Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hol lehet megnézni egy ősöm...

Hol lehet megnézni egy ősöm anyakönyvi adatait?

Figyelt kérdés
Kereskéltem már mindenhol, de nem találtam egyértelmű választ. Római katolikus születési anyakönyvről lenne szó, 1895 előttiről. Lehetséges-e ez a falu templomjában, vagy levéltárba kéne menni?

2020. ápr. 4. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
42%

Elvileg ahol élt, az ottani templomi anyakönyvben is meg lehetne nézni, de a familysearch.org oldalán online is utána tudsz nézni, gyakorlatilag minden anyakönyvröl van kép.

Ha esetleg megírod (akár privátban) az eddig ismert adatokat meg hogy hol született, meg tudom neked keresni.

2020. ápr. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
El nen tudom mondani, mennyire hálás vagyok neked! Már meg is találtam amit szerettem volna! :)
2020. ápr. 4. 16:38
 3/7 anonim ***** válasza:
AKkor örülök! További sikert a keresgéléshez!
2020. ápr. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

1. válaszadó


Ahhoz, hogy meg tudj nézni egy keresett anyakönyvi kivonatot, a valós adataiddal kell regisztrálni? Vagy hogy megy ez? Nem szeretném, ha mások megtudnák, hogy ott kutakodom, más adatokkal, névvel is lehet regisztrálni, és rákeresni régen élt emberek adataira?

2020. ápr. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Off, de a familysearch.org-on kell fizetni azért, hogy kutakodom?
2020. ápr. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

5

Nem kell valós adatok a regihez. Alapból nincs minden adat feltöltve sokan nem szolgáltatnak adatot az oldalnak mert egy radikális szekta üzemelteti meg sok dokumentum elveszett az idők folyamán. De azért fent van elég sok adat, van keresője is. Csak ott érdemes az adott névre latinul meg németül is rákeresni mert a 19. században nem volt annyira elterjedve a magyar nyelv használata. Van valami fizetős prémium tagság is, ott több minden elérhető.

2020. ápr. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
28%

Az 1-es vagyok.

Tetszés szerinti névvel regisztrálhatsz, és ingyenes az oldal.

A keresö nem túl jó, mert rengeteg az elírás, viszont gyakorlatilag minden anyakönyv fenn van, ami jogilag megengedett.

(A halotti anyakönyveket 30, a házasságit 60, a születésit 90 évig nem lehet feltenni sehová, ezek nem hozzáférhetöek személyes keresés esetén sem, kivéve, ha direkt családtag kéri ki az anyakönyvi hivatalokból)


A keresöben rengeteg név el van írva, ennek oka egyrészt a sokszor alig vagy egyáltalán nem olvasható kézírás, másrészt akik digitalizálták, azok nem feltétlen ismerték azt a nyelvet, amin az anyakönyv íródott.

Viszont az anyakönyvekröl vannak fotókópiák, ezeket meg lenet nézni, és személyesen végigkeresni egy-egy személy után. Ez ugyan elég hosszadalmas munka, de így az elírás ki van küszöbölve.

A keresöt ennek ellenére érdemes használni, mert ha jól írták a nevet, akkor gyorsabb, a képen viszont sokkal több adat van, nem csak a név és dátum.


Mellesleg NEM radikális szekta, hanem a Mormon Egyház készítette a felvételeket, és gyakorlatilag sehol nem okozott nehézséget nekik az engedélyt megszerezni.

2020. ápr. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!