe jutott hogy elhagyta, és visszament érte.

2019. jún. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!