Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hol tudnám felkutatni a...

Hol tudnám felkutatni a családfámat?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és érdekelne a családom eredete, a törénelmünk, ezt hol tudnám megkeresni?
2010. júl. 19. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

levéltár

anyakönyvi hivatal

idős rokonok

2010. júl. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi. :) a levéltár az hogy néz ki és hogy működik? :S
2010. júl. 19. 18:08
 3/5 anonim ***** válasza:

A Várban van, közel a Hadtörténeti Múzeumhoz Budapesten.

Hívd fel őket telefonon, de van weblapjuk is.

A 19. és korábbi századokban a kisebb településeken az egyház is megőrizte a házassági anyakönyvi kivonatokat.

Én eddig 1816-ig jutottam, de elakadtam. A szálak külföldre vezetnek.

2010. júl. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy már az előttem szólók is írták, a kulcs a levéltár lesz. Ez van Budapesten is, és minden megyének van saját levéltára, ahogy egyes településeknek is. Itt általában rendkívül segítőkészek, sokan fordulnak hozzájuk ilyen ügyben, nem fognak rád furán nézni :)


A másik lehetőség, főleg az 1950. előtti születések feltérképezésében nagy segítség, az egyház. Ha tudod, milyen felekezetűek voltak a felmenőid, legegyszerűbb, ha besétálsz a legközelebbi templomba, és segítséget kérsz.


Hasznos internetes oldal még a [link] ahol családnevek és települések szerint is kereshetsz.


Ugyanakkor vannak erre szakosodott cégek is, viszont ők már pénzért vállalják csak - szerintem izgalmasabb egyedül feltérképezni a dolgokat, még ha több időt is vesz igénybe :) sok sikert!

2010. júl. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Radixindex
2010. júl. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!