Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Anyai vagy apai nagyszüleid...

Anyai vagy apai nagyszüleid szereted jobban?

Figyelt kérdés
20f vagyok. Nekem még él az apai es anyai is mamak es papak is. Mind a ket félt nagyon szeretem mind a ket helyen egyetlen unoka vagyok... de az anyaiakat valahogy meg jobban szeretem. Ti melyiket szeretitek jobban? Nektek is él még mind ketto mama es papa?
2021. febr. 4. 19:40
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
98%

Apai nagyszüleimet szinte egyáltalán nem is ismertem, édesapám halála után nem tartották velünk a kapcsolatot. Ekkor 3 éves voltam.

Ennél fogva értelemszerűen az anyai nagyszüleiemet szerettem jobban, hiszen őket ismertem.

2021. febr. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%
Már egyikük sem él. Apai nagyapámat nem ismertem, a nagyanyámmal nem volt túl közeli kapcsolatom. Az anyai nagyszüleimmel sokat voltam együtt, szerettem őket. A nagyapám 12 éves koromban halt meg, ő nagyon közel állt hozzám. Nagyanyám 20 évvel később.
2021. febr. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
27%

Ezért sajnálom, hogy csak fiúgyermekem van.


Mindig csupán levésbé szeretett, másodlagos nagyszülők leszünk :/

2021. febr. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
86%
Nekem csak nagymamáim élnek már. Az anyai ágon lévőhöz jobban kötődök és jobban szeretem. Mindig jókat tudunk beszélgetni bármiről is legyen szó:) Apai ágon sose foglalkozott velem, én csak úgy “vagyok”. Van 2 kisuncsim abból is csak az egyiket szereti de úgy, hogy betegesen isteníti. :D kicsit szomorú. Plusz rohadtul rosszindulatú...
2021. febr. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
97%
Már egyikük sem él. A nagyapáimra nem emlékszem. Nagymamáim körül az apait szerettem jobban. Az anyai nem igazán foglalkozott velünk, ha el is jött meglátogatni, vagy mi mentünk hozzá, csak mártírkodott. Bónusz, hogy a fiúkat látványosan előnyben részesítette. Nos 2 fiú unokája volt, és 7 lány...
2021. febr. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
89%

33N vagyok, már csak az apai mamám él, kölcsönösen soha nem érdekeltük egymást, az ottani papámról (19-20 lehettem, mikor meghalt) kb semmi emlékem sincs, vele 0 volt a kapcsolatom, ő nem volt rossz ember, csak így alakult.

Az anyai nagyszülőkkel éltem, így őket szerettem

2021. febr. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
88%

Anyai ágon lévő nagyszülőkkel, illetve az apai ági nagymamámmal mondható jónak a viszonyom.

Az anyai ági nagyszüleim külföldön élnek, ezért ritkábban találkozunk (most a vírus miatt egyáltalán nem) de mindig rendszeresen beszélünk. Nem kivételeznek az unokatesómékkal, szóval ha van is kedvenc nem mutatják. Persze így idősebb korukra kevésbé türelmesek már(főleg kisebb tesók miatt), de ez legyen a legnagyobb probléma.

Az apai ági mamám itt lakik velünk egy utcába, így rengeteget segít nekünk. Elég nehéz személyisége van, ezért kisebb koromban sokat veszekedtem vele, viszont mára ezt már tudom kezelni. Bár vele több úgymond a 'baj'(veszekedés, sértődés), de így is közel áll hozzám.

Apai ági nagyapámmal viszont egyáltalán nincs közeli viszonyunk, annyira nem, hogy nem is tegezem. Nem volt egy minta apa, szóval apámtól tiszteletre méltó, hogy egyáltalán tartja vele a kapcsolatot.

2021. febr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
73%
13as viselkedj normàlisan és akkor nem leszel az.
2021. febr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
90%
27 vagyok mind a 4 él. Az apai nagyszülők nem foglalkoznak velem ahogy apámmal sem vagyok kapcsolatban 10 eve nem is találkoztunk a többi unokát istenítik. Az anyai nagyszülőkkel vagyok napi szinten kapcsolatban rengeteget segítettek anyagilag es fizikailag is próbálják pótolni az apai nagyszülők hiányát.
2021. febr. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
90%
Apai ágon:Mamámat nem ismerhettem meg,még csak egy kép sincsen róla,nem tudom hogy nézhetett ki,apám 13 éves volt amikor vagy agyvelő vagy agyhártyagyulladásban elhunyt szegény,állítólag nagyon rendes,jó asszony volt.Nagyapámat egyetlen egyszer láttam egyik húsvétkor,kaptam tőle egy hatalmas pofont,ennyire emlékszek belőle.Ő is meghalt 13 éve.Anyai ágon:Papám 10 éve hunyt el,félig levolt bénulva évekig,szeretett olvasni,de a jószágokat mindig bántotta,nagyon nem lehetett vele beszélgetni,mert ahogy ő fogalmazott,nem tudta rendesen kifejezni maagát,azért sajnálom hogy kórházban kellett meghalnia,én ha megélem azt a kort mint ő,biztos nem megyek/visznek kórházba,én a saját otthonomban akarok meghalni és a kertbe temetkezni,nem pedig egy temetőbe,Mamám az mindig vitt minket a templomba,ha akartuk,ha nem,kétszínűnek is mondhatnám,mert sose volt emberszerető,se velünk,se a rokonsággal,se ismerősökkel,sok dolog történt,inkább rossz emlékekkel vagyok róla,mint jókkal,8 éve nem láttam,nem is akarom,talán a temetésére elmegyek Édesanyám miatt,de az is lehetséges hogy még arra se.
2021. febr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!