Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Anyai vagy apai nagyszüleid...

Anyai vagy apai nagyszüleid szereted jobban?

Figyelt kérdés
20f vagyok. Nekem még él az apai es anyai is mamak es papak is. Mind a ket félt nagyon szeretem mind a ket helyen egyetlen unoka vagyok... de az anyaiakat valahogy meg jobban szeretem. Ti melyiket szeretitek jobban? Nektek is él még mind ketto mama es papa?
2021. febr. 4. 19:40
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
95%
Mind2 okés.
2021. febr. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
90%
Nekem már nem élnek, de mindig is az anyai nagymamámat szerettem jobban.
2021. febr. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
93%
anyait, az apaiak sokszor a nevemet sem tudtàk.
2021. febr. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
92%
Még mindegyik nagyszülőm életben van szerencsére, de az anyai nagyszüleimet jobban bírom. Rosszul érzem magam amiatt, hogy ezt mondom, de egyszerűen az apai nagyszüleimnek annyira nem vagyok fontos, mert az apukám testvéreinek gyerekei a "különlegesek". És érzékeltetik is, hogy az apukám testvéreinek a gyerekei a kedvenceik. Anyukám nagyszülei ilyet pedig nem csinálnak, náluk az összes unoka fontos, legalábbis ha van is kedvencük, akkor is mindegyikünkkel szeretetteljesen bánnak.
2021. febr. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
95%
Egyiket sem szerettem jobban, mint a másikat. Nem sokat törödtek velem, inkább kolonc voltam a számukra, ha vigyázni kellett rám. Ajándékba kaptam tőlük egy tábla csokit, míg a többi unoka pénzt, ezreseket kaptak. A 90es években az nagy dolog volt akkor.
2021. febr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
91%
Az anyai nagyszüleimet mindig jobban szerettem, bár 12 éves korom óta nincs is kapcsolatom az apai nagyszülőkkel. Még mindannyian élnek.
2021. febr. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
93%

Anyai

Apum anyukáját nem is hívom a mamámnak csak a keresztnevét használom vagy azt mondom hogy öregasszony, természetesen ezt kiérdemelte

2021. febr. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
98%
Gyerekként mindkettőt szerettem, mostmár az anyait. Válás után az apai nagyszüleimmel teljesen megszakadt a kapcsolat.
2021. febr. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
Apai. Másik oldalt kb nem ismertem. Idegenek szinte.
2021. febr. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
92%

Anyaival többet találkoztam és így jobban kialakult a kötődés még kiskoromban. A papám már 3 éve meghalt de a mamám még él. Mondjuk azt hozzátenném hogy nem a vér szerinti mamám mert anya anyja még anyukám kb 4 éves korában meghalt motorbalesetben. A papámmal még anya kiskorában jöttek össze szóval nekem teljesen olyan mintha a mamám lenne mivel én már csak őt ismertem, soha nem gondoltam úgy rá hogy igazából nem is a mamám.


Az apainál meg nem ismertem a papámat, még apukám 10 éves korbán meghalt. A szüleim elváltak szóval mivel apával is kevesebb találkoztam ezért az ő anyjával nyilván még kevesebbszer de amúgy vele sem volt semmi bajom összességében. Apámmal gyakran összevesztek a legapróbb dolgokon szóval volt hogy hónapokig nem találkoztam vele. Amúgy amit nem bírtam benne az talán az volt hogy anyámat jobban kedvelte mint apa új barátnőjét és szerintem ezt eléggé kimutatta. És ezt nem csak az elején hanem amikor már több mint 5 éve együtt voltak. Nyilván ehhez nincs közöm de néha kívülállóként is rossz volt hallgatni ahogy beszélgettek. Mondjuk apámmal soha nem ezen vesztek össze hanem inkább azon hogy az 5 barack helyett apám csak 4et vett és akkor most mi lesz. Sajnos tavaly februárban ő is meghalt.

2021. febr. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!