Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A myheritage oldalra érdemes...

A myheritage oldalra érdemes előfizetni?

Figyelt kérdés
Ha van valakinek vagy regisztrált már, talált ott valami plusz információt? És mennyire megbízható nem szedi le az összes pénzt ?

2020. dec. 27. 14:14
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Én a Family search-ön sajnos semmit sem találtam, csak a dédszüleim családi sírjának a pontos helyét lefotózva. A dédapámról pár régi dokumentum másolata meg van itthon, így nem volt nagy meglepetés.
2020. dec. 27. 14:38
 2/13 anonim ***** válasza:
16%
Átverés
2020. dec. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem a DNS tesztre gondolok, hanem kutatás céljából. Van-e esetleg több információ, mint a Family search-ön.
2020. dec. 27. 14:41
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem megéri. Nekem nagybácsim regisztrált, ő a DNStesztet is megcsináltatta. Mi alapból sokat tudtunk a családfánkról, de az oldal miatt még több rokont megtaláltunk. Jelenleg kb. 2600 fő van a családfánkon és a legrégebben élt rokonunk 1334ben született.

Ha lenne több kérdésed szívesen válaszolok :)

2020. dec. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Nekem nem segített. Az ottani találatok többsége az ingyenes family search oldalról származik, azért igazán kár fizetni. A legtöbb adat USA adatbázisokból származik, ha ott keresgélsz, akkor jó lehet (de arra meg a FS is jó, hoszen ők is amerikaiak).

Szinte kizártnak tartom, hogy semmit nem találtál, hacsak nem Pest vagy Zemplén megye, illetve Erdély a kutatási területed. Innen ugyanis állami anyakönyvek nincsenek, viszont 1895. előtti egyháziból kb. minden fent van, ami nem semmisült meg. Ha írsz települést, megpróbálhatok segíteni.

2020. dec. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
#4es vagyok. Nem értem miért lettem lepontozva, csak a véleményemet írtam le. Attól még hogy nem mindenkinek jött be ez az oldal, nem jelenti azt, hogy senkinek sem.
2020. dec. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
Ha az 1895-napjainkig adatok érdekelnek , azt az egyházaknál vagy a polgármesteri hivataloknál nagyobb eséllyel találod meg.
2020. dec. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%

#7: Ne tájékoztasd félre a kérdezőt! 1895-től már pont hogy állami anyakönyvezés van, egyházaknál még véletlenül sincs meg minden. Polgármesteri hivatalban nem lehet kutatni, csak pontos adatok birtokában, egyenesági felmenő anyakönyvi kivonatát lehet kikérni. Anyakönyvi másodpéldányokat az illetékes levéltárakban lehet személyesen megnézni, viszont ez szigorúen korlátozott: születési anyakönyv 130 évre, házassági 86 évre visszamenőleg kutatható legkorábban (vagyis állami születésire így semmi esély, csak azt lehet kutatni, ami már korábban a FS oldalára felkerült; házasságiból januártól 1895-1934. évet lehet kutatni januártól). Halotti anyakönyvek másodpéldányai a levéltárban 1980-ig állnak rendelkezésre (mivel csak addig készült másodpéldány), ezek korlátozás nélkül kutathatók, viszont a FS oldalán nagyon sok fent van végig.

Fenntartom az ajánlatomat: szívesen segítek megkeresni annak a településnek az anyakönyvét, amit szeretnél átnézni. Ha feltették, én megtalálom neked.

2020. dec. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

És menni az előfizetés, ha tudja valaki? Mert csak azt írja ki, hogy 2 heti ingyenes kipróbálás van, de hogy utána mi-mennyi, arról nem ír, és nem is találom.

Mi van a 2 hét kipróbálás után, engedik nem hosszabbítani? Vagy csak probléma lesz a 2 hét után, mint más ingyen kipróbálós helyeken.

Mi a tapasztalat, ha mások kipróbálták?

2021. márc. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Azonnal be kell állítani a megfelelő helyen, hogy ne hosszabbítson automatikusan. Ha ez elmarad, akkor leemelik az árát.

Háromféle előfizetés van: Prémium, Prémium Plus és Teljes.

89, 139, illetve 199 euro 1 évre.


Úgy emlékszem, a "vásárlásaim" menüpontban (a profilon belül) lehet beállítani, hogy ne hosszabbítson automatikusan.

2021. márc. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!