Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Csak én nem értem ezt a "nem...

Csak én nem értem ezt a "nem a te dolgod, szólj a párodnak, hogy beszéljen vele" dolgot?

Figyelt kérdés
Csomószor olvasom ezt ezen az oldalon és igazából nem értem, kb. a falnak megyek tőle. Ha nekem bármi gondom, problémám, kérdésem vagy megbeszélnivalóm van valakivel, akkor azt szeretem magam intézni, mert szerintem ennek van értelme. Eszembe nem jutna megkérni a páromat, hogy mondd már el légyszi anyukádnak, hogy ez meg ez van, ezt érzem, ezt gondolom stb., aztán majd mondd el, hogy mit válaszolt stb. Ehhez miért kell közvetítő? Szerintem egy konfliktust azoknak kell megoldani, akik között az a konfliktus fennáll. Max. kényesebb vagy kínosabb témáknál még megértem, de átlag konfliktusoknál nem tudom, hogy miért van erre szükség és miért nem lehetne szimplán két szem közt megbeszélni együtt.
2019. jún. 17. 12:30
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
64%
Nem nem kerem meg a férjem. Nem az apam :D Mindig az mondja, akinél feljon a tema. Ha meg anyos megsertodik az igazsagon, az az o baja, nem az enyem. Nekem nincs szükségem nyalizasra, az nem jo viszony, ha figyelnem kell h meg ne bantsam a lelket azzal amihez semmi koze, plane ha rosszul latja es direkt beszologat... Nekem normális emberekre, normális emberi viszonyokra van szuksegem magam korul. Nem kell rosszba lenni persze, de nem is leszek úgy joban, hogy en mindig rosszul jarok kozben.
2019. jún. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Sztem arra vonatkozik, ha mind a két fél egyetért abban, hogy zavarja. Ilyenkor inkább a saját gyerek szóljon és ne az új családtag "fegyelmezzen" . De ha olyan az anyós/após, akkor tökmindegy ki szól, úgyis a másik felet hibáztatja.
2019. jún. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

"Ha meg valaki megkér valamire, vagy szól valami miatt, akkor elég neki szólnia, nem kell a gyerekemen keresztül üzengetnie, mert az idegent és a kérését is tisztelem."


És ha a kérése ütközik a te érdekeiddel/elveidrel vagy a gyereked vélt érdekeivel/elveivel? Mert az ellentétek nyilván az ilyen helyzetekből adódnak, nem abból, higy anyus ne nyiss már ram zuhanyzás kötben.

Egy anyós kinek a véleményét tartá nagyobb tiszteletben? A gyerekéét vagy a házastársét? A legritkább esetben van szó tényekről, általában igenis vélemények, preferenciák ütköznek. És pont ezért kell a házastársnak is beszállnia a buliba. Mert ha nem lépnek fel közösen valamilyen mindkettejüket érintő témában, akkor az anyós úgy érezheti, hogy az adott helyzetben ő és a gyermeke alkotnak egy véleményegységet a házastárssal szemben. El lehet mobdani egyénileg is a véleményt anyósnak apósnak. De igenis kell a házastárs szerepvállalása is. Anélkül nincs esély a konfliktusok megoldására.

2019. jún. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Dehogy kell, ez olyan, mintha a testvéremmel csak anyámon keresztül beszélgetnék, mert ő a közös pont. Nem kell az egész családnak hablatyolnia.


Ha anyós meztelenül akar otthon mászkálni, nem szólok rá, és a páromnak sem szólok, hogy szóljon, mert anyós otthon van. Viszont ha nálunk vetkőzik neki, én fogok rászólni, mert engem zavar. Ennyire egyszerű. Nem kell bonyolítani az életet meg egy egész tárgyalóteremnyi embert kihallgatni.

2019. jún. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!