Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Honnan tudhatom hogy cigány...

Honnan tudhatom hogy cigány vagyok e?

Figyelt kérdés

Edesapam kismoromban meghalt sajnos, de a kepeket nézegetve ami nekem peldaul feltűnik, hogy elég barna bőre volt (persze tudom hogy ez önmagában nem jelent semmit)

Édesanyámnak is barna bőre van, barna haja es kék szeme.

Nekem szőke hajam es zold szemem.

Apukám testverei közül 1el tartom a kapcsolatot az ő bőre elég világos, viszont akárhányszor nalunk voltam a cigány zene szólt illetve a házuk is olyan "romás"

Felreeetes ne essen, semmi problemam azzal ha esetleg az vagyok. Anyukamat ha kérdezem mindig azt mondja hogy hagyjam a hulyesegekkel, apukám családját még nem kerdeztem meg, hátha hülyeség és megbantom őket.

Ha valaki képben van az ilyen vezetéknevekkel, üzenetben szívesen leirom a családban lévő neveket.



2021. jan. 29. 20:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha cigány lennél, akkor tudnád. Egy kívülálló max. képek alapján mondhatná meg, de azt túl személyes lenne elkérni.
2021. jan. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
61%

#11


Pontosan tudom, hogy milyen származású vagyok. Pl. anyai részről erdélyi nemes -megvan a Bethlen Gábor által kiállított kutyabőr.

2021. jan. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
26%
Tölts fel képed magadról, lehetőleg a szüleidről is és talán megtudjuk mondani.
2021. jan. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
76%

„Anyám kún volt, az apám félig székely,

félig román, vagy tán egészen az.

Anyám szájából édes volt az étel,

apám szájából szép volt az igaz.”

2021. jan. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
46%
Magyar nótát ne keverjük a cigány zenével!
2021. jan. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
71%

16-os! Miért ne? A magyar nóta nem magyar népdal. A magyar nóta műdal. A szerzők és előadók között döntően a cigányok jeleskedtek. Csak két név: Rácz Aladár, vagy régebbről Cinka Panna.

Dalszerzők között pedig megemlítem Kellér Dezsőt, aki zsidó volt.

A cigányok egymás közt másfajta dalokat énekelnek, mást táncolnak.

Az vitathatatlanul az övék, de a magyar kultúra szerves része is egyben.

2021. jan. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
83%

Hát ha Lakatos Májküldzsekszonnak hívnak akkor a helyedben elkezdenék gyanakodni... :D

Viccet félretéve, manapság szinte lehetetlenség megmondani, hogy ki cigány, ki zsidó stb... mivel annyira összevannak keveredve a népek, főleg itt Európában, hogy nem igazán lehet ma már senkit sem kategorizálni. Én szerintem, ha cigány lennél fel sem merült volna benned ez a kérdés, mivel akkor valószínűleg cigány szokások alapján szocializálódtál volna. Az vagy, aminek vallod magad!

2021. jan. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
22%

#17 Ajánlanám figyelmedbe pl. Bartók Béla és Kodály Zoltán munkásságát, amennyiben úgy gondolod, hogy magyar nóta nem létezik. Talán hiányoztál harmadikban ének-zene óráról, de ez esetben lapozd fel a Wikipediát.


Czinka Panna és Rácz Aladár felemlegetése "népzene" tárgykörében ismét óriási luft, mert ugyanúgy nem népzenét írtak, mint pl. Caramel. Megint csak azt tudom javasolni, lapozd fel a harmadikos ének-zene tankönyvet, ha nem tudod, mi a különbség népzene és műzene között. Dankó Pistát pedig igazán megemlíthetted volna.


Harmadrészt nem tudom, a zsidókat milyen indíttatásból keverted ide, de gondolom, beakadt a tű az agyadban az erényfitogtatásnál, és azt hitted, sürgős antifasiszta beavatkozásra van szükség. Talán ezt is kissé felkészültebben kéne, ugyanis Kellér Dezső a büdös életben nem írt semmilyen zenét. Kabaréíró és konferanszié volt, a zenéhez legközelebb dalszövegek formájában került. Gratulálok, hogy képtelen voltál 1 db zsidó zeneszerzőt találni, hogy bedobd a nevét.

2021. jan. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
56%
19. Szövegértésből egyes.
2021. jan. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
88%

Köszi a nulla százalékot.

19. Ne zavarjon, higy én nem keverem a népzenét és a magyar nótát.

Sőt, egy előttem íróra reagáltam.

A magyar népzene, benne a népdal nem magyar nóta.

A magyar nóta műdal, azon belül egy vendéglátóhelyi változata.

És ezen belül sok cigány szerző és előadó jeleskedett.

2021. jan. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!