Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A legjobb barátnőm azt állítja...

A legjobb barátnőm azt állítja, hogy ők az Árpád-házi királyok leszármazottai. Ti elhiszitek?

Figyelt kérdés
Mert én valahogy nem tudom elhinni...az Árpád-ház 1301-ben kihalt..és ő azt mondta egyszer,hogy néha kezeljem úgy,mint egy királynőt...XD
2010. júl. 14. 20:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/89 anonim ***** válasza:
96%

Na először is: max. hercegnő lehet.

Királynő majd akkor, ha megkoronázzák (őt, személyesen és nem a férjét).


Ha viszont ő leszármazott, akkor valószínűleg te is. Nem vagytok ti olyan távoli rokonok így majdnem 1000 év távlatából.

2010. júl. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/89 anonim ***** válasza:
32%

párom is Árpád házi leszármazotja,de főleg a bánk-bánktol (Petroczy)pedig is igaz.

Enyém pedig szendrey júlia leszármazatoim,mert ugynais dédnagyapám sárospataki volt.

2010. júl. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/89 anonim ***** válasza:
83%
De nagyra vagytok ezzel, az én anyai őseim kikeresztelkedett török mesteremberek voltak. Ez bizonyítva van, az is, hogy a dédapám gazdag falusi bíró volt. Nagyon gazdag, de nagyanyám megszökött egy szegény fiúval és nyomorogtak Pesten. Aztán elvitték az I. Világháborúban katonának, eltűnt a fronton, nagyi újra férjhezment. Ez a második férje felvidéki kisnemes volt, a Madách rokonságból. De ugyanúgy nem volt semmilyük.
2010. júl. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/89 anonim ***** válasza:
91%
A barátnődnek van 2 szülője, 4 nagyszülője, 8 dédszülője, stb. Ha úgy számoljuk, hogy az elmúlt 1000 évben egy szülő átlagosan 25 éves volt gyermeke születésekor, akkor kb 40 generációval él a barátnőd Szent István után. Így az első Árpád-házi király idejében a barátnődnek több, mint 1.000.000.000.000 (milliószor millió, ezermilliárd, egybillió) őse élt. Ez több, mint a föld jelenlegi lakosségénak 200-szorosa, az akkoriról nem is beszélve. Ha csak nem első generációs bevándorlók a barátnőd szülei valamilyen távoli országból, biztos lehetsz benne, hogy a barátnőd őse Szent István idejéből minden egyes az akkori Magyarországon élt ember, akinek nem halt ki teljesen a családfája. Az Árpád-ház 1301-ben valóban kihalt, de ez csak a fő vonalra értendő. Akkoriban még nem volt nagyon precíz az anyakönyvezés, így szinte biztos, hogy nem halt ki teljesen egy 30 évig uralkodó család minden utóda. Sokadik szülött gyermeken, leánygyermeken vagy éppen zabigyereken keresztül, de egész biztos, hogy a korabeli királyok közül sokan a barátnőd ősei (meg a tiéd, meg az enyém, stb).
2010. júl. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/89 anonim ***** válasza:
81%
Közöld vele h. Magyarországon köztársaság van xD Am szerintem csak kitalálta xD de jó nevettem:DDD
2010. júl. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/89 A kérdező kommentje:

Igen,akkor mi is királyi leszármazottak vagyunk,ha ő is...

Az oké,hogy nemesi meg minden,de egy embernek tényleg rengeteg felmenője van,szóval szerintem nincs olyan ember,akinek a felmenői között ne lenne nemesember...

Egyébként az én családnevem German,csupa sváb felmenőm van.De van bennem magyar is:)

2010. júl. 15. 09:20
 67/89 anonim ***** válasza:
100%

Kapaszkodj meg,kb minden második embernek vannak nemesi ősei.(nekem is:-)és akkor a fattyúkról még nem beszéltünk...

Nálunk úgy derült ki,hogy egyik nagybácsi,aki magas polcra került rendszerváltáskor megcsináltatta a családfát,mert egyezett az apja neve egy történelmi személyiséggel.Na,kiderült,közösek az őseink.

Úgyhogy lehet akár árpádházi a barátnőd,a királynőség viszont nem fog bejönni neki,mert nagyon hátul állhat a sorban.(nekem dédapán után "csupán"76 élő törvényes leszármazott van per pillanat)

2010. júl. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/89 A kérdező kommentje:
Ezt mondom én is,hogy nincs olyan ember,akinek a felmenői között ne lenne legalább 1 nemes!Hisz elképzelhetetlenül sok felmenője van az embernek:)
2010. júl. 15. 12:47
 69/89 anonim ***** válasza:
69%
A mai magyarság ősei nagyrészt a XVIII. századi betelepült nemzetiségek leszármazottai, illetve azok magyarokkal és egymással keveredett utódai. Úgy, ahogy József Attila írta: kun-székely-román ivadék. (Én sváb-szlovák-magyar vagyok).
2010. júl. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/89 anonim ***** válasza:
94%

Csak férfiágon halt ki az Árpád-ház. Nőin még ma is vannak leszármazottaik, igaz, külföldön élnek, és mind tudják is igazolni a származásukat. Ehhez komnoly papírok, meg jó sok pénz kell, ha ki akarja deríteni, hogy valóban Árpád-házi leszármazott.

Amúgy meg, hagyd rá. Majd kinövi a sznobizmust.

2010. júl. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!