Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szoktátok családon belül...

Szoktátok családon belül egymásnak mondani, hogy "szeretek"?

Figyelt kérdés

Pl. mint gyerek az anyjának vagy fordítva.

Én sosem mondtam még senkinek, és a családban sem mondta senki sem senkinek(nem tudok róla).Nálunk ez nem szokás,nekem nem is kell,nem szeretem az ilyen "érzelgős" dolgokat.

Ti szoktátok mondani??


2010. aug. 2. 22:36
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Hááát, nem tom, de én eddig csak amerikai filmekben láttam ezt a "szeretlek"-ezést családtagok között, főleg Susan Sarandon-os filmekben. Itthon nem ismerek ilyen családot, pedig kiterjedt baráti körünk van, és a család is nagy. :) (én írtam korábban, h sztem amarikai szokás).
2010. aug. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
nálunk senki nem mondja senkinek
2010. aug. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

anyának szoktam mondani. ő is nekem, meg öcsémnek is:)

17L

2010. aug. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Csak a lányom mondja nekem és én is elgondolkoztam már ezen h sose mondta nekem senki meg én se senkinek.

És nagyon fura érzés mikor a lányom mondja ,tényleg ,pedig ugye ez természetes kéne legyen.

2010. aug. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Nekem a filmekben olyan mesterkélt, rózsaszín szirupos, amikor a 7-8 éves gyerek úgy köszön el reggel, iskolába menet az anyjától, hogy "anya, szeretlek" - nem bajom van vele, hanem nekem ez egyszerűen nem realisztikus.


Mamikámnak szoktam mondani. :)

Anyukámat nem hatná meg a szó (ahogy az ölelés sem), neki az kéne, hogy másmilyen legyek. Ennek ellenére néha szoktam mondani.

Kedvesemnek is mondanám, de ő nem mondja (amit néha nem esik valami jól, bár érezteti, na de akkor is...) és ne a nő mondja először...

2010. aug. 3. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

A mi csaladunkban sem volt szokas. De amiota megszuletett a lanyom (13eve) azota naponta tobbszor is mondom neki, meg persze a paromnak is. Nekem jol esik, ha mondhatom es ha viszonozzak akkor meg plane :)

33/N

2010. aug. 3. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sokféle választ:)

Engem nem zavar ha látom/hallom,hogy más mondja valakinek,de én egyszerűen nem tudnám ezt mondani.Nincs semmi baj a családommal,de soha senkinek nem mondanám.

Vagy is ha lenne barátnőm neki mondanám de csak akkor ha ő is mondaná vagy ha szeretné,hogy mondjam néha:)

2010. aug. 3. 08:31
 28/30 anonim ***** válasza:
Amíg élt anyám, neki mondtam. Apámat nem szeretem, nem is mondom neki.
2010. aug. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Én régebben még mondtam anyunak.17 vagyok.

Annyiban változott meg a dolog, hogy lett egy barátom..Mostmár csak neki mondom, hogy szeretlek.Apunak nem nagyon szoktam előtte sem.Max., hogy "én is".

2010. aug. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy! Nagyon is! ;-)


Amikor gyerek voltam, ez egyáltalán nem volt divat és mi sem mondtuk egymásnakj soha.

De most, hogy már saját családom van és a gyerekeim átölelnek és mondják, hogy "Szeretlek anya!", hát el tudnék olvadni és rosszul érezném magam, ha nem mondhatnám.

2010. aug. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!