Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Anyai vagy apai nagyszüleid...

Anyai vagy apai nagyszüleid szereted jobban?

Figyelt kérdés
20f vagyok. Nekem még él az apai es anyai is mamak es papak is. Mind a ket félt nagyon szeretem mind a ket helyen egyetlen unoka vagyok... de az anyaiakat valahogy meg jobban szeretem. Ti melyiket szeretitek jobban? Nektek is él még mind ketto mama es papa?
2021. febr. 4. 19:40
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%
#13: Ez butaság! Az én gyerekeim pl. sokkal jobban szeretik az apai nagyszüleiket (már csak a nagymamájuk él), mint az enyémeket. Én magam is jobban kijövök anyósommal, mint a saját anyámmal. Lehet, hogy én is szerettem volna az apai nagyszüleimet, nem rajtam és anyun múlt, hogy nem érdekeltem őket. Legyen olyan a kapcsolatod a fiaddal és majd a menyeddel, hogy ugyanolyan szeretett nagymama lehess. Az a baj, hogy már most így állsz hozzá, és ezért fogod alapból "ellenségnek" kezelni a fiad párját; akkor viszont ne csodálkozz, ha nem lesz olyan a kapcsolat a unokákkal sem.(#11)
2021. febr. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
90%
Egyik sem él már, de amennyire vissza tudok emlékezni a gyerekkoromra, az anyai ágon lévő tatámat, és az apai ágon lévő mamámat szerettem jobban.
2021. febr. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%
Az apai nagyapám születésem előtt meghalt, szóval róla nem tudok nyilatkozni. Összességében az anyai nagymamán szerettem a leginkább, ő volt az aki mindig érdeklődött a hogylétem felől és kiskoromban is vele töltöttem a legtöbb időt. Az anyai nagyapám tudom hogy szintén nagyon szeretett, de ezt soha nem volt képes igazán kimutatni, nincs is vele igazából olyan meghitt, kedves emlékem. Az apai nagymamám élég furcsa alkat, mindig is az apám hugának a családjáért rajongott, annak ellenére, hogy a szüleim rengeteget segítettek neki minden téren, a másik oldaltól pedig kvázi semmit nem kapott, sőt nemegyszer ki is használták, ami felett nagyanyám mindig szemethunyt. Viszont őt alapvetően sem kedvelem annyira, egy tipikus falusi öregasszony és sajnos sokszor a legrosszabb értelemben, mindenkiről azonnal kemény véleményt alkot és a mások zsebében való turkálás sem áll tőle messze, amit kifejezetten elítélek.
2021. febr. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
87%
Évtizedek óta nem élnek már, az apai nagymamámat és az anyai nagypapámat szerettem jobban. Igaz viszont, hogy az apai nagyapám kiskoromban halt meg, semmi személyes emlékem, élményem nem maradt vele.
2021. febr. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

Apai nagyszülők meghaltak a születésem elött.


Anyai oldalról nagymamámmal több mint 10 éve nem beszéltem éli világát. Nagypapámmal évente 2x1.5 percet beszélek telefonon h boldog karácsonyt és boldog szülinapot.

2021. febr. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos már nem élnek, de az anyai nagyszüleimet szerettem jobban.
2021. febr. 5. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%
Anyai ágról a nagymamámat. Már csak őt ismertem arról az oldalról, de sokat voltunk nála kiskorunkban, mindig aranyos és kedves volt velünk, szerettünk. Az apai nagyszüleim már meghaltak, de hozzájuk midnig csak muszájból mentünk, sose szerettük és ők se szerettek minket. A nevünket sem tudták megjegyezni, még anyám nevét is mindig eltévesztették...
2021. febr. 5. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%

Anyai nagyszüleimmel 12éve nem beszéltem. Bírósági ügy volt velük, öreganyám feljelentett minket minden szarért, ki akart a saját házunkból tenni minket. Igazi szarkeverő. Papám meg azt csinálta, amit a mama mond... aztan időközben öreganyám begyógyszerezte, így 3éve meghalt.


Apai nagypapámat életembe nem láttam. 3éves voltam, mikor apa meghalt, 4 voltam mikor anya összejött nevelőapámmal, öreganyám akkor kijelentette, rám nem kíváncsi többet.



Nevelőapám szülei voltak az én nagyszüleim. Mama 2 éve halt meg, papa meg 5 éve bekattant, bevonult öregotthonba, senki látogatót nem fogad.

2021. febr. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%
Anyait. Az apai nagyanyám jehova volt és állandóan téríteni akart,nagyapám meg alkesz volt és le is lépett..
2021. febr. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%

Az apai papám már nem él, 4 éves voltam, mikor elhunyt, így nem emlékszem rá nagyon, de imádtam őt. Szeretem az anyai mamámat is, viszont a papám alkoholista, az összes családi programot tönkreteszi, ezért nagymamámat se tudjuk igazán látogatni, ő jön át néha, ha papa elalszik. Az apai nagymamámat pedig imádom, ő is nagyon szeret minket.

Ezért összességében apait mondanék.

2021. febr. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!