Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szoktátok családon belül...

Szoktátok családon belül egymásnak mondani, hogy "szeretek"?

Figyelt kérdés

Pl. mint gyerek az anyjának vagy fordítva.

Én sosem mondtam még senkinek, és a családban sem mondta senki sem senkinek(nem tudok róla).Nálunk ez nem szokás,nekem nem is kell,nem szeretem az ilyen "érzelgős" dolgokat.

Ti szoktátok mondani??


2010. aug. 2. 22:36
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
nem.nem tudom nálunk ez nem fontos és nem zavar h nem mert érzem hogy szeretnek és ennyi elég:)
2010. aug. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
56%

Ha nagyon rám jön az érzelgősség (vagy be vagyok csípve), akkor szoktam anyának mondani. :) Néha kell az is.

19/L

2010. aug. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Én igen. Anyunak, apunak, tesómnak, mamámnak. Sajnos papámnak már nem mondhatom...:(
2010. aug. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
A mi családunkban nem volt szokás. Na én ez ellen tettem. A nagyfiamnak napjában többször is mondom és ő is nekem. És csak úgy spontán megöleljük egymást.
2010. aug. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

Nálunk sem volt szokás, és én is rühellem a mai napig, mikor családtagok mondogatják egymásnak, naponta többször is, hogy szeretlek... olyan amerikaias... nem tetszik na.


DE!!! Most jön a csattanó. Másfél éves a kislányom, neki naponta többször is mondom, miközben puszilgatom az édes kis pofiját, hogy szeretlek. És már ő is mondja nekem, hogy "szejetjek" :))


De mással és más szituban nem tudom elképzelni, én nem emlékszem, h nekem mondták volna a szüleim, mondjuk tudtam anélkül is, hogy szeretnek :)


Szerintem én is el fogom hagyni majd, ha nagyobb lesz a lányom, nem akarom hogy ezt mondogassuk egymásnak. Inkább érezzük :)

2010. aug. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

IGEN!... Mi gyakran mondjuk egymásnak!... :-DDD


A gyerekeimnek pici koruk óta mondom és talán emiatt nekik is teljesen természetes...


A gyerekeim már 19 és 20 évesek, mégis a mai napig naponta többször elmondják : "Nagyon szeretlek, Anyu!" (és átölelnek, megpuszilnak)...


Például a 19 éves fiam, ahányszor bemegyek a szobájába, akármennyire játszik a számítógépén, mindig odahív, hogy öleljem meg! :-DDD


Emlékszem, amikor ovisok voltak, egyik délután mentem értük és a fiam kirobbanó örömmel futott hozzám : "Szia, Anyu, úgy hiányoztál!... Nagyon szeretlek!..."

Ezt mondta és átölelt, puszilt!...

(Minden nap ezt csinálta, nekem nem volt furcsa.)


Viszont mellettem állt egy anyuka földbegyökerezett lábbal, döbbenten (és talán furcsállva?) nézett minket, mintha marslakók lennénk...


Ekkor vettem észre, hogy az ő fiacskája közönyösen kibandukolt a teremből, anyjához nem is szólva öltözködni kezdett... Anyja 2 lépésre tőle (mint két idegen!) bámulta a fiát, egyetlen szavuk nem volt egymáshoz!!!...


Én azt gondolom, hogy addig kell a szeretteinknek megmondani, hogy mit érzünk (szeretjük, hiányzik, stb.), amíg lehet!...


Nagyon-nagyon jó érzés szeretettel átölelni valakit, akit valóban szeretünk és megmondani neki, mit érzünk! :-DDD

2010. aug. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim válasza:
96%

..én szoktam


szeretem őket meg minden, de egyszrűen eröltetettne érzem... :S


eggyütt vannak a szüleim, de apukám küldöldön dolgozik és nagyon hiányzik, és nagyon szeretem de neki se tudom mondani.


szóval a szülimet szeretem, de nem szeretlek-esen .. tudom, hülyén hangzik kicsit de sztem a szeretleket csak a szerelmünknek jó mondani.. :D

2010. aug. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim válasza:

nah ezt elírtam.. :P


előszőr úgy kezdtem h én sem szoktam és át akartam javítanira *én nem szoktam ra :P

2010. aug. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Az öcsém (nagymenő gyerek pedig) kb. óránként, mindenkinek, akinél komolyan gondolja, na nekem ez már sok. Anya csak hébe-hóba mondta régen, mióta egyetemre járok, mondja a telefonba, ahányszor beszélünk, néha 5percenként. Én ritkán. Ha valaki nekem mondja, na arra válaszolok, hogy én is szeretlek (öcsém fél napig duzzog ha nem mondom, mert biztos nem számít nekem annyit). Ezenkívül csak ha rám jön az érzelmi kitörés, vagy nem sokkal bocsánatkérés után, ami nálam nem túl gyakori esemény. De sajnos ott is többször jóna megfontolásból. AA reakcióból lemérhetem, tényleg el van-e felejtve minden, és ha nincs, akkor nyomatékosítja a bocsánaatkérést.
2010. aug. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Bár lett volna annyi bátorságom, hogy mondjam azt az apámnak, hogy szeretem. De mivel nem volt szokás, sajna nem tudtam neki megmondani és már nem is mondhatom.

Pedig biztos tudta, hogy szeretem, de sosem fejeztem ki ezt szavakkal.


ez nem érzelgősség és nem amerikai szarság.

Amerikai szarság a Valentin nap, mikor azt hisszük, hogy egy napon, ha mondjuk a párunknak , hogy szeretlek, akkor az elég egész évre. Adunk bonbont, meg szívecskét és mindenki "keep smileing".

Na ez az amerikai majmolás, meg a feldíszitett ház karácsonykor.

2010. aug. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!