Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szerintetek melyik az igazi név?

Szerintetek melyik az igazi név?

Figyelt kérdés

Az egyik ősöm házasságijába bele van írva az anyja neve, Komár Erzsébet. Az összes testvérének(kb 10) ebben a formában szerepel, néha az első magánhangzó hosszú. Viszont nézegettem azt is, hogy ő és a férje mikor esküdhettek, találtam is egy házasságit, ahol a férj neve(Kovács Mátyás) stimmel, viszont a feleség Kalmár Erzsébetnek van beírva?

Kérdem én, hogy lehet ez, mikor egyébként később az összes gyerekénél(ami fentebb is említettem, nem volt kevés) Komár vagy Kómár vezetéknév szerepel?

Fordítva megérteném, magyarosítás céljából, de így...

Vagy csak a házasságinál hallhatták félre?



2021. ápr. 28. 03:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Van olyan, hogy elírják a neveket, ennél még jobban is. Gyerek születésénél láttam, hogy az anya keresztneve más, aztán láttam, hogy az egyik gyerek születését az apa jelentette be, a másikét pár évvel később a bába, lehet, hogy a bába rosszul emlékezett. Itt is lehet egy süket plébános a ludas, vagy olyan, aki rosszul emlékezett (az anyakönyvbe nem a ceremónián írták be, hanem később).
2021. ápr. 28. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ

Közben megtaláltam Komár Erzsébet születésijét, Kómár Erzsébetként anyakönyvezve, és van még kb 2-3 testvére akit ugyanígy anyakönyveztek, de a 10 évvel azelőtt született 2 testvérüket Kalmárként anyakönyvezték..

Tehát a Komár valószínűbb?

2021. ápr. 28. 03:57
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Hát, így elég nehéz eldönteni. Az apja hogy írta? Tájegységtől is függ, simán lehet, hogy a Kalmárt Kómárnak ejtették.
2021. ápr. 28. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Kunszentmártoni a család

Az apjaig nem jutottam még el

2021. ápr. 28. 04:05
 5/20 A kérdező kommentje:
Kunszentmárton viszont közel van Békés megyéhez, és egy családnéveredet enciklopédiában azt olvastam, hogy a Komár nevet a szlovákok hozták be magukkal, és Békés megyében a legjellemzőbb
2021. ápr. 28. 04:08
 6/20 anonim ***** válasza:
33%
Lehet féltestvérek, vagy ha bevándorlók, akkor Magyarországon változtattak nevet.
2021. ápr. 28. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%
Amúgy te hol családfa kutatsz?
2021. ápr. 28. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%
Nagyapámnak Isten nyugtassa a születése napját írták be tévesen😀
2021. ápr. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Hol tudod megnézni ezeket?
2021. ápr. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
A Komár a legvalószínübb változat, régen rengetegszer rosszul írták a neveket, attól függöen, hogy a pap éppen hogy értette, amit mondtak.
2021. ápr. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!