Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehet kezdeni egy gyűlölkö...

Mit lehet kezdeni egy gyűlölködő mennyel, aki a féltékenysége és irigysége miatt minden létező ürüggyel tiltja az anyósának az unokájával való kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Amit tudni kell hozzá: Az unoka erősen kötődik a nagyanyához, és ő is szenved az anyai viselkedéstől /érzelmi zsarolás, manipuláció stb./

Az anyós semmilyen módon "nem dolgozik" a menye ellen.

Az apa a "családi béke" kedvéért mindenben a feleségének ad igazat,hajlandó inkább az anyját megtagadni és a gyermeke érzelmeit figyelmen kívül hagyni.


2019. júl. 14. 01:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
43%
Szegény menyeket mindig ok nélkül utálja az anyósuk.:D
2019. júl. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azt gondolom, többnyire a meny szerepében levők küldték, előítéletesen, gyanakvóan, rosszhiszeműen.Mintha attól, hogy valaki anyós lett, nem is lehetne jó ember! Ebben az esetben az anyósnak semmi más "bűne" nincs, mint az, hogy szereti az unoka, mert jó és hasznos dolgokat tanul tőle, és minden együtt töltött időben boldog. Ezt még a szülők sem cáfolják. Egyetlen ok van a háttérben, a beteges FÉLTÉKENYSÉG, "nehogy ő jobb legyen a gyerekemhez, mint amilyen én tudok lenni!" A gyerek érzelmei nem számítanak, ő csak egy kis tárgy, hatalmi eszköz, akivel kufárkodni lehet..Szerintem nagyon beteg gondolkodás, aminek,sajnos, a gyerek issza meg a levét. Dühöngő, frusztrált menyek válaszai rávilágítanak, az egész pszichológiájára, majd ha ők lesznek a másik oldalon, akkor esetleg megértenek valamit abból, hogy miért rossz ez a hozzáállás. Esetleg, feltéve, ha fontos lesz nekik az unokájuk.
2019. júl. 15. 08:51
 13/15 anonim ***** válasza:
71%
Semmit. Ők a család, nekik így jó.
2019. júl. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
71%
Én nem egy gyűlölködő meny vagyok, de én sem szeretem, ha az Anyósom vigyáz a gyerekünkre, aminek az az oka, hogy nem bízom meg benne. Hiába kértem meg bizonyos dolgokra, nem vette figyelembe a kérésem, ezért nem engedem, hogy egyedül vigyázzon a gyerekemre. Érdekes, az én Anyám úgy csinálja a dolgokat, ahogy kérem, ezért rá merem bízni a gyereket és jó lenne, ha Anyós is ilyen lenne, de nem ilyen. Tutiezerszázalék biztos, hogy csak hülye a menyed és nem valami oka van annak, hogy nem engedik hozzád? Elgondolkodtál magadon is vagy egyből lehülyézted őt?
2019. júl. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
38%

Magyarul az anyós jobbnak látja a saját nevelési eszközeit mint a meny nevelését?

Lehet az anyósnak az volt a jó az őskorban, azonban már nem azok az idők játszanak. Anno lehet az volt a jó, most nem.

És csodálkozik ha nem láthatja?

Ismét egy állandóan kritizáló anyós. El tudom képzelni, hogy nonstop ezzel piszklálta a családot és butaság okkal traktálta az unokát, akár uszította is.....

2019. okt. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!