Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Honnan tudhatom hogy cigány...

Honnan tudhatom hogy cigány vagyok e?

Figyelt kérdés

Edesapam kismoromban meghalt sajnos, de a kepeket nézegetve ami nekem peldaul feltűnik, hogy elég barna bőre volt (persze tudom hogy ez önmagában nem jelent semmit)

Édesanyámnak is barna bőre van, barna haja es kék szeme.

Nekem szőke hajam es zold szemem.

Apukám testverei közül 1el tartom a kapcsolatot az ő bőre elég világos, viszont akárhányszor nalunk voltam a cigány zene szólt illetve a házuk is olyan "romás"

Felreeetes ne essen, semmi problemam azzal ha esetleg az vagyok. Anyukamat ha kérdezem mindig azt mondja hogy hagyjam a hulyesegekkel, apukám családját még nem kerdeztem meg, hátha hülyeség és megbantom őket.

Ha valaki képben van az ilyen vezetéknevekkel, üzenetben szívesen leirom a családban lévő neveket.



2021. jan. 29. 20:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%
Lehetett akár kun is, azoknak is kreolosabb a bőrük, vagy olasz, horvát, szerb, dél-francia, román.
2021. jan. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%

Nem biztos, hogy a vezetéknév mérvadó. Mi van akkor, ha a dédnagyapád egy félcigány lányt vett feleségül? Akkor nagyszülődnek a vezetékneve akkor is a dédnagyapádé, és az apádé, majd a tied. Tehát a félcigány dédnagyanyó neve nem is játszik a képben.

Az a tény meg, hogy valaki annyira szereti a cigányzenét, nótát, hogy mindig azt hallgatja, nem mérvadó. A magyar nóták többségét már 2-300 éve ismert cigányzenészek szerezték.

Apám székely-magyar, annyira imádta mindig a cigányzenét, hogy a rádióra tapasztotta a fülét, úgy hallgatta.

2021. jan. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
59%
Te már csak félig lennél az illetve ha az apukád félig az akkor te már egyáltalán nem vagy az. Az hogy vannak roma felmenőid az lehet de te már nem vagy az
2021. jan. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
2021. jan. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
20%

1000 %, hogy apukád az volt.

Csak az hallgat cigányzenét, aki maga is cigány. Olyan nincs, hogy valaki nem cigány, és mindig cigányzenét hallgat. Esetleg egyszer-egyszer, bár ezt is kétlem.

Még annyi lehet, ha apukád testvére nem egyedül él, hanem van asszony, akkor előfordulhat, hogy az asszony cigány, és az ő kedvéért megy a roma zene.

2021. jan. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
56%
Sehonnan . Igazából sem a bőrszín,sem a vezetéknév nem mérvadó. Amúgy van ennek jelentősége ? Nagyon nehéz a felmenők pontos nemzetiségét meghatározni ,mert sokféle nép keveredik a magyarokban
2021. jan. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
46%
DNS test
2021. jan. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%

A barna bőr önmagában még nem jelenti, hogy az vagy. Ha fekete hajad és barna szemed van mellé, akkor már lehetséges, de akkor is érdemes odafigyelni más antropológiai jegyekre, láthatóakra és kevésbé láthatóakra egyaránt.


A legbiztosabb, ha veszel egy online DNS tesztet. Ha indiai markereket találnak benned, akkor biztosan van benned vonó.

2021. jan. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%
A név se mod semmit. Az én nevem lehetne cigány, zsidó és sorolhatnám.
2021. jan. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
13%
Az vagy. Kérem a következőt!
2021. jan. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!