Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A legjobb barátnőm azt állítja...

A legjobb barátnőm azt állítja, hogy ők az Árpád-házi királyok leszármazottai. Ti elhiszitek?

Figyelt kérdés
Mert én valahogy nem tudom elhinni...az Árpád-ház 1301-ben kihalt..és ő azt mondta egyszer,hogy néha kezeljem úgy,mint egy királynőt...XD
2010. júl. 14. 20:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/89 anonim ***** válasza:
100%

"De még mindig nem hiszem el,hogy az Árpád-háziak leszármazottai..."


Akkor meg mi a ráknak írtad ki ezt a kérdést? A saját véleményed szeretted volna olvasni másoktól?

2012. nov. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/89 anonim ***** válasza:

"ennyi erővel az összes Szalay lehetne nemesek leszármazottja"


És melyik nem az te marha???


A nem nemesi leszármazottak i -vel írják (Szalai). Ez sem tűnt fel???

2012. nov. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/89 anonim ***** válasza:
Nemesek is a Rákosi rendszertől kezdve i-vel írják a nevüket.
2012. nov. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/89 anonim ***** válasza:
100%

"A barátnődnek van 2 szülője, 4 nagyszülője, 8 dédszülője, stb. Ha úgy számoljuk, hogy az elmúlt 1000 évben egy szülő átlagosan 25 éves volt gyermeke születésekor, akkor kb 40 generációval él a barátnőd Szent István után. Így az első Árpád-házi király idejében a barátnődnek több, mint 1.000.000.000.000 (milliószor millió, ezermilliárd, egybillió) őse élt. Ez több, mint a föld jelenlegi lakosségénak 200-szorosa, az akkoriról nem is beszélve. Ha csak nem első generációs bevándorlók a barátnőd szülei valamilyen távoli országból, biztos lehetsz benne, hogy a barátnőd őse Szent István idejéből minden egyes az akkori Magyarországon élt ember, akinek nem halt ki teljesen a családfája. Az Árpád-ház 1301-ben valóban kihalt, de ez csak a fő vonalra értendő. Akkoriban még nem volt nagyon precíz az anyakönyvezés, így szinte biztos, hogy nem halt ki teljesen egy 30 évig uralkodó család minden utóda. Sokadik szülött gyermeken, leánygyermeken vagy éppen zabigyereken keresztül, de egész biztos, hogy a korabeli királyok közül sokan a barátnőd ősei (meg a tiéd, meg az enyém, stb)."



EZ MÁR ÍGY TELJESEN KORREKT!


Én is azt írtam rögtön az első hozzászólásomban, hogy Magyarország lakosságának legalább 5%-a Árpád Házi leszármazott. És ez bizonyítható is lenne, ha mindenki utána járna a családfájának.

2012. nov. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/89 A kérdező kommentje:
Hú ember te nagyon unatkozhatsz xD légyszi ne marházz le ismeretlenben,14 éves általános iskolásként írtam ki a kérdést,nem tudhattam erről túl sokat ;) ja és most már természetesen elhiszem,hogy vannak az ősei között Árpád-háziak(de legalábbis nemesek),igazából azért nem akartam elhinni,mert akkor felvágott volna vele('néha kezeljem úgy,mint egy királynőt').Pedig ezek szerint teljesen normális dolog,hogy a magyarok jelentős részének ősei között vannak Árpád-háziak.:)
2012. nov. 24. 23:19
 86/89 anonim válasza:
1338-ban nőágon is kihalt az Árpád-ház!
2013. okt. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/89 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már, ki hiszi el ezt.
2013. okt. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/89 anonim válasza:
#69: Esetleg anyukád a román ivadék. Mi az hogy székely ivadék? Kevesebben vannak mint a magyarok és persze, egyből mi származunk a székelyektől és nem fordítva. Hol tanultál?
2015. jún. 15. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/89 gBor válasza:
Én is az vagyok, nem nagy kunszt.
2022. jan. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!