Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha én a családfámat szeretném...

Ha én a családfámat szeretném felkutatni, akkor hova kell mennem, mit kell tennem?

Figyelt kérdés

És légyszíves konkrét dolgokat írjatok le, és ne a Google-t, mert azt már végignéztem & nem találtam semmi épkézláb támpontot, ahonnan elindulhatnék..

Arra lennék kíváncsi, hogy én egyedül (nem cég segítségével) fel tudnám kutatni? Nekem azt mondták,hogy Levéltárba kell elmennem.

Egyébként a dédszüleimig nagyjából tudom az ősöket..


2010. jan. 8. 15:54
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyébként annak az oka, hogy családfát szeretnék készíteni, csak a kíváncsiság. Érdekelne, honnan származom:)
2010. jan. 8. 15:59
 2/8 anonim ***** válasza:

nem kell a gugli, elég lett volna, ha itt elolvasod a Családfát...


Na, ha megvagy 1895-ig, tudod, hogy milyen településen éltek, milyen vallásúak voltak, akkor irány 1. a megyei levéltár, vagy 2. a Magyar Országos Levéltár vagy a helyi lelkészség/plébánia

itt megvannak az anyakönyvek kb. 1700-as évek közepéig eredetiben, másolatban vagy mikrofilmen, és szabadon kutathatóak

ha határon túlra vezetnke a szálak, az macerásabb, a MOL-ban van néhányról film, de vagy ki kell menni helybe a levéltárba, vagy itthon felvenni a kapcsolatot a mormon egyház legközelebbi központjával, ők vallási okokból igyekeznek az összes anyakönyvről filmmásolatot készíteni, és kutatóknak is rendelkezésre bocsájtják

röviden ennyi

2010. jan. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen levéltárakban is találhatsz infókat és persze melyik rokonod hol született,hol dolgozott,hol élt ahol be volt jelentve lakcímre stb...hosszadalmas.Tehát levéltárak és anyakönyvezetők,ahol az illető rokonaidat anyakönyvezték,stb.Remélem segítettem.

2010. jan. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
levéltárakban általában a nemesi származásúak tudják felkutatni az őseit. de ha "hétköznapi" ember és katolikus vagy akkor javaslom azt, hogy utánanézel hogy legrégebbi ismert őseidnek a lakhelye mely plébániához tartozik, ugyanis a török kiűzése utáni általánossá vált a jobbágyok anyakönyvezése a katolikus egyház fennhatóságával. az illetékes plébánián pedig elvileg még meg kell hogy legyenek ezek a dokumentációk, és ott tudsz utána nézni ezeknek. azonban nem véletlen hogy erre külön cégek specializálódtak, mivel ezeknek a nyelvezete elég régies és hát általában latin.
2010. jan. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
igen, ahogy a 2. írta a dátumokon/rokonságon kívül + infókat a levéltárakban találhatsz
2010. jan. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

sajnos a legtöbb anyakönyv csak az 1730-50-es évektől maradt fent, az írása némelyiknek tényleg borzalmas, de mivel leginkább neveket tartalmaz, ki lehet bogozni általában


az országos levéltár őriz egy nagyon fontos forrást, aminek a segítségével sokszor a kis, birtok nélküli nemeseknél is jobban fel lehet kutatni a jobbágyok családját: a tizedösszeírásokat! ezek a 16. sz. közepéig név szerint felsorolják a településen élő adózókat

igaz, rokonsági fokot nem írnak- de sokszor lehet következtetni

2010. jan. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, segítségeket :) Majd ha ráérek elkezdek komolyan foglalkozni a dologgal, mert nagyon kíváncsi vagyok az őseimre :)
2010. jan. 8. 20:28
 8/8 anonim válasza:

Szia!


Ajánlom, vedd fel a kapcsolatot a Mormon egyházzal.

A világon csak ők kaptak engedélyt minden országtól, hogy mikrofilmen rögzítsék az adatokat (még az átkosban is engedték).

Nagyon macerás, nehézkes lesz, egyszerre 4 filmet adnak ki, amit csak ott helyben "vizsgálhatsz".

Nagyon sok türelem, idő kell majd hozzá, de ha kitartó vagy, az utolsó írásos dokumentumig minden felmenődet megtalálhatod.

(Itt megvannak az egyházi és polgári papírok másolatai is, tehát ha nem volt egyházi esküvő, akkor sem akadsz el.)

Sajnos nem ingyenes, de hasonlóan a levéltárhoz, itt is egy évre szóló belépőt kapsz (tehát nem érdemes év végén, pl. novemberben nekilátni):

Nagyon szép dolog, hogy érdekel egyébként, és nekem egy picit a gugli is tudott segíteni... :-)

2010. jan. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!