Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért várja el anyám, hogy...

Miért várja el anyám, hogy segitsem anyagilag?

Figyelt kérdés

18 éves korom óta teljesen önálló vagyok,egyetem mellett dolgozok diákként,másoddiplomát csinálok.Igy keresek 60at,meg ösztöndij és egyéb egyetemi támogatások.

Dolgozok 14 éves korom óta,amig otthon laktam,odaadtam minden pénzem.

Van egy párom,jól keres (tanult is érte eleget),és minden fennmaradó pénzét a kocsijára költi,egyszem hobbija.

Nincs ez ellen kifogásom,saját lakást én itt nem akarok,kocsi van,meg annyi tartalék is,hogy ha mindketten melo nélkül maradunk,2-3 hónapig kitart.

Anyám meg állandóan azzal jön (hol burkoltan,hol egyértelműen),hogy minek luxusra költeni,adhatnánk neki is...

(felvett rengeteg hitelt a hülyeségei miatt,meg vállalkozását nem csinálta rendesen,apehtartozás,ilyenek)

Én gondolom rosszul,hogy meg se emlitem páromnak,hogy anyám mit mond,vagy jogos ilyet elvárnia?

24/N


2010. aug. 15. 11:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
Nem vagy köteles adni neki.
2010. aug. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

nem adok csak ritkán,ha felmarad pénzem,akkor kaját veszek nekik,mert arra sose költ,(napi 3 dobor cigire van pénze persze)

de rossz h mindig mondogatja h erre kellene,arra kellene...

2010. aug. 15. 12:07
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

minek adnál?ha vele élnél az más lenne,akkor jogosan elvárhatná hogy szállj be a rezsibe,kajába.


meg ha legalább nem kérné,lehet te is hamarabb megsajnálnád.

mondjuk én adnék a szüleimnek ha megtehetném és persze ha nem "követelnék".


24/N

2010. aug. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
mondjad neki hogy szokjon le a cigiről, akkor lesz pénze "erre arra" ...
2010. aug. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

havi 60ezer csak a cigijük,plussz kávé...

ha semmi élvezeti cikk nem lenne,akkor elgondolkodnék...

de nem értem meg hogy ha neki ez "jár",akkor miből gondolja,hogy majd páromtol fogom sajnálni a hobbijára a pénzt (ami nagyrészét ő keresi meg)

2010. aug. 15. 12:13
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele. Meglásd ha annyira szarul élne nem venne havi 60 ért cigit. szard le
2010. aug. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy köteles támogatni, ha ilyen dolgokat csinál. Ha nem dohányozna, nem szórná el hülyeségekre, akkor azt mondanám, hogy oké, rendben, támogasd. De ha egyértelműen a saját luxusára kellene a pénz, akkor tőlem egy vasat sem kapna...

Az én anyám is erős dohányos, emellett szeret minden hülyeségre sok pénzt kidobni. Én természetben veszek neki dolgokat: kaját, tisztítószereket, kozmetikumokat. A cigijét vegye meg a saját pénzéből, azt nem támogatom.

2010. aug. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is valamilyen szinten lelkiismeret furdalásom van ugyanez miatt. Aztán mindig arra gondolok, h segítettem neki már eleget amíg otthon laktam. Neki kellene engem támogatnia, de anyagi dolgokban ezt soha nem kaptam meg tőle.
2010. aug. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
19%

Segíthetnél neki valamilyen szinten, hisz ő sem hagyott magadra kölyök korodban. Felnevelt nem? Ő is elég pénzt költött rád. Vagy talán már gyerekként is te szerezted meg magadnak azt amire szükséged volt? (ruha, kaja, csecsebecsék meg kitudja még mi)

Szóval azért néha kisegítheted ha nem esik nehezedre.

(És ezeket nem sértésnek szántam!)

2010. aug. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

10 éves koromig nagyimék neveltek nagyrészt,aztán meg mostohafaterom lett aki megvett nekem dolgokat,14 éves koromtól magamnak veszek mindent,ha feketén is,de dolgoztam sokat gyerekként is

tehát anyagilag én nem kerültem tul sokba neki

(nagyiméknak igen,de ők máig inkább támogatnak)

2010. aug. 15. 14:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!