Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósnak jópofi vagy férjjel...

Anyósnak jópofi vagy férjjel vitatkozás?

Figyelt kérdés

Anyósomnak állandóan van valami baja velem. Flegmázik, ha valamit nem úgy csinalok/csinálunk, ahogy ő gondolta. Megjegyzeseket tesz, ugy beszel velem, ahogy a sajat anyám nem..

Ezert eleg ritkan megyek. A ferjem viszont szeretné, ha megprobalnek jo arcot vagni, es neha atmenni Vele. Sokat vitatkoztunk emiatt. De nem vagyok hajlando egesz eletemben elturni ezt. De nagyon szeretem a ferjem, es nem akarok veszekedni vele.

Mit kellene tennem?

Ma is pl...röhej. Májusban meg lettünk kérdezve, h junius kozepen el tudunk-e utazni vele egy masik varosba csaladlatogatas miatt. Én mondtam akkor, hogy junius nekem biztos nem lesz jo, es julius is ketseges, de ok menjenek nyugodtan, a ferjem majd tudja, h neki mikor alkalmas. Erre ma kozolte, h akkor jovo heten utazunk. Marmint, hogy en es a ferjem is. Visszakerdeztem, hogy mikor es ki beszelte ezt le?Kozolte, hogy hat miattam lett atszervezve. Hat mondtam, hogy en nem kertem, h halasszak el, sot azt mondtam menjenek. Es h nekem nem alkalmas a jovohet. Foleg igy, h kozli, h megyunk... meg sem kerdezett, csak leszervezett egy datumot... Es mivel mondtam, h nem tudok menni, felallt az asztaltol sertodotten es amnyit motyogott az orra alatt, h miattam lett eltolva az ut erre nem megyek...

Hat teljesen elképedtem... Jol tudja mennyi munkam van es nem igy mukodik, h kozol egy napot es en ugrok. Erre engem hibaztat megint...


2019. jún. 24. 22:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

De miért kell a férjeddel vitáznod? Ez nem derült ki.

Nem tudsz menni, ezért nem mész, ráadásul előre is szóltál, ennyi.

2019. jún. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Egyáltalán nem kell jópofizni, a férjednek pedig döntenie kell, hogy anyuci pici fiacskája lesz-e vagy férj. Egy leválni képtelen gyerekhez mentél hozzá.
2019. jún. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Férjemmel sürgősen elbeszélgetnék, és ha kell ultimátumot adnék. Mi lesz ha gyerekek lesznek? Majd anyós bele fogja ütni mindenbe az orrát mert ő jobban tudja, férjed meg akkor is lerendezi annyival hogy vágj jó pofát hozzá?? El kellene döntenie hogy felnőtt férfi lesz végre aki kiáll a felesége mellett, vagy anyuci pici fiacskája marad. Utóbbi esetben pedig az is lehet hogy elválnék tőle, mert ilyen emberrel nem lehet gyereket és közös jövőt tervezni. Sajnos.
2019. jún. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
3-nak tökéletesen igaza van!!! Az én anyósom is ilyen, 6 évünket tette tönkre, aztán úgy döntöttem, hogy a sarkamra állok azóta viselkedik, sőt alkalmazkodik. Most már minden úgy van, ahogy mi akarjuk. Néha még helyre kell igazítani (unoka miatt). Nagyon határozott légy ezentúl csináld, ami neked jó. Nálunk az vált be, hogy határozottan megmondom, hogy mit akarok, gondolok, teszek, persze csak ami rá tartozik. Azért még az enyém is próbálkozik. Múltkor idetelefonált, hogy összetrombitálta a távoli rokonságot, és ekkor és ekkor jönnek hozzánk megnézni a babát. Én meg azt mondtam, hogy nem, mert nem akarom, most nincs kedvem, és legközelebb lesz szíves ezt előre megkérdezni mielőtt csődíti ide a népet, úgyhogy most végigcsörögheti őket és lemondhatja. Ennyi, azóta is szóba állunk egymással.
2019. jún. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Aki nem értette: azon vitatkozunk, h a férjem azt szeretne, nyeljuk le a békát, és csináljuk inkabb amit az anyja mond, csak hogy ne pattogjon... Én viszont nem ez a típus vagyok. Nem vagyok hajlandó a más életét élni, hogy csinaljam ami neki tetszik, csak hogy meg ne sértodjon anyuka... Nyilván van amikor azt mondom, jo oke, engedek, had oruljon már. Tehat nem zarkozok el 100%ig. Mert ugy en sem varhatnam el, h hozzam alkalmazkodjon. De hogy ugraljak ahogy Ő futyul az ki van zarva.

2019. jún. 25. 11:11
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Nézd, azzal nylván már a házasságkötésetek előtt is tisztában voltál, hogy aférjed egy meghunyászkodó papuc, aki nem falkavezér, hanem inkább lefelkszik a másik akaratának. Te nem iylen vagy. Akkor most mit vársz? Te akarod meggyőzni őt, ő meg téged , hogy tegyetek a saját természetetek ellen, anyós meg kavarja a szószt, és talán még élvezi is, hogy éket ver közétek ezzel. Ne szórakoztassátok. Sz..d le, menjenek ketten, aztán puffogjon magában! Kerekedj felül azon, hogy Te mérgeled magad, miközben te egyértelműen közölted, mit akarsz és mit nem. Ne ereszkedj le anyós szarkavaró szintjére, mert ha látja, hogy bosszanthat, akkor máskor is ugyanúgy meg fogja csinálni.
2019. jún. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem vagy kellően határozott és ezt anyósod minden alkalommal észreveszi és erre épít. Meg akarsz felelni a férjed és anyósod elvárásainak és hajlamos vagy hozzájuk idomulni. Nemcsak a kifejezésmódon, de az egész magatartásodon változtatnod kellene, hogy anyósod is érezze: nincs apelláta, téged ő nem mozgathat. Mindezt a határozott emberek enyhe mosolygásával és nem kell védekezni a beszélgetésekben, sőt ajánlatos teljesen másra terelni a beszélgetést, hogy érezze, amit ő kitalált, azt teljesen érdektelen.
2019. jún. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
28%

Anyukám is ilyen, nem egyszerű időnként. (sőt néha azt veszem észre, hogy én is örököltem tőle, talán csak részben és nagyon remélem, hogy nem leszek ilyen anyós).


A kérdésedben két utat írtál (veszekedés vs. jópofizás). Ez igaz lehet most erre az útra, de hosszú távra van egy harmadik megoldás.


Nálunk az a probléma forrása, hogy anyukám retteg attól, hogy nem fogjuk szeretni. Teljesen ki van készülve a nővérem módszerétől, ami valami olyasmi, mint amit írtak itt többen, hogy ők mondják meg mi történik, az anyós meg fogadja el.


A mi módszerünket talán kicsit jobban viseli. A lényege ugyanez, de megelőző csapásként.

1. Nem hagyjuk rá, hogy megszervezze a közös programokat (vagy minimalizáljuk a számát),

pl. előre bejelentjük, nagy csinadrattával, hogy meglepetés születésnapi bulit fogunk szervezni apumnak (sose neki, mert úgy fogja érezni a születésnapja előtt, hogy nem kap figyelmet). Segítsen a szervezésben. Vagy szeptemberben elkezdünk róla beszélni, hogy egy nagyon különleges karácsony másnapot szeretnétek velük szervezni (mi mondjuk pont rohangálunk karácsony este a két szülőpár között, de a lényeg érthető talán, ne ő jön, hogy mikor jöttök, hanem mi kérdezzük, hogy mikor mehetünk).

2. Írjuk facebookon, hogy miben állapodtunk meg, mert el fogja felejteni

3. Írunk emlékeztetőt, hogy ugye akkor így lesz, mert még a leírást is el fogja feleljteni vagy úgy fog emlékezni rá, ahogy neki tetszik.

4. Felhívjuk és megkérdezzük, hogy ő is várja már, mert mi már nagyon, kell-e segíteni.

5. Utána elmondjuk, hogy mennyire szuper volt, megdicsérjük, hogy mennyire jól főzött, mennyire nagy munka volt (és igaziból ez mind igaz, csak amikor az ember tehernek érzi, hogy még oda is menni kell, akkor nem veszi észre). Megköszönjük, hogy ennyit dolgozott a bulin.


Nálunk bejött. A látogatások ritkultak és jobb hangulatban telnek, kevesebb sértődés van. Az egyedüli, hogy az anyáknapjára és a születésnapjára nagyon oda kell figyelni anyumnak, akár hónapokkal előbb legalább egyszer rákérdezni, hogy hogyan tartsuk.


Cserébe viszont tényleg jó kapcsolatban tudunk maradni, tudom, hogy éjfélkor is felhívhatom azzal, hogy bekapcsolt a szénmonoxid mérőnk úgyhogy most átköltöznénk hozzájuk estére vagy túl sok dolgom van, főzzön holnap ebédet nekem is. És nem marad itt (mostanában), miután áthozta az ebédet, nem vár el többet érte, mint a tudatot, hogy én is megtenném fordított helyzetben. (De nekem szuper szüleim vannak, lehet, hogy nem minden családban működik a fenti módszer, csak leírtam, mert nálunk jobban, mint azok, amiket eddig olvastam a fórumon).

2019. jún. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon gáz a férjed. Elsősorban vele kéne megértetned hogy felnőtt emberek, közös család vagytok és semmiféle békát nem kell lenyelnetek. Ha ennek megbeszélése konfliktussal jár köztetek, azt bizony vállald fel mert jócskán megkeseríti az életeteket a jövőben is. Ha a fia határozottan lépne fel vele szemben és anyós megértené hogy teljesen melletted áll, akkor leszállna rólad. A férjed nélkül tehetetlen vagy ebben az ügyben.

Szóval inkább vállald fel vele a konfliktust és akármennyire is szereted, végső soron ultimátumot is adhatsz.

2019. júl. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%
Soha semmit nem KELL benyelni, senkitől. Mindig azt tedd, ami számodra jó, kellemes, és önmagad lehetsz. Nyugodtan állj ki magadért, férjeddel szemben is, az anyós is csak egy ember, ha nem értesz vele egyet, és ennek hangot is adsz, akkor mi van? Mi történik? Semmi, na ugye :)
2019. júl. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!