Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósnak jópofi vagy férjjel...

Anyósnak jópofi vagy férjjel vitatkozás?

Figyelt kérdés

Anyósomnak állandóan van valami baja velem. Flegmázik, ha valamit nem úgy csinalok/csinálunk, ahogy ő gondolta. Megjegyzeseket tesz, ugy beszel velem, ahogy a sajat anyám nem..

Ezert eleg ritkan megyek. A ferjem viszont szeretné, ha megprobalnek jo arcot vagni, es neha atmenni Vele. Sokat vitatkoztunk emiatt. De nem vagyok hajlando egesz eletemben elturni ezt. De nagyon szeretem a ferjem, es nem akarok veszekedni vele.

Mit kellene tennem?

Ma is pl...röhej. Májusban meg lettünk kérdezve, h junius kozepen el tudunk-e utazni vele egy masik varosba csaladlatogatas miatt. Én mondtam akkor, hogy junius nekem biztos nem lesz jo, es julius is ketseges, de ok menjenek nyugodtan, a ferjem majd tudja, h neki mikor alkalmas. Erre ma kozolte, h akkor jovo heten utazunk. Marmint, hogy en es a ferjem is. Visszakerdeztem, hogy mikor es ki beszelte ezt le?Kozolte, hogy hat miattam lett atszervezve. Hat mondtam, hogy en nem kertem, h halasszak el, sot azt mondtam menjenek. Es h nekem nem alkalmas a jovohet. Foleg igy, h kozli, h megyunk... meg sem kerdezett, csak leszervezett egy datumot... Es mivel mondtam, h nem tudok menni, felallt az asztaltol sertodotten es amnyit motyogott az orra alatt, h miattam lett eltolva az ut erre nem megyek...

Hat teljesen elképedtem... Jol tudja mennyi munkam van es nem igy mukodik, h kozol egy napot es en ugrok. Erre engem hibaztat megint...


2019. jún. 24. 22:29
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Valahol igaz az szerintem, hogy egy gyerek sosem tudja és sosem fogja annyira szeretni a szüleit, mint a szülő a gyerekét. Ezt minden embernek el kell fogadni, amikor gyereket vállal, mert ez az élet velejárója. Egyes szülők, főleg anyukák viszont ezt nehezen vagy egyáltalán nem tudják elfogadni, és úgy gondolják, hogy az ármánykodással elérhetik azt, hogy a gyerekük jobban szeresse őket, mint a házastársát. Nehezen dolgozzák fel a tényt, hogy az a két-három éves kisfiú, akinek nem is olyan rég még a világot jelentette az anyukája, most már felnőtt, elmúlt 32-33 éves is, és már a saját döntései alapján választott magának megfelelő párt. A férjeddel kell ezt megértetned, ha az anyósoddal lehetetlen zöld ágra vergődni, talán ő rá tudja venni az édesanyját, hogy viselkedjen rendesen Veled.

Nálunk is az vált be, hogy nem hagyjuk az anyósomat irányítani. A mamával csak a már előre letisztázott dolgokat közöljük, például hogy mikor fogunk családi összejövetelt tartani egy szülinap vagy névnap miatt, és szinte mindig nálunk rendezzük, hogy még véletlenül se ajánlhassa fel a saját házát, ahol ő az úr. Én találom ki, hogy mit együnk, igyunk, általában egy tál desszertet szoktunk rábízni a mamára, sokszor abból is lesz kettő-három, de ha keveset engedünk meg neki, akkor nem esik olyan nagy túlzásokba. Az elején nehezebb volt, mert akkor még hozta a háromfogásos vacsorát, amit ő külön megfőzött, és akkor annyi ennivaló volt, hogy még az utca is jóllakott volna belőle, de lassan rájött, hogy felesleges bekavarnia, ha szeretne ő is részt venni az összejöveteleken. Mert amikor elégedetlenkedett (többnyire minősíthetetlen stílusban), egyszerűen nem hívtuk meg, és akkor elgondolkodhatott, hogy megéri-e velünk ellenkezni. Mostanra egész jól működik ez a rendszer, akkor vehet ő is részt a családi programokon, ha nem akar mindenki fölött hatalmat gyakorolni, hanem az éppen rábízott feladattal foglalkozik csak. Elég kegyetlennek hangzik, de nálunk előtte áldatlan állapotok voltak, úgyhogy erre volt szükség ahhoz, hogy minden visszakerüljön a saját kerékvágásába.

2019. júl. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!