Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan tudom megnézni Szászrég...

Hogyan tudom megnézni Szászrégen (Reghin, Románia) születési anyakönyveit az 1915-1925 közötti intervallumban?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, Romániában nincsenek korlátozva az ekkor született iratok, de nincsenek fenn a FamilySearc oldalán. Románul sajnos nem tudok, így írásban nem tudok velük kapcsolatba lépni, és Szászrégen vagy 750km-re van ahol lakok. Családfakutatós csoport még nem tudott segíteni.

2020. jan. 5. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

[link]


Itt csak 1914-ig vannak, róm. kat., de hátha tervezik tovább is, vagy meg is van nekik, csak még nem frissítettek.

2020. jan. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, lehet hogy találok másvalamit is a családról.
2020. jan. 5. 22:38
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Mondjuk a fenti csak egy forrásjegyzék, itt semmit nem tudsz megnézni.
2020. jan. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
65%

Szia!


Több mint tíz éve foglalkozom családfakutatással Romániában. Ökölszabály, hogy a kb. 1910/1914-et megelőző anyakönyvek a román állami levéltár megyei fiókjaiban kerültek eltárolásra, Szászrégen Maros megye része, tehát ezeket Marosvásárhelyre szállították, ott kutatható. Neked azonban 1910/1914 utáni kell. Ezek mai napig a helyi parókiákon vannak.


Az #1-es által linkelt forrásjegyzék nagyon jó, volt már dolgom velük, maximálisan korrektek. Ők gyakorlatilag körbeutazzák az erdélyi megyék állami levéltárait, és lefotózzák napidíjért cserébe a gyakran sok ezer oldalas 100-200-300 éves egyházi anyakönyveket, majd némi utómunkálatot végeznek a fényképeken, és ezt adják el. A kezdeményezés nagyszerű, amikor ők még nem voltak, én is ugyanezt csináltam, és nem kívánom vissza azt a soha véget nem érő munkát, ami a Csíkszeredába utazással, egész napi fényképezéssel, majd hetekig tartó fotóvágással és kontrasztbeállítással járt. Viszont sajnos ők is csak az állami levéltárban kutatható (tehát a kb. 1910 előtti) anyakönyvek anyagaihoz férnek hozzá, a parókiákon tárolt anyagokhoz nem.


Gondolom valamelyik felmenőd volt szászrégeni. Szászrégen ősrégi szász város, de volt mindig is jelentős román és magyar népessége is. A kérdés, hogy a felmenőd, akit kutatni szeretnél, melyik nemzetiséghez és felekezethez tartozott.


Ha római-katolikus magyar vagy református magyar volt, akkor van a legkönnyebb dolgod. Ez esetben ugyanis az ottani katolikus vagy református parókia magyar papjával / lelkészével kell felvenned a kapcsolatot.


Ha szász (evangélikus) vagy román (görög-katolikus vagy ortodox) volt a felmenőd, szólj, mert akkor kicsit bonyolódik a kép. :)

2020. jan. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor bonyolódik, ágostai hitvallású szász.
2020. jan. 6. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!